Brendon - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 22:18:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Facebookda haber olarak vermiş (pınar kitap grubunda)

a5555

julia nın 2. sayısı  ne zaman çıkacak?uzatmayın arayı lütfennnn

darkwood

Haziran ayı içinde 1001 roman'ın yeni çizgiromanlarının çıkması bekleniyor.
Umarım Julia da bunlar içinde vardır.
Darkwood Sakinleri..

kalidor

Taze çıkan 2. cildin ilk iki hikayesini okudum. Bu sefer çeviriler daha iyi olmuş. Emel Altan Ege Hanım'ın ellerine sağlık. İki öyküde de dikkatimi çeken öykü içindeki geçişmeler oldu. Yani geçişmeler veya flashbackler sonucunda  olayın hangi zamanda olduğunun anlaşılması okuyucuya bırakılmış. İlk 3 sayıya çeşitli yerlerde göndermeler yapması da güzel. Bunun dışında ikinci öykü oldukça sürrealist bir tarzda.
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Sevgili Fatih, izlenimlerine göre ilk cildini beğendiğimiz Brendon'un 2.cildi de güzel görünüyor.
Yeni kitaplar için, Haftaiçi bir Kadıköy yapmak lazım.
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Toplantının bir diğer güzel yanı da bu sevgili Mesut. Kitaplara erkenden ulaşabilmek...

kalidor

Brendon'un 2. cildinde sayfa 238'de en alt karede Doktor Sibelyus'un arkasındaki fona dikkat edenler olmuştur. Brendon'da hoş göndermeler var. Bu arada Brendon'da yavaş yavaş yan karakterler de ortaya çıkmaya başladı.

Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Göndermeler dolu hakikaten Fatih:
  1) 4. kitapta kötü adamın Brendon'ı hızara bağlayıp ikiye ayırma sahnesi Goldfinger filminden
  2) Aynı kitapta kötü adamın masanın altından uzanan kocaman tabanca ile Brendon'ı vurmaya çalışması bir başka James Bond filmi Beni seven casustan (the spy who loved me)
  3) 6. kitapta Malcolm'unm bulduğu silah Scaramanga'nın (Altın tabancalı adam)
  4) 5. kitapta Fritz Lang bulvarı sessiz sinemanın (ve dönemin ilk bilim kurgu filmlerinde Metropolisin) yönetmeni Fritz Lang'e saygı duruşu
  5) Çölde yaşayanların Star wars'da Tatooine'deki kum adamlarından farkları ne?
  6) Peki 5. kitapta Brendon'ın çölde konuştuğu yalnız yaşayan adam Obi van kenobi değil mi?

Bir de böyle okuyun dostlar  ;)

alan ford

Bugün ikmal istasyonundan siparişimi verdim.  2. cildi merakla bekliyorum. 1001 Roman yayınları düzene oturtmuş gibi . Ama yine 1TL'lik bir oynama var fiyatlarda.  Birde fiyat istikrarı sağlayabilseler çok daha güzel olacak herşey  ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

1001roman

Selam,
Fiyat farkı ne ile ilgili acaba ?
Çünkü fiyat değişikliği yapmadık..
Fuat

alan ford

İkmal İstasyonundaki  fiyatlarla ilgili. İlk cildi 18 TL'ye almıştım ikinci cilt 19 TL.  Anladığım kadarıyla etiket fiyatları aynı ama ikmal istasyonu farklı indirim oranları uygulamış.  Derdim ondandır. Sürçü lisan ettiysek affola .

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

BU sefer hatalar da yoktu. Okumak ayrı bir keyifti. Sadece 279. sayfada Shin çingenelerin "posyon" içirdiğini söylüyor. Bu herhalde "potion" kelimesinden üretildi. Yerine iksir denebilrdi diye düşünüyorum. BU kadar kusur da olur zaten.
   Yalnız Brendon Dylan'ın uzaktan akrabası herhalde. Adamın karşı cinsten hiç şansı yok. Bunun da birlikte olduğu hanımlar bir şekilde ölüyor. Yakında Brendon ile ilgili bir istatistiki kitap çıkarsa şaşırmayalım. ;D

Bir de dikkatli okur dostlara bir gönderme sorusu: 265. sayfada Malcolm Brendon'a "redrum'ın milislerinden" bahsediyor.
   Sizce redrum nereden esinlenilmiştir?
   Sevgiler

emre ozdamarlar

Redrum Stephen King'in yazdigi ve benim lise yillarinda okudugum en korkunc eserlerden biri olan The Shining (medyum)'de gecmektedir, oraya bi gönderme olsa gerek.
Kubrick'in cektigi filmden de ilgili sahne:

rumar80

Kocaman tebrikler İsveç'e.
   Jack Nicholson'ın katkıları da unutulmamalı.

hanac

Tersten okuyunca "Murder" olur.  :)