Mister No denen mağlup

Başlatan Saki, 02 Kasım, 2023, 09:33:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saki

Meğerse, her şey sadece bir oyunmuş..

Seni hiç bir zaman sevmemiştim, Mister No. Sadece numara yapıyordum...

Böyle bir şey benim de başıma geldi. Ancak, Mister No gibi bu kadar sersemlememiştim.

Yıllar sonra kızı internette buldum, onunla konuştuk ve bana seni hiç bir zaman sevmemiştim dedi.

Kızın amacı sevgilisini kıskandırmakmış.  :)

Bunları duyunca kafam iyice bozuldu, sonra kendime olan olmuş bitmiş dedim. Hayata devam...

Saki

Delia ile mesele böyle bitti. Pilotumuz sonunda sap gibi kaldı.

Mister No Delia ile yine karşılaşacak ve Delia yine Mister No yu kullanmak isteyecek.

Ama bu defa nah. Bu defa Mister no yemez.

Üçüncü defa da Delia ile karşılaşacak. CIA, ajanlar, suikastler, Deliyayı da öldürmek isteyenler var ve Mister No Delianın hayatını kurtaracak. Büyüklük bende kalsın. 

Saki

Bu konuyu açmamın nedeni 3-4 yıl önce burada bir Sırp forumunda Bir işe yaramazın portresi yazısı teşvik etti.

Bu yazıyı yazan çizgiroman sever Mister No'yu gerçekten bir işe yaramaz, bir sürekli kaybeden, bir loser olarak göstermiş. Bir sayfa yazı yazmış. Otto Krugeri ise çizgiroman tarihinin en büyük Sidekicki olarak algılamış.

Bu onun düşüncesi.

Bu konuyu ne kadar da uzatsam, Mister No hiç de sürekli kaybeden, işe yaramaz ve loser olmadığı ortaya çıkacak.

Diğer kahramanlar gibi, eninde sonunda, yine Mister No kazanıyor.

Şimdi Patricia'ya dönelim.

Patricia New York, Jale Üniversitesi, Arkeoloji öğretim üyesiydi ya.

Bir öğretim üyesi nasıl biri olur hepimiz biliyoruz. Ciddi, onurlu, soğuk, vs, vs..

Bu ikisi ise kızı onlar gibi maceracı yaptılar (kızı bozdular, hem de iyice bozdular)

Şu karelere bir bakın...

kh..kh..Sizi rahatsız ettiğim için özür dilerim. Burada gereksiz olduğumun farkındayım ama..

biri bana tüm bunların ne anlama geldiğini açıklayabilir mi?

Galiba senin dostun bizi kıskanıyor.

Evet. Galiba.

Onu teselli etmeye çalışacağım.

Tamam Patricia yeterdi. Yoksa artık kıskanan ben olacağım.

Patricia'yı aralarında kardeşçe böldüler. Ne güzel işte. :)

Saki

Bu konuyu artık kapatsam mı yoksa devam edeyim mi?

Patricia ile devam etsem?

O şapkayı başına koy, Patricia. Bu güneş yarım saat içinde beynini kavurabilir.

Aman. Beni çok korkuttun, seni gidi büyük beyaz avcı! Şapkayı hemen başıma koyacağım!

Saki

Mister No nun ilk maceralarından biri Fransız Guyanasında Anuk denen kız ile. Macerayı hepimiz okumuşuzdur. Ben kimbilir kaç yıl evvel ilk defa okudum ama bu kareleri hiç unutmadım.

Bu karelerde Mister Nonun tabancası çok ilgimi çekti. Diğeri ise Disonun işi.