Dexter

Başlatan rumar80, 20 Ağustos, 2010, 11:20:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Bence mesele içlerinden birinin adaletin üzerinde böyle bir şey yapmasını beklemedikleri, ayrıca Dexter'ın da cesetleri yok etmesi. İkinci sezonda cesetler sudan çıkarılınca da başka biri maktul olarak gösterildi. Bu da Dexter'in ekmeğine yağ sürdü.

V

Dexter'in sevgilisi(sonra esi) ile olan yapmacikli iliskisi de baska bir mevzu.

Kendisine normal bir görüntü vermeye çalisan Dexter'in gündelik hayatin

tam içerisinden,dul,çocuklu,sorunlari çok bir bayani seçmesi vs. dizinin dramatik kurgusunun

izlenme keyfini arttiran bir baska yönü.Üvey kiz kardesi ile olan travmatik polis-katil

kisiliklerinin yarattigi psikolojik gerilim de dizinin bir baska dinamigi.

Ayrica dizi adli-tabib,kriminolog meslekleri ile ugrasanlarin yaptigi isi merak edenlere de hitab

edecek derin bilgilere sahip,görsel yönü kuvvetli bir dizi..

"İstemem,eksik olsun.."

emre ozdamarlar

Dexter'in bence en iyi sezonlari 1. ve 4. sezonlar. (2 ve 3 de piyasadaki diger pek cok diziden daha kalitelidir ama daha iyi olabilirlerdi diye dusunuyorum)
5. sezonu yakinda baslayacak sahsen heycanla beklemekteyim.

emre ozdamarlar

5. sezonun ilk bölumu ortamlara dustu, seriyi takip edenler kacirmasin :)

V

Ben 4'e baslamadim henüz.Kalite bir diziyi stoklu seyretmek lazim. ;)
Yeni sezon afisi de manidar olmus...

"İstemem,eksik olsun.."

emre ozdamarlar

Abi en kisa surede eve kapanip izlemeni tavsiye ediyorum, 4. sezonu cok kilit bi noktada birakmislardi, birileri spoiler eder falan tum zevki kacar. O yuzden ne kadar acele edersen o kadar iyi olur diyorum :)

emre ozdamarlar

Dexter' izliyorsaniz veya Bill Sienkiewicz cizimlerini seviyorsaniz hosunuza gidebilir.

http://www.comicsbeat.com/2010/10/26/31-days-of-halloween-bill-sienkiewiczs-dexter/

Saint2

Az önce 5. sezon 10. bölümü izledim...
Ara vermeye 2 bölüm kaldi.  (Amerikan dizileri yilbasi zamani ara veriyor.)

Çoook güzel gidiyor. Heyecan dorukta   :o :o :o

BAHADIR

12. bölüm normal ara verme zamani degil sezon sonu olmasi gerekmiyormu...Dexter'in bütün sezonlari 12 bölümden olusuyor...Ayrica su gerçekten izlemeye kiyamadigim bir dizi...5 sezonunun ilk bölümleri biaz duragan geçsede 5. yada 6. blümden sonra gerilim yine yükselmis durumda...Hiç baslamamis olanlar için baska bir dünya...

Saint2

Adi sezon sonu ama ara vermis oluyorlar. Yilbasindan sonra ama 3-4 ay sonra yani 5. sezon devam edecek olmasi lazim. Yani Eylül 2010'da baslamayacak tekrardan.

rumar80

Sezon arasi denen olay 22-24 bölümlük dizilerde oluyor, ama Dexter 12 bölümü bir sezon olan dizilerden, yani 12. bölüm bitince bir yil Dexter yok. Ingilizler bir sezonu 6 ya da 8 bölümle tamamlatip bir sene bekletiyorlar.

emre ozdamarlar

imdb'ye göre de 12. bölumde bitiyor bu sezon.
http://www.imdb.com/title/tt0773262/episodes#season-5

Nabzi iyi yukselttiler yine, bugun s05e10'u izledim. Heyecanla bekliyorum son 2 bölumu.

BAHADIR

Ben her zaman bir stepne sakliyorum...Bu gün 9. bölümü izledim...8. bölüm kadar gerilimli degildi ama 10. bölümde gerilim tavan yapacak hissiyatini uyandirdi...11. bölüm çikar çikmaz sindire sindire 10. bölümü izleyecegim...

Birde Dexter'in bölümlerinin full 60 dk olmasi ayri bir güzellik ve ayricalik, bölümdeki konularin iyi islenmesi ve gerilimin yükseltilebilmesi için sürenin iyi kullanilmasini sagliyor...Her bir bölümü sinema tadinda izleyebiliyorsunuz...

Baslamayanlar için daha ne kadar ballandirabilirim bilmiyorum... ;)

Saint2

Alıntı yapılan: rumar80 - 30 Kasım, 2010, 11:11:40
   Sezon arasi denen olay 22-24 bölümlük dizilerde oluyor, ama Dexter 12 bölümü bir sezon olan dizilerden, yani 12. bölüm bitince bir yil Dexter yok. Ingilizler bir sezonu 6 ya da 8 bölümle tamamlatip bir sene bekletiyorlar.

Tüh be...   :-[ :-[ :-[

NIC

Dexter'dan mesaj var,bu sonbaharda tekrar berabermişiz,bekliyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=DsJ8yvKhVD8