HOZ Comics

Başlatan Sinan Başak, 21 Aralık, 2010, 10:22:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sinan Başak

Hasim bey,
Önceleri her elestiriye birinci agizdan cevap veriyor ve alinganlik gösteriyordunuz. Artik, cevap verme tenezzülünde bile bulunmuyorsunuz. Yayinladiginiz ve tamamladiginiz Tommiks,Teksas ve Swing ile okuyucunun gönlünde taht kurup, hakli bir övgü aldiniz. Ilkeli, sorumlu bir yayincilik anlayisiniz vardi. Peki simdi ne oldu? Bu ilkeler ve sorumluluk bilinci rafa mi kalkti? Yayilanacak diye o kadar ilan verip reklamini yaptiginiz yayinlar ne oldu? Basladiginiz ama devami bir türlü gelemeyen Spiderman, Dylan Dog, Tom Braks, Pecos Bill ne oldu? Okuyucular çesitli sitelerde bunlari merak edip sorular soruyor. Bunlari görmüyor musunuz? Yoksa görüpte kaale mi almiyorsunuz? Ya da verilecek cevap mi bulamiyorsunuz? Verilecek cevap her zaman vardir. Ya devam ediyorlar denilip düzgün bir sekilde yayinlanirlar, ya da yok satis rakamlari kurtarmiyor seklinde bir açiklama yapilip yayinlarina son verildigi açiklanir.
Sorumluluk ve okuyucuya saygi bunu gerektirir.

Bu yazdiklarimla, bir tartisma açip polemik yaratma gibi bir niyetim yok, yalnizca bu tür olaylardan, yayincilardan artik gina geldigi için içimi yazarak döktüm. Hak veren verir, vermeyen vermez.

Saygilarimla

hanac

Sinan Bey siteminizde çok haklisiniz.

Ne yazik ki Hasim Bey artik bizleri muhatap almiyor.

Cumartesi günü Kadiköy de Ilke ile karsilastik.

O da hiçbir sey bilmedigini ve cevap veremeyecegini söyledi.

Yani Hasim Bey'in ne düsündügünü bilmiyoruz.

Kendi sitesinden bir duyuruyu bile fazla görüyor bizlere.

Halbuki HOZ'a (ve bütün yayinevlerine) destek vermekten baska ne yaptik ?

Yeterince satin almadik diye bizlere (çr severlere) kizdi herhalde.

Ocak ayi belirleyici olacaktir arkadaslar. Bakalim yayin çikaracaklar mi ?

Bekleyelim, görelim.

Blindman

Umarim buraya kadar denmez. Örümcek Adam vb. yayinlarini gördükten sonra öylesine sevinmis ve güncel sayilar olmasa da ayni kalitede basilan Türkçelerini neden almiyorum demis ve orjinal basimlarini almayi birakmistim. Ama ara vermeler, düzensizlikler yüzünden yeniden orjinallerini almaya dönebilirim. Gerçekten bosluklar insanin moralini bozuyor.

rumar80

Hoz su anda en belirsiz yayinevi olarak "gönlümüzde" yerini aldi

Sinan Başak

Bu sekilde giderse "anilarimizda" kalacak.

Tarkan Kurt

Hoz Comics benim anilarimdaki yerini aldi bile, benim için önemli olan yayinevlerinin çok fazla yayin sunmalari degil, düzenli bir yayin periyoduyla kaliteli bir edisyonla  az ve öz yayindir. Hoz Comics'in yayinlamakta oldugu Tom Braks, Amazing Spider Man, Dylan Dog, Romanzi a fumetti dzisi gibi serilerin kaç ayda bir yayinlandigini bilen var mi, okuyucuya saygi nerede? Artik bunlardan sikildik.

Shevarash

HOZ çok begendigim ve takip ettigim bir yayineviydi. Ama son bir kaç aydir maddi sikintida oldugum için düzenli çizgiroman (yada düzenli herhangi birsey) alamadigimdan gidisati bilmiyordum. Demek "ismilazimdegil" bazilari gibi düzenlerini bozmuslar. Duyduguma üzüldüm dogrusu ama sanirim bu diger baslikta tartistigimiz gibi kaçinilmaz bir durumdu...

gamlıbaykuş

Sadece ne istiyorum biliyor musunuz? her ay düzgün seyreden yayinlar. Bu ne oldu ne zaman çikacak demekten sikildim, bunaldim (Hani abartmiyorum gerçekten bunaldim). Hakkimizda hayirlisi... Çizgiromana candan gönül vermis biz gibilere yaypilmamasi gereken hareketler...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

poe

hoz yerli üretim bir çizgi roman yayinlamis.
farkli da olsa yeni birsey yayinladigina göre kafasinda farkli bir plan olabilir hasim beyin.
bekleyelim görelim, cani sikkin degilse zaten kendisi açiklayacaktir planlarini ;)

ayrica yeni ve yerli bir çizgi roman piyasaya sürmek ortadaki yayinevlerinin kosullaina bakinca cesurca bir is.
ben yine tebrik ediyorum hasim beyi...

rumar80

Alıntı yapılan: poe - 22 Aralık, 2010, 15:46:51
hoz yerli üretim bir çizgi roman yayinlamis.

Yerli üretim derken Sally mi?
Bir de önemli olan Ekrem'in de dedigi gibi düzenli yayinlayabilmekte. Kafasina göre degil

emre ozdamarlar

Hakan Tacal'in yazip cizdigi Cekirdek adli hikayeyi yayinlamis Hoz.

http://capacr.blogspot.com/2010/12/cekirdek-alacakaranlga-dogus.html

hoz

gamlı baykuş, nolur yapma gamma beni...
poe, bildiğin sıkı türk var mı? getirin yayınlayayım...
Shevarash ben de insanım...
poe sikinti yok...
sinan Allah tek, ben tek... bir tane yetmiyor... sabır...
hanac, hozsucuk herkesi ciddiye alır... lütfen sen deme bunu...
yaşasın fumetti...
blindman, marvel böyle kitap basmış mı? yılma, geçer, düzelir... anlayış...
rumar, gönlümü kırma per favore...
sinan anılara takılma, geçmiş sadece acı verir...
tarkan kurt, öptüm canım...
ay, adam tam gamlı baykuş...
kaç kişi çekirdek aldı...

hoz

olur, herşey olur...
karşınızda şpider 7...
ortada çıkartılacak bir günah yok...
türkiye şartlarında elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz...
bunun günahı ne?
ne yapalım hasta bir grafiker ve hasta bir editör birbirini bulmuş bir kere...
"illa da orjinal yapalım, boşver önce biz beğenelim" diyen...
valla bir fumettici olarak spiderman baya sardı beni...
yedinci sayı müthiş gibi geldi bana...
ama americancıların yanında konuşmak haddime değil...
kararı siz verirsiniz...
yine ben bir fumettici olarak iki ayda, üç ayda bir çıksa da sıkılmadan bekliyeceğim şpider'i...
hozcomics de söz verdi edisyonu bozmayacakmış...
varsın zarar etsin ama illa da marvelinkinden iyi olsun diyorlarmış... :)
ilke birazdan sabah olacak...
sana ve tüm örümcükseverlere, izninle kapağı koyuyorum...
haydi hayırlısı...
Bu spider çok mu ucuz yav... :(

haşim öz

tommikser

Haşim bey sabah sabah vurdunuz beni bu neşe aman Allah bozmasın emi .Ben Çekirdeği çıktığı gün aldım.Valla daha okuyamadım ama güzele benzer ama Örümcek kapağı süper.Ocağa güzel girdik sene sonuna kadar devam eder inşallah.Bu arada Nathan Never için ne düşürsünüz acep?Bakın oda fumetti  ;D

V

Duyurusu yapılan Milo Milazzo'nun "Filipinde Bir Adam" isimli çizgi romanı tek sayılık bir albüm mü?
"İstemem,eksik olsun.."