Brendon - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 22:18:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Beklemekte sorun yok; zaten cok fazla okumadigim CR var ve hala bremdon un sisirmilmis oldugunu dusunuyorum

rumar80

Brendon'ın ilk cildini okudum. Bana gelecekte geçen Dylan Dog öyküleri gibi geldi. Dylan'ı nispeten severim ama bir türevine hemen atlayamayacağum. Ayrıca benim elimde de okunmayı bekleyen sayısız çizgi roman ve orijinaller var. Bendin biraz daha Dursun.

kalidor

Bonelli geçmişte aseksüel western yıldızlarının acısını Dylan ve Brendon'da yerli yersiz neredeyse her macerada çıkarsa da Brendon'ın robot yancısının çok uzun bir süredir gözükmemesi ve maceraların doğaüstü, fantastik ilerleyip daha sonra mantıklı bir sonuca ulaşması açısından bu seri Dylan'dan ayrılıp farklılık gösteriyor. Chiovaretti şu ana kadar okuduğumuz 8 ciltte yer alan 24  macerada da yazdı. Dikkat ederseniz Chiovaretti'nin yazdığı Dylan maceraları da farkettiriyor. Tabii Brendon diğerleri gibi yine bir dürüstlük ve cesaret abidesi. Greystorm'u saymazsak Bonelli'nin bir antihero çıkartması da lazım.
Crom! Ölüleri Say...

Eflatun

Sayılar ilerledikçe kalite artıyor kanımca,belkide ısınma artıyor giderek kahramana ondan.

En zevkle takip ettiğim şey post apokal mekan kurguları ;

Binalar , kasabalar , oda detayları , başka dünyaya götürüyor insanı,burukluk şaşkınlık arası bir duyguyla.

Bu açıdan Nathan'ın gelecekteki mekanlarıyla karşılaştırılabilir seyir keyfi açısından.

İki kahramanıda sabırsız bekler oldum günlük telaşeden kopmak için.

hennessy

Alıntı yapılan: doruk - 18 Şubat, 2013, 10:27:00
Sayılar ilerledikçe kalite artıyor kanımca,belkide ısınma artıyor giderek kahramana ondan.

En zevkle takip ettiğim şey post apokal mekan kurguları ;

Binalar , kasabalar , oda detayları , başka dünyaya götürüyor insanı,burukluk şaşkınlık arası bir duyguyla.

Bu açıdan Nathan'ın gelecekteki mekanlarıyla karşılaştırılabilir seyir keyfi açısından.

İki kahramanıda sabırsız bekler oldum günlük telaşeden kopmak için.

Güzel yazmışsınız.Konu ve çizimler yerine oturdu.Nathan'da ilk 10 sayısında çizim olarak beni yormuştu şimdi herşey yerine oturdu.Brendon'a şans verin konu ve çizimler yerli yerine oturmaya başladı.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Ben Dylan'a tarz olarak bir türlü ısınamadım şu anda sadece renkli serisini takip ediyorum.
Brendon'un ise Dylan Dog ile aynı tarz bir çizgi roman olduğuna da açıkçası hiç katılmıyorum.
Brendon'un yaşadığı zaman, kişi karakterleri ve dünyası ile özdeşleşen hikayeleri gerçekten çok farklı.
Brendon; Chiovaretti'nin yaratıcılık tarzına çok uyan bir karakter. Okuyucuya her geçen gün yükselen bir okuma keyfi sunuyor, bu senaryonun yanında çok başarılı bir çizer kadrosuda görev almış. Bunun sonucunda çok güzel kurgulanmış ortam atmosferleri okuyucuyu alıp farklı dünyalara götürken, akıcı hikayeler ile bir bütünlük sağlanınca ortaya değişik ve güzel maceralar çıkıyor. 
Darkwood Sakinleri..

s.b

Tex'ciler bile Brendon okuyor. Var bu Brendon'da bir tuhaflık.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

DAMPYR

Deneyin sizde görün farkı Brendon gerçekten iyi Başta bende sevmemiştim şimdi serisi var bende... 8) :D ;)

s.b

Baktım ki 7. sayı hakkında fazla bir bilgi yok. Geçte olsa biraz bahsedelim dedim.

Jacknıf'ın Esrarı

Evet arkadaşlar resimde de görüldüğü üzere bıcaklı biri kadına doğru yaklaşmaktadır. Soru şu: bıçağı hangi amaç için kullanacaktır? Karpuz kesmeye gidiyor diyenlere, derim ki, karpuz mevsiminde değiliz. Bıçaklı dıngıl ördürdüğü kurbanlarının alnına numara kazıyan bir katil. Ama siz hâlâ "yok, yok karpuz kesmeye gidiyor" diyorsanız siz bilirsiniz.

Kanlı Hayaller

Bu maceranın ilk sayfalarında bizim hovarda adamımız sık sık yaptığı gibi handaki odalardan birinde bir cillopu kucaklamaktadır. Fakat birden kadın "hepsi bu kadarcık mı lan" der gibi sinir kırizi geçiricesine eline Brendon'nun silahını alır. (Buradaki silahtan kasıt metal olandır, başka "şeyle" karıştırılmasın.) Kahramanımız kadını etkisiz hale getirir ama, çığlıkları duyan handaki bilumum serseriler odaya doluşur ve hep birden Brendon'a dalarlar. Maceranın sonunda Brendon'u ağlarken göreceksiniz. Başka da bir şey demiyorum artık.

Ateş Hattı

Eski Nottingham. Harabeye dönmüş bir yer. İşte Brendon'u farklı yapan en önemli şey bu mekan kurgusu. Bir zamanların en modern şehirlerinden birinin viranelik hali çok güzel resimlenmiş. Silahlı bir grup insan bilinmeyen bir düşmanın peşindededirler. Brendon o düşmanın karşısına çıkabilecek tek güçtür. Ama diğerleri bunu çok geç anlayacaklardır. Daha doğrusu anlamaya fırsatları olmayacaktır.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Arkadaşlar kitabı okudukları zaman bu yazılanlardan çok fazla şeyi keşfedecekleri kuşkusuzdur.
Sevdiğim fumettiler arasına giren ve  çıkar çıkmaz satın alıp okuduğum bu serinin dokuzuncu kitabı ne zaman geliyor acaba??

Darkwood Sakinleri..

hennessy

Brendon 9.Cİlt

İmkansızdan gelen kadın

Brendon kadınları kaçırıp satan tüccarlar ile mücadele etmektedir.Kurtardığı kadınlardan birinin doğa üstü güçleri vardı.Bu kadının bahsettiği ülke hayalmidir?.Fena bir hikaye değildi özellikle Brendon'un çizimlerini çok beğeniyorum. Ama gene İlker ile sohbetimizde en az satan serisi olması beni üzüyor.

hennessy

Kara Ay'ın Dönüşü

Brendon'un elinde zaman makinesinin anahtarı neden vardır? Ölümsüzlüğü bilenlermi var? Kara ay kimdir? Neden Brendon'u takip edenler vardır. Londra'nın yıkılmış harap olmuş caddelerinde oyanayn iki çocuğun çalıştırdığı şey nedir? Çizimler gene nefisti.

hennessy

Karanlık Çökmeden

Brendon Shawnee adlı kör bir kadına ışığı bulması için yardım edecektir. Kadın tekrar görebilecekmi? Neden tekrar Brendon'u bulmak için geri döndü. Biraz vasat bir hikaye idi.

DAMPYR

Bu Kara Ay Tarikatıyla Brendon daha çok uğraşacak gibi... ::) 8) :D

darkwood

Alıntı yapılan: Gölge Adam - 21 Nisan, 2013, 21:37:58
Bu Kara Ay Tarikatıyla Brendon daha çok uğraşacak gibi... ::) 8) :D

Brendon'un bu tarikatla çocukluğundan gelen bir takıntısı var. Yine gezgin atlı bir maceracı olmasının nedenlerinden birisininde bu tarikat olduğu rivayet edilir.  8)
Darkwood Sakinleri..