HOZ Comics

Başlatan Sinan Başak, 21 Aralık, 2010, 10:22:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hoz

evet...
48 sayfa tablo gibi çizim...
herseyi X-Women gibi...

V

Milazzo'dan yeni bir çalışma görmek iyi olacak.Bu tür one-shot albümlerin denenmesi gerçekten çok hoş.
Elimizden geldiğince destek olacağız..
"İstemem,eksik olsun.."

gamlıbaykuş

Spiderman 7'nin kapağını görmek beni gerçekten sevindirdi,Ayrıca Milazzo'nun çalışmasını çok merak ettim...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

HOZ Comics üzerindeki durgunluğu attı.

2011'e fırtına gibi giriyor maşallah.

rumar80

Bize de haydi hayırlısı demek kalıyor.

V

2009 Aralık ayında müthiş bir atılımla piyasayı canlandırmışlardı.Malesef Haziran itibariyle durgun bir döneme girmişlerdi..Temennimiz
bundan sonra ağır bile olsa sağlam adımlarla yollarına devam etmeleri.Haşim Bey'in en belirgin özelliği
müthiş bir inatla,asla vazgeçmeden yoluna devam edebilmesi.Biz okurlar olarak yayınlarını satın alarak,
beğenip-beğenmediğimiz yerlerini belirterek gerekli desteği vermeye çalışıyoruz zaten..
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Haşim bey bence eski formuna kavuşuyor. Eski neşesi ve ümidi canlanmış gibi. Forumumuza gelmesi gerçekten çok güzel bir haberdi.

Sanırım onu etkileyen her ne ise o sıkıntılar gitmiş eski Haşim bey gelmiş.

Anladığım kadarıyla yaptığı tercihlerden daha fazla sonuç çıkarmış, bunun neticesinde de çok iyi çizgi romanlarla bizi buluşturmaya canla başla kendini vermiş.

Hayırlısı, eminim çoğu çryi çıkaracak ve de uzun yıllar beraber bu serüvene devam edeceğiz.

hoz

Arka kapak yazısı...

"Çizgi roman dünyasına Ken Parker gibi unutulmaz bir karakter kazandıran
Berardi -Milazzo  ikilisinden, çizgiüstü bir çalışma daha;
Filipin'de Bir Adam...

Yirminci yüzyılın hemen başında,  uzun İspanyol hakimiyetinden kurtulan Filipin halkının karşısında artık daha büyük bir sömürgeci güç vardır; Amerika Birleşik Devletleri... 
Sömürge savaşlarının acımasız yüzünü ortaya koyan albüm, Filipin tarihini mekan edinirken,  günümüze kadar uzanan  açgözlü emperyal politikaları da vurgulayan  derinlikli bir çalışmadır...

İspanyollarla mücadele vermeye alışık olan yerel gerillalar, namlularını şimdi  de Amerikan ordusuna çevirecektir. Vahşi ve şiddetli muharebelerin ortasında, bir albay müzakere yolunu denemeye karar verir. Albay Stapelton'ın askeri kampa  geliş zamanı, isyankâr bir kabilenin de diyalog  yoluna
sokulması ihtimaliyle çakışır. Fakat bu barış girişimi sürerken, asiler kampa saldırır ve albayı öldürürler. Bu durum, üç yıldır geri hizmette olan Teğmen Arnold'u çileden çıkarır...

Albümün çizeri  Ivo Milazzo,  üzerinde çalışacağı projelerde,  ele aldığı dönemi  gerçekçi yansıtmak için oldukça titiz davranan bir sanatçı.  Türkiye için verdiği bir ropörtajda, bu  albümdeki mekan ve kostümler için  kaynak bulmakta zorlandığını, hatta diğer birçok çalışmasından daha fazla zaman harcadığını söylemişti.

Gerçekten de  baştan sona tablo niteliğindeki  albümün her sayfası büyük ustanın yeteneğinin yanında, bu ekstra  çabayı da gözler önüne seriyor...

Sevgili Hakan Şaşmaz ve Murat Mıhçıoğlu'nun hazırladığı bu arka kapak yazısı sanırım yetirlidir..."

48 sayfa, renkli,
kuşe, büyük boy...

VE KAPAK

V

Emeğinize sağlık,bekliyoruz..
"İstemem,eksik olsun.."

Underfined

Sally i aldım beğenmedim,Spider'i bi türlü alamadım,Tombraks ı kısmetse bu ay toptan alacağım kısacası HOZ her zaman yanınızdayız...

BAHADIR

Kapak bile insanı heyecanlandıran dehşetengiz bir çalışmanın varlığını gözler önüne sermeye yetiyor...İçeri daldık mı,kim bilir nelerle karşılacağız ki düşüncesi bile harukulade bir duygu...Ne denilebilir ki Büyük boy, kuşe, renkli, Berardi ve Milazzo...Üfff !!!!

emre ozdamarlar

Ah be tam da Turkiye'deki bir arkadasa cizgi roman alisverisi yaptirtmistim, yarin sabah Stockholm'e ucuyor. Icimde kaldi simdi bu Milazzo kitabi. Gercekten kapak bile nasil guzeldir. Önumuzdeki maclara bakicaz artik :)
Hoz Comics'e ve Hasim Abi'ye saygilaimi, tesekkurlerimi simdiden sunuyorum bu guzel yayin icin.

s.b

Bugün Örümcek Adam çıkmıştır ümidiyle Kadıköy'deydim ama, umduğumu bulamadım.

Arkadaşlar biraz sert olacak belki ama, ben Örümceği beklerken Filipin'deki adamdan bana ne.

Neymiş, Çekirdek çıkmış. İsteyen alsın çıtlatsın.

Ö-RÜM-CEK A-DAM nerede!
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Abi seni de çıldırttılar ya. Ne diyeyim artık. Ben örümcek adamın yayınlanacağına İNANMIYORUM. Yayınlansa ne olacak? Bir yıl gene bekleyecek miyiz?
   Örümceğin kaderi Dampyr gibi olacak gibi...
   Bugün bir türlü mutlu şeyler yazamadım gitti foruma.

Saint2

Ben ne olursa olsun beklerim.....