Gerekli Şeyler

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2010, 12:59:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Bende hardcover falan zannettim. >:(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Mini bir söyleşi aynı zamanda sonuna doğru yeni yayınlardan haberlerde var.
http://www.bantmag.com/dergi/08/page/view/1099#

Gambit

Orumcek adami kronolojik sira ile basacaklarmis

sorun su ki, 1962 yilindaki maceralar (ki 50 sene onceki demek) nasil okunur, nasil SIKILMADAN okunabilir bilemiyorum.  Baski kalitesi, fiyat ve yayin periyodu iyi olursa mecburen alirim ben ama orumbocekleri

dean

Oldum olası Spider-Man için en baştan başlamaya niyetlenirim ama gözümü korkutur o kadar sayı.fakat türkçe olarak düzgün bir baskı kalitesi ile ben de dayanamıycam alıcam artık.

Bu arada old man logan içinde güzel gelişmeler varmış Fuar zamanı Gerekli Şeyler coşucak gibi.

V

Alıntı:

Çizgi romanlar, mangalar... Radarınızda başka neler var?

Neler var neler. Ama prensip olarak anlaşma yapmadan açıklamıyorum.Anlaşma yaptıklarımızdan birkaçını söyleyeyim. Öncelikle Spiderman'in ilk sayısından itibaren bütün külliyatını yayınlamaya başlıyoruz. 1962 yılında yayın hayatına başlayan The Amazing Spiderman kronolojik sıra ile ilk defa Türkçe yayınlanacak. Bunun dışında uzun zamandır raflarda görünmeyen Punisher da önümüzdeki aylarda normal yayınlarımıza ek olarak raflardaki yerini alacak. Ve adından sürekli söz ettiren bilgisayar oyunu Assasins Creed'in çizgi roman uyarlamasını ekim ayındaki Tüyap İstanbul Kitap Fuarı'na yetiştirmeye çalışıyoruz.

Punisher Max mi?

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Herkese günaydın.
   Önce Engin'in sorusuna cevapla başlayalım: Evet. Bildiğimiz kadarı ile Gerekli şeyler Punisher MAX'i yayınlamayı planlıyor.
   Röportajı maalesef hatanedeki bilgisayardan okuyamadım ama Örümcek adam konusu bir yılı aşkın bir süredir Gerekli şeylerin dilinde. Kadıköy'deki o toplantıya katılan arkadaşlar hatırlar. Toplantı sırasında Mişel Bey ve Alişan (o zamanlar daha Kadıköy'e taşınmamışlardı) 1602'leri getirmek için pasaja gelmiş ve toplantıya katılmışlardı. Daha o toplantıda Essential Amazing Spider Man'den başlayarak Spider Man'leri kronolojik olarak yayınlayacaklarını açıklamışlardı. Sırası geldiğinde Marvel Team Up ve Peter Parker The Spectacular Spider Man de yayın sırasına girecekti. Baskı da Essential Wolverine'lerdeki gibi olacaktı.
   Aynı toplantıda Essential Tomb of Dracula'nın da basılacağından bahsetmişlerdi. Ayrıca yakında (!) vizyone girecek THOR filmi nedeni ile bir cilt Thor basacaklarını, bunun satışından çok beklentileri olmasa da film ile birlikte basmayı planladıklarını açıklamışlardı. Kısaca aradan UZUN bir zaman geçti ve bıraktığımız yerdeyiz. Umarım bu sefer yayınlarlar.
   Bu arada küçük bir ek bilgi. ABD'nde şu anda 11 adet essential amazing spider man, 3 adet essential marvelk team up, 5 adet Peter Parker The spactacular spider man ve 2 adet te Essential Web of spider man olmak üzere toplam 21 adet essential basıldı. Biraz pozitif düşünürsek her cildi 3'e bölerek her ay bassalar 63 ay eder. Bu da 5 yıla tekabül eder. Bu bile zor. Ancak yine de umarım düzenli bir şekilde basarlar da Türk okuyucuları düzenli bir sıra ile Örümcek adamı, Gwen'in ölümünü, MJ'in ilk gelişini ve diğer maceraları okur.
   Sevgiler

dorukgs

Gerekli Şeyler 2. şubesini Teşvikiye de açıyor !!! :))) Avrupa tarafı canlanmaya başladı !

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

şaşırdım ???

Senelerce Teşvikiye'de Reasürans'tan başlayıp 5-6 değişik yerde ayakta kalmaya çalışan, 1-2 aylık Beyoğlu deneyiminden sonra çizgiromanın kalbinin attığı Kadıköy'e gelen Gerekli Şeyler demek yine başlangıç noktasına dönüyor, hem de ikinci bir çizgiroman dükkanıyla...

Sanıyorum çizgiroman okuyan kitle düşündüğümüz kadar az değil!

Hayırlı olsun...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dorukgs

İsteyenler bu güzel habere Gerekli Şeylerin facebook sayfasından bakabilir :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: dorukgs - 05 Temmuz, 2012, 21:34:57
Gerekli Şeyler 2. şubesini Teşvikiye de açıyor !!! :))) Avrupa tarafı canlanmaya başladı !
Hayırlı olsun bu tür dükkanların çoğalması dileğiyle.... 8) :-* ;)

dorukgs

Hem avrupa tarafında da çizgi roman sektörü gelişiyor böylelikle...Gon Çizgi Roman,Arka Bahçe Yayıncılık ve şimdi de Kadıköy ün gözdesi Gerekli Şeylerin 2. şubesi :)

kalidor

Birkaç ay evvel İstiklal üzerinde bir pasajda Gon'dan ayrılan Emre'nin açtığı bir yer var denmişti. Uykusuz ile bağlantılıydı galiba. Oraya giden oldu mu?
Crom! Ölüleri Say...

ercoktay

Alıntı yapılan: kalidor - 06 Temmuz, 2012, 14:51:01
Birkaç ay evvel İstiklal üzerinde bir pasajda Gon'dan ayrılan Emre'nin açtığı bir yer var denmişti. Uykusuz ile bağlantılıydı galiba. Oraya giden oldu mu?
Orası uykusuzun satış yeri. Uykusuz dergisi ile ilgili herseyi satıyorlar. Ben gidemedim daha.

darkwood

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Temmuz, 2012, 00:49:36
şaşırdım ???

Senelerce Teşvikiye'de Reasürans'tan başlayıp 5-6 değişik yerde ayakta kalmaya çalışan, 1-2 aylık Beyoğlu deneyiminden sonra çizgiromanın kalbinin attığı Kadıköy'e gelen Gerekli Şeyler demek yine başlangıç noktasına dönüyor, hem de ikinci bir çizgiroman dükkanıyla...

Sanıyorum çizgiroman okuyan kitle düşündüğümüz kadar az değil!

Hayırlı olsun...

Gerekli'nin eski mekanına, yeni şubesi hayırlı ve uğurlu olsun.  :)
Son yıllarda çizgiromanların çeşit ve kalitelerinin artması ile beraber  net üzerindeki tanıtım, satış ve özellikle forumlar üzerindeki paylaşımların bu işte büyük bir katkısı olduğunu düşünüyorum.
Çizgiroman okuyan kesimin genişlemesine paralel olarak bu tip çizgiroman evlerinin artması biz çizgiroman severler için gerçekten sevindirici. Umarım böyle güzel mekanlar artarak devam eder...
Darkwood Sakinleri..