Grifon (Amazon Prime)

Başlatan doktor1881, 26 Kasım, 2023, 19:38:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Dizi mevzusu, Popüler düşlem romanı Grifon'dan uyarlanan dizide değişik bir dünyadan gelen karanlık bir güç Mark ve sevdiklerine karşı bir tehdittir. Mark ailesinin ağır mirasını kabul etmek ve harbe girerek dünyamızı Grifon'nun pençelerinden kurtarmak zorundadır.

Mark Zimmermann, 16. yaş gününü yeni sevdiği Becky ile kutlamayı oldukça isterdi. Bunun yerine, kardeşi Thomas, acımasız bir canavar olan Gryphon tarafınca yönetilen Kara Kule'nin ürkütücü yaşamına götürülür. Mark tüm cesaretini toplar ve destansı bir kurtarma görevine çıkar. İş arkadaşı ve ağır metal uzmanı Memo ile beraber Kara Kule'nin maden ovalarının derinliklerine seyahat eder. Aynı zamanda Becky, bu öteki dünyanın hakikaten var olup olmadığını öğrenmeye çalışır. Mark, ailesi ve Kara Kule hakkında gerçeği öğrendiğinde, Mark'ın zamanı neredeyse dolmak üzeredir. Kardeşine bir adım daha yaklaşmak için diğeri dünyada yaşamış olduğu her macerada, Mark'ta kısa sürede denetim etmekte zorlanacağı bir değişiklik gerçekleşir

Dizinin Oyuncuları

Jeremias Meyer – Mark
Zoran Pingel – Memo
Lea Drinda – Becky
Sabine Timoteo – Petra
Flora Li Thiemann – Sara
Yuri Völsch – Ben
Samirah Breuer – Maya
Thorsten Merten – Dr. Peters
Yerman Gur – Saim

https://www.google.com/search?q=grifon+fragman&sca_esv=585436030&rlz=1C1GCEA_enTR1023TR1025&sxsrf=AM9HkKlfu2IDlNZQ1kNT9oE9NbgXHaH

doktor1881

Bölüm:1 Sorunlu bir geçmişi olan Mark 16 yaşına girdiği gün daha büyük sorunlarla yüzleşeceğini ummazdı Dizi de yeni bir evren yaratılmış onun üzerinden hikaye gelişiyor İlk bölüm itibarı ile giriş diyoruz Fazla bir beklentiye girmeden seyredelim Tarz olarak güzel ama...

Bölüm Notu:7/10

doktor1881

Bölüm:2 Altı bölümden oluşan bu Alman dizisinin her bölümü yaklaşık 50-60 dk sürmekte Dizide Türk esintileride mevcut Karekterlerden biri Memo hatta bazı orjinal sahnelerde Türkçe konuşulmakta Ayrıca uyarlama yönetmenlerinden biri de Türk, Dizi biraz ergen dizisine de benzemekte Daha iyi olabilirdi Potansiyeli mevcut 6 bölümde hikayeyi ne kadar anlatabilirler merak ediyorum

doktor1881

Bölüm:3 Mark yeni evrene çalışmaya çalışırken  Dünya'da  üzerine yapışan psikopat yaftasından sıyrılamıyor Dizinin arka plan müzikleri güzel Dizide bazı şeyler eksik olsa bile tarzının meraklıları için seyredilebilir