Brendon - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 22:18:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Alıntı yapılan: sefik - 22 Haziran, 2012, 19:05:58
Dylan a hic isinamamistim,anladigim kadariyla brendona da isinma sansim yok,hic okumadim ama yazilanlardan sonra deniycegimi de sanmam.

Ben de Dylan okumuyorum ama Brendon'a aboneyim. Brendon'u okumadan karar vermeyin.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

DAMPYR

Denemek lazım hemen karar vermiyelim.Hiç sevmesekde destek olmak için almak lazım... :D :) ;)

kalidor

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 11 Temmuz, 2012, 18:34:02
Denemek lazım hemen karar vermiyelim.Hiç sevmesekde destek olmak için almak lazım... :D :) ;)
Ona destek ol buna destek ol bize kim destek olacak sayin Kızılmaske:) yayıncılar kazanıyor, acıma acınacak hale düşersin demiş atanlarımız.
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Vallahi Fatih haklı. Herşeye destek olmaya kalkarsak bize kim destek olacak?

DAMPYR

Alıntı yapılan: kalidor - 11 Temmuz, 2012, 20:19:11
Alıntı yapılan: Kızılmaske - 11 Temmuz, 2012, 18:34:02
Ona destek ol buna destek ol bize kim destek olacak sayin Kızılmaske:) yayıncılar kazanıyor, acıma acınacak hale düşersin demiş atanlarımız.
;D ;D ;D

darkwood

Ayrıca Brendon çıktığı gibi alınıp okunabilecek güzel bir yayın, o yüzden destek olunacak yayınlardan "hangileriyse  :o" ayırt etmek gerekiyor.  :-\ :P :'(
;)
Darkwood Sakinleri..

tommikser

Brendon'un son sayısını okudum.Bence bu yayının tek sıkıntısı tek sayıya macerayı bitirme çabası.Yani ne gerek var anlamadım.Yani bir yayın iki ayda bir yayınlanınca sanırım böyle saçma bir durum ortaya çıkıyor.Ben bu yüzden bu yayının ve karakterin güdük kaldığını düşünüyorum.

Birde böyle bir karakteri nasıl Dylan'dan fazla sevebildiniz onu  anlayamadım.Yani Dylan çok fazla politik görüşü olan ve mizahla bunu harmanlayan biri.Laf sokmak hiç çekinmiyor.Politik kaysı yok.Bilemiyorum bence karakter olarak çok güçlü değil Brendon.Umarım daha sonraki sayılarda karakter gelişimi ve karakterin evreni gelişir ve okurken bizi dumura uğratır.

BAHADIR

Rodeo Strip'te Brandon'un ilk iki sayısını okuduğumda vurulmuştum...İlk iki sayının yeri benim için her zaman ayrı olacaktır...Diğer bir bakış açısı ile Dylan'mı Brandon'mı derseniz dünya üzerinde Dylan'ın yerini tutacak 2 bilemediniz 3 çizgiroman vardır...Ne Ne yazık ki Brandon bunlardan biri değil... :)

Ama kesinlikle kötü değil...Bonelli'nin üst seviye çizgiromanlarından biri olduğu gerçek...
Anlatılan post apokaliptik hikaye kurgusu kanımca güzel bir şekilde verilmektedir...Ama bu tarzdan hoşlanmamız gerek diye bir şey de yok...

darkwood

Bugün Brendon'un 5.cildini bitirdim. Başta ilk macera Anja olmak üzere 3 macerayı da çok beğendim.  6. sayı da hemen gelir umarım.
Darkwood Sakinleri..

kalidor

Geçen hafta 6. cildi bitirdim. 1. macerada içiçe geçmiş kısa maceralar vardı. 2. maceranın  ilginç ama Dylanvari bir öyküsü vardı. 3. macera ise sonunda biraz ters köşe yapan ciltteki en iyi maceraydı. Aslında sürreal maceralar yerine ilk ciltlerde yer alan Brendon evrenine dönük öyküler olsa daha iyi olacak.  Neyse Brendon farklı bir çizgiroman ve okumaya devam.

Crom! Ölüleri Say...

s.b

6. ciltteki 3. macera olan Öbür Dünyadan Gelen Esinti adlı macera kitabın en iyisiydi. Esrarengiz esintiyle gelen, önüne geçilmez öldürme isteğinin sırrı ne acaba? Okuyun öğrenin arkadaş.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

İlk dört kitabı alıp okumuştum sonra ara bvermiştim bugün gaza gelip 5.6.kitabı aldım okumaya devam brendonu
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HacıGeraltEmmi

Brendon son ciltte kopuk cümleler, anlam düşüklükleri oldukça fazlaydı. Orjinali mi böyle, yoksa çevirisinde mi problem var anlamadım?

Ciltteki iki şahane macerayı da aynı çizere emanet etmişler, ama olmamış. Bazı karelerde Brendon'ı resmen karikatür gibi çizmiş. :P Hele; kurşunları hedefe doğru ilerlerken çizdiği kareler tam facia. Bir de kafadaki kurşun deliğinden arkadaki elemanın göründüğü bir kare var... pfffff.

kalidor

Hakkaten çizimler kötüydü. Çeviride de bir sıkıntı var, 1001 Roman-Özer Sahaf geçiş aşaması diyelim.
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Özer sahaf'a tam olarak geçtikten sonra düzeleceğini umuyoruz... ??? ::) ;)