Aforizmalar...

Başlatan pizagor, 19 Ağustos, 2010, 19:48:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Bu başlığa bir yılı aşkın hiç mesaj yazılmamış. Oğlak Klasik Teks 5.sayının 20.sayfasında unutulmaz bir kare var.

8 Çinli Teks'e bıçaklarla saldırırlar. Teks hepsini öbür dünyaya gönderir ama kendi de omuzundan yaralanır.

Şerif'in bürosunda Kit Karson ile buluşmak üzere yarasından kanlar akarak yürüyerek gider. Baba Bonelli bu sahneyi şöyle anlatıyor:

"Gecenin karanlığında ağır adımlarla giderken gölgesi bile kendine kötü niyetle yaklaşacak kişileri yapacakları şeyi yeniden düşünmeye yöneltecek kadar heybetliydi."

Doğru söze ne denir ?

Mrtekin

Şimdi, junior bir Teks okuyucusu olarak,  ben bazı maceraları okudukça, aklımda kalan güzel sözleri yazayım istedim.

Başlayalım.

Çizgi Düşler, Aylık Seri, 10. Cilt, Avlanmış adlı macera.

Tex, Çavuş Burke ile kendisini öldürmeye geleceği kesin alengirli bir Şerif tarafından yönetilen çeteye pusu kurmaya gider. Sayı açısından dezavantajlı, dinamit de yok. Bir iki yeri görür beğenmez, sonra bir yeri görür, tamam, burası der. Bundan sonrası ilginç.

- Pusu kurmayı biliyorsunuz, galiba.

-Yok, ben kendisine pusu kurulanlardanım.
They drew first blood...

caretta

Mrtekin dostum forumumuzda "Aforizmalar" diye bir bölüm var.Orada benim derlediğim Teks sözleri var.Aklıma gelen başka veciz sözler:"Onun vicdanı tükürük hokkasından daha kirli".Karson Mamie Smith'e "Mamie çaldığın piyanodan çıkan sesler karın ağrısı çeken bir pumanın piyano tuşlarının üzerinde gezinmesine benziyor!"Benim çok sevdiğim yine Karson"İlk kıpırdayanı cehenneme o kadar gürültülü postalayacağım ki;uykusu en ağır olan şeytan bile uyanacak!"

Mrtekin

Ok, Abi, sevgili adminler bunu oraya taşıyabilirlerse, ben oradan ekleme yapmaya gayret ederim.

Selamlar,
They drew first blood...

Mrtekin

Boselli/Font ikilisinden, Colorado Belle macerası, Oğlak Teks Süper Cilt No: 35 e tekabül ediyor.

Beni en çok etkileyen anlardan biri de, Teks ile Kit arasındaki baba/oğul konuşmaları oldu.

Kit, bir hayalet gördüğünü dair imalar bulunduğunda, Teks, baba yüreği, oğlum seni biraz dinlendiriyim diyor. Kit, baba, ben hayatımdan memnunum ve değiştirmeye niyetim yok dediğinde ise, Teks, "Hayat dediğin durmadan suçluları kovalamak mı" diyor. Üzülüyor yani duruma.

Kit, baba, sen de benim yaşlarımda aynı şeyi yapıyodun, ben böyle iyiyim, kahven hazır, birşeye benzemiştir, umarım, dediğinde, Teks'in oğlu ile nasıl gurur duyduğunu şu sözlerinden anlayabiliyorsunuz:"şu kokuya baksana, nefis olduğuna eminim."

Aynı şekilde, Maceranın bir sürü yerinde, Kit'in babası ile nasıl gurur duyduğuna dair cümlelere tanık oluyorsunuz. Babam herzaman haklı çıkar, diyor :)
They drew first blood...

Mrtekin

Boselli/Marcello ikilisinden, Yedi Caniler, Helltown ve Amansız Jack Thunder adlı nefis üçlemesinin, Helltown adlı macerasında,

Bizimkiler, Jack Thunder ve psikopat canilerinden oluşan çeteyi takipteler. Firewolf adlı kızılderili, ormanı ateşe vermiş, ateş dalgası dört bir yanı sarmış, Tarzan zor durumda, ne yapacağız derdindeler.

Teksin yorumu:

- Firewolf işini çok iyi yapmış.

Carsonun haklı tepkisi:

- Ona iltifat etmeyi bırak da bir çare bul. Buradan nasıl çıkacağımızı düşün.
They drew first blood...

caretta

Mambo Louise:"Sen Willersin değil mi?"
Teks:"Bir şey mi vardı?"
Mambo Loise:Hayır!Yüzüne bakınca bu soruyu sormamalıydım bile.Çünkü gözlerinden ölümün gölgesi okunuyor."
Mambo:Voodoo tarikatına mensup kadın büyücü.Erkek olursa Hungan.
186'lık Teks.Sayı 154.Sayfa 61.Yama'nın Üçüncü Gelişi.Orijinal sayı 266.

Mrtekin

Nizzi-De la Fuenta ikilisinden "ölüm tepesi" adlı maceradan:

Bizim ikiliyi haydutlar her taraftan fena kıstırmış, veriyolar kurşunun gözüne. Koşup, bir kayanın altına zor atıyolar kendilerini.

Tex: Başımız fena halde belada, arkadaşlar.

Carson bu hemen anı dakkasında çakıyo cevabı.

"Hayret, nasıl olduysa her zamanki iyimserliğini yitirmişsin."
They drew first blood...

alan ford

Yüksek sanatın sadece üç türü vardır : Senfoni , resimli çocuk kitabı ve kutu oyunu. 

D. Oswald Heist - Saga3

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

alan ford

"İstek olduktan sonra anlaşırsın. İstek olmayınca , aynı dili de konuşsan nafile. "

Ayvali- Ayvalık
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Yabani Dergi, Devrim Kunter ve Korkut Dede'den Köroğlu'na hayrına bir hayat dersi...

Bir aforizma...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Hortlak dergisinin ilk sekiz sayısı boyunca okuduğumuz Emrah Ablak imzalı 'Hamsiyi Beklerken' öyküsünden yanıma kar kalan iki panel...

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

Ahmet Oktay

İnsan ellerine değil de sadece kollarına düşebilse, kadınlardan iyisi yok aslında.

Corto Maltese - Brezilya Kartalı

pizagor

Aforizma desem değil, sıradan bir cümle desem o da değil...