Brendon - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 22:18:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Brendon 4'ü dün akşam saatlerinde İlyas Abi'den aldım ve bir çırpıda okuyup bitirdim. Karanlık geleceğin, cesur şövalyesi Brendon D'arkness'ın çevresinde yine uçlarda, sürreal 3 macera gelişiyor. Özellikle 3. öykü olan "Mavi Periler Öldürüyor" adlı macera şimdiye kadar 4 cilt-12 öykü arasında okuduğum en iyi Brendon öykülerinden biri. Bu maceranın çizeri önceki ciltlerde de 3 maceranın çizeri olan Estaban Maroto. (Red Sonja'ya metal bikiniyi giydirmiş, zamanında çeşitli Marvel öyküleri çizmiş İspanyol usta) Maroto'nun kadın çizimleri gerçekten harikulade.  Brendon'un yaşadığı çağ, post-apokaliptik era'nın getirdiği tükenilmişlik, cyber-punk vandalizmi ve cehaletin yanında büyü, mutasyon, tıp ve din algılayışının farklılaşması hatta ölümün bile başka bir anlam kazandığı oldukça pessimist bir gelecek tasavvurunun yaşandığı doğaüstü bir karanlık-ortaçağ. Serinin değişmeyen yazarı Claudio Chiaverotti'nin gerçekle hayal arasında bir sanrı halinde yazmış olduğunu düşündüğüm bazı öyküleri Chiaverotti'nin yazarken bazı renkli haplar kullandığını konusunda okuyucuyu şüpheye düşürmüyor değil ;)  İtalya'da 2 ayda bir yayınlanan ve yayınlanmaya başlandığı Haziran 1998'den itibaren şimdiye kadar 81 albümü ve 9 speciali çıkan Brendon için 1001 Roman ve Fuat Bey'e teşekkürler. İnşallah İtalya'da devam eden seriyi sonuna kadar takip edebiliriz.

Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Brendon 4.kitabı bir solukta bitirdir.Okuduklarım arasında en sevdiğim kitap 4.kitaptı hem konuları hemde çizimleri hakketten çok beğendim.Kalidor kardeşimin dediği gibi Mavi Periler Öldürüyor hikayesi konusu ile çizimleri ile en etkileyici hikaye olsada.Brendon'un ailesini kurtarmak için geçmişe gittiği ve beklemediği bir sonla biten hikayeside beni çok etkiledi.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Alıntı yapılan: hennessy - 12 Şubat, 2012, 20:29:56
Brendon 4.kitabı bir solukta bitirdir.Okuduklarım arasında en sevdiğim kitap 4.kitaptı hem konuları hemde çizimleri hakketten çok beğendim.Kalidor kardeşimin dediği gibi Mavi Periler Öldürüyor hikayesi konusu ile çizimleri ile en etkileyici hikaye olsada.Brendon'un ailesini kurtarmak için geçmişe gittiği ve beklemediği bir sonla biten hikayeside beni çok etkiledi.

Aynen, özellikle anılan bu 2 hikayede çok güzeldi ve bir solukta bitiverdi.
Bu arada yenisi ne zaman geliyor.  :D
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Arkadaşlar brendon 4.cildi alan biri macera isimlerini yazabilirmi? listelerde eksik kalan yerleri güncelledimde.brendon 4 eksik kaldı..... ???

hennessy

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 12 Şubat, 2012, 21:51:53
Arkadaşlar brendon 4.cildi alan biri macera isimlerini yazabilirmi? listelerde eksik kalan yerleri güncelledimde.brendon 4 eksik kaldı..... ???

Kötülüğün yansıması
Geçmişe dönüş
Mavş periler öldürüyor

HacıGeraltEmmi

İlk ciltlerde hayalkırıklığı yaşamıştım, hatta gereğinden fazla abartıldığını düşünmüştüm Brendon'ın. Devam edip etmemkte karasızdım. Zorlama da olsa 3. ve 4. ciltleri de alıp öyle karar vereyim dedim. İyi ki hemen vazgeçmemişim, özellikle 4. ciltle birlikte maceralar güzelleşmeye başladı. Umarım daha da güzelleşerek devam eder. Brendon okumaya devam dedim ;)

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: designer73 - 12 Şubat, 2012, 23:43:18
İlk ciltlerde hayalkırıklığı yaşamıştım, hatta gereğinden fazla abartıldığını düşünmüştüm Brendon'ın. Devam edip etmemkte karasızdım. Zorlama da olsa 3. ve 4. ciltleri de alıp öyle karar vereyim dedim. İyi ki hemen vazgeçmemişim, özellikle 4. ciltle birlikte maceralar güzelleşmeye başladı. Umarım daha da güzelleşerek devam eder. Brendon okumaya devam dedim ;)

Ben elimdeki Brendon ve Caravan'ları sattım. Piyasadaki kitap sayısı arttıkça insan seçim yapmak zorunda kalıyor. Brendon ve Caravan benim seçimimde ilk kaybedenlerden oldular.

gamlıbaykuş

Maalesef Brendon ve Caravan'ı bende elemek zorunda kaldım...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - 12 Şubat, 2012, 22:25:02
Alıntı yapılan: Kızılmaske - 12 Şubat, 2012, 21:51:53

Kötülüğün yansıması
Geçmişe dönüş
Mavş periler öldürüyor

Teşekkür ederim hennessy listeler güncellendi....... 8) :D ;)

altay1944

Brendon son zamanların en mükemmel çizgiromanı.Bu yayını bizlerle buluşturduğu için 1001 roman ve Fuat beye şükranlarımı sunarım.Her şey aslında beklentilerle ilgili çizgiromanda ne görmek istiyorsanız onunla karşılaşırsınız.Her türün bir alıcısı vardır .Brendon aslında tüm türlere hitap ediyor .Bekleyin pişman olmazsınız.Nathan Never içinde aynı şey oldu.Lal çıkarırken bu kadar tutulmadı.Bir arkadaş çizimler kötü diyor aksine çizimler çok güzel.Bakın babil kitaplığı bir devrimdir.Ve umarım devamı gelir.Kanımca klasik çizgiromana alışanlar bu yenilere pek çabuk alışamıyor.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

Şu anda 3. cildi okuyorum.

Çok iyi gidiyor, yazar kendini okutturuyor.

darkwood

Caravan serisi zaten4 ciltte tamamlandı. :) Derinliği olan ve film tadında hikayesi olan bir kitaptı. Herkes beğenmeyebilir ama hitap edebileceği bir kesim olduğu kesin.
Benim açımdan ise orta halli bir kitaptı. Sıkılmadan okudum ve arşivlik güzel ciltleri ile raflarımda sıraladım.
Brendon'u ise konu, çizimleri ve yayın olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Çok iyi maceraları var. Herkesin zevki farklı tabiki ama çıkan 4 kitabı düşündüğüm zaman, ve bu şartlar değişmediği sürece benim ileriye dönük olarak okumaya devam etmeyi düşündüğüm kitaplar arasında geliyor.
Darkwood Sakinleri..

tommikser

Brendon severlerin Nathan'a bakışını çok merak ediyorum ???

hennessy

Alıntı yapılan: gunessemerci - 13 Şubat, 2012, 21:04:01
Brendon severlerin Nathan'a bakışını çok merak ediyorum ???

Neden Güneşim?

tommikser

Neden dersen abi.Brendon şu ana kadar karakter derinliğinin fazla işlenmediği bir yayın.Karakter 12 sayı geçmesine kadar kendini anlatamadı.Daha hiç birşey oluşmadı.Dütopik atmosfer hala tamamlanabilmiş değil.Dünyanın neden bu durumda olduğu,Brendon'un geçmişi.Neden böyle bir hayatı seçtiği belirsiz.

Şahsi görüşüm şu ana kadar Nathan'ın gölgesinden kurtulamamış hatta onun kurgusunun yanından bile geçemeyecek bir çr.O yüzden merak ettim bana kalsa Nathan karakte ve kurgu açısından çok daha sağlam.