Invincible macera ozetleri

Başlatan Nemo, 28 Ağustos, 2023, 20:22:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

2003-2018 yillari arasinda Image tarafindan yayinlanmaya baslayan karakterimizin yazari Robert Kirkman. Cizerler ise Cory Walker ve Ryan Ottley. 144 sayi suren seri, 25 ciltte toplanmis. Ulkemizde yayinlanmasini temenni ettigim Invincible'in, Amazon Prime'da animasyonu da yayinlandi ki izlemeyen dostlara tavsiyemdir.

Elimden geldigince okudugum fasikullerin kisa ozetlerini yazmaya calisacagim. Bastan uyarayim. Surprizbozan icerir. Sonra vay efendim ben duymadim vay efendim ben okumadim  ::)

Özel Alfa Ajanı

Nemo

INVINCIBLE SAYI 1

Mark Grayson, annesi Debby ve babasi Nolan ile yasayan, liseye giden, kalan zamaninda Burger Mart'ta calisan bir genctir. Diger genclerden farkiysa, babasinin Viltrum gezegeninden gelen bir uzayli olmasidir. Omni-Man adiyla dunyadaki en guclu varliktir.

Mark, 17 yasina geldiginde, babasinin irki olan Viltrumite irkinin kendine ozgu guclerini kazandigini anlar. Fakat, guclerini egitmesi lazimdir. Babasinin yardimiyla, ona bir super kahraman kiyafeti dikmesi icin ''Terzi''ye gider. Ona dikilen kiyafeti, Mark begenmez. Henuz bir super kahraman ismi de bulamamistir. Terzi, kendisine bir isim buldugunda kiyafeti yenileyecegini soyler.

Okulda, baskasina yapilan zorbaliga karsi cikar. Mudur, onu odasina cagirir ve diger cocuklara karsi dikkatli olmasini soyler. Onun YENILMEZ biri olmadigini soyler. Boylece, Mark, kendisine verecegi ismi bulur:
INVINCIBLE!

Özel Alfa Ajanı

Nemo

INVINCIBLE SAYI 2

Gecmiste...

Nolan, kucuk oglu Mark'a kendi gecmisini anlatmaktadir. Nolan, Omni man, Viltrum gezegeninde dogmustur. Bu gezegende ne savas, ne aclik, ne de hastalik vardir. Insanlarin da super guclere sahip oldugu bu gezegende sukunet hukum surmektedir. Gezegen konseyi, baska gezegenlere yardimci olmak adina, her bir gezegene kendi temsilcisini yollamaya karar vermistir. Nolan, Dunya gezegenine gelip, onun korumaciligini ustlenir.

Gunumuzde...

Mark, yeni guclerini denemeye baslamistir. Gece yarisi, sehrin uzerinde ucarken, gizemli bir hirsizi durdurmaya calisir. Robot, Atom Eve, Rex ve Dupli-Kate'den olusan Teen Team grubu da ona yardim eder.

Ertesi gun, Mark, Atom Eve ile ayni okula gittigini kesfeder. Bu, ikili arasinda sir olarak kalacaktir. Ayni gece, gizemli hirsizin pesindedirler. Hirsizin, bir de klonu vardir ve bir plan pesindedirler.

Ayni anda, genc bir adam, bir avm'nin bahcesinde kednine gelir. Uzerinde bir bomba yerlestirilmistir. Ve birden patlar.

Özel Alfa Ajanı