Gerekli Şeyler

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2010, 12:59:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omega red

Alıntı yapılan: BAHADIR - 09 Kasım, 2012, 14:38:40
Ben bu gidişle Mangayı çizgiromandan saymayacağım...Hatta saymıyorum bile...Comicsler yerlerde...Daha dün yayınlanmaya başlayan Mangalar beklenti patlaması yapıyor...Harbiden ayıp...

Neyse...Okuyunda Manga okuyun bari...

"daha dün" yayınlanmaya başlayan manganın amerikan çizgi romanı kadar yayın geçmişi var. kültürel olarak da yüzlerce yıl...
Türkiye'de ise basılı yayınlanmaya başlamadan çok önce bile zaten internette geniş okur ve hayranları vardı.
Türkiye'deki okur kitlelerini tanımak için biraz kadıköy'ün dışına çıkmak lazım.

pearl jam

Mangalarla ilgili iki sorunum var. Birincisi baskı boyutları. Gereklinin bastığı boyuttan okumak işkence oluyor benim için. İkincisi de bütün manga çizimlerinin birbirine benzemesi.

Lone Wolf And Cub ve Yalınayak Gen gibi mangaları almaya devam edeceğim. Death note u tamamlayacağım ama gereklinin bastığı boyuttaki mangalara sanırım hiç girmeyeceğim

BAHADIR

Alıntı yapılan: omega red - 09 Kasım, 2012, 14:55:59
"daha dün" yayınlanmaya başlayan manganın amerikan çizgi romanı kadar yayın geçmişi var. kültürel olarak da yüzlerce yıl...
Türkiye'de ise basılı yayınlanmaya başlamadan çok önce bile zaten internette geniş okur ve hayranları vardı.
Türkiye'deki okur kitlelerini tanımak için biraz kadıköy'ün dışına çıkmak lazım.

Bir şey demedim ki; :)

Türkiye de daha dün yayınlanmaya başlayan Manganın geçmişini tabi ki biliyorum...Ben çizgiroman okumaya dün başlamadım..Hatta satış ve baskı rakamları olarak ele aldığımızda Comics ve diğer bilumum çizgiroman türlerini milyonlara katladığını da biliyorum...

Sağolsunlar Manga'nın geleceği için çalışan Fanlardan da haberim vardı...

Ben Ankara'dayım ama az çok Kadıköy piyasasını da biliyorum...Kadıköy piyasası yeterli gelmese de yine de bazı rakamlar hala o piyasaya ve ilk satışa göre belirleniyor... Bu iyi mi kötü mü yorum sizin artık

Yazımda alınacak bir şey yok reklamın iyisi kötüsü olmaz... :)

Manga; Demek ki satılıyor ki basılıyor...

Çizgiromanın her türlüsü basılsın ki ucundan köşesinden bizde faydalanalım...

Pulluk

Geçmişte sıkça yaşanan Comis - Fumetti kavgasının yerini Comics -Manga almasa bari.  :D
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

HacıGeraltEmmi

Manga iyidir. En azından şimdiye kadar okuduklarımdan oldukça memnunum. Eğlencesi, mizahı bol, aynı hikayeler temcit pilavı gibi önümüze sürülmemiş,  her yaştan okur için farklı türleri de cabası. Yeni çıkacaklarda da aynı keyfi yaşarsam tamamen mangacı olurum ;D

hanac

Alıntı yapılan: designer73 - 09 Kasım, 2012, 15:51:12
Yeni çıkacaklarda da aynı keyfi yaşarsam tamamen mangacı olurum ;D

Yeri burası değil biliyorum ama yazayım dedim.

Senden bir manga kahramanı çizimi bekliyoruz.

Kolay gelsin, başarılar dilerim.  :)

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: hanac - 09 Kasım, 2012, 15:54:29
Yeri burası değil biliyorum ama yazayım dedim.

Senden bir manga kahramanı çizimi bekliyoruz.

Kolay gelsin, başarılar dilerim.  :)

Çok yakında Luffy ve nakamasına bir güzellik düşünüyordum ;)

omega red

Alıntı yapılan: BAHADIR - 09 Kasım, 2012, 15:33:54
Bir şey demedim ki; :)

Türkiye de daha dün yayınlanmaya başlayan Manganın geçmişini tabi ki biliyorum...Ben çizgiroman okumaya dün başlamadım..Hatta satış ve baskı rakamları olarak ele aldığımızda Comics ve diğer bilumum çizgiroman türlerini milyonlara katladığını da biliyorum...

Sağolsunlar Manga'nın geleceği için çalışan Fanlardan da haberim vardı...

Ben Ankara'dayım ama az çok Kadıköy piyasasını da biliyorum...Kadıköy piyasası yeterli gelmese de yine de bazı rakamlar hala o piyasaya ve ilk satışa göre belirleniyor... Bu iyi mi kötü mü yorum sizin artık

Yazımda alınacak bir şey yok reklamın iyisi kötüsü olmaz... :)

Manga; Demek ki satılıyor ki basılıyor...

Çizgiromanın her türlüsü basılsın ki ucundan köşesinden bizde faydalanalım...

kinayeyi anlamamışım pardon :)

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 09 Kasım, 2012, 15:12:07
Mangalarla ilgili iki sorunum var. Birincisi baskı boyutları. Gereklinin bastığı boyuttan okumak işkence oluyor benim için. İkincisi de bütün manga çizimlerinin birbirine benzemesi.

Lone Wolf And Cub ve Yalınayak Gen gibi mangaları almaya devam edeceğim. Death note u tamamlayacağım ama gereklinin bastığı boyuttaki mangalara sanırım hiç girmeyeceğim

shonen yerine seinen mangaları takip etmen daha iyi olacaktır o zaman. senaryoları ve çizimleri yetişkinlere yönelik oluyor. Vertigo gibi.

V

Mangalar kendi alttürleri babında comicslerin hlee hele fumettilerin çok ötesinde gelişmişler.Her yaşa,her cinse,her keyfe

ayrı ayrı türde mangalar üretiliyor.

Mangaların üretim süreçleri ile ilgili harika bir manga size: ;D

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,5358.0.html

Ben animesini takip ediyorum bu dizinin.İzler yada okursanız konu hakkında az-çok bilgi sahibi olursunuz..
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Mangaya çok yabancı olsam da ciddi bir okuyucu kitlesi olduğunu biliyorum. Ayrıca yayınlanması planlanan Bleach, full metal, hellsing vs'nin iyi diziler olduğunu duydum.
   Açıkçası ben de Faik gibi düşünüyorum. Deathnote sadece konu ile değil basım ile de beni etkiledi. Burada Naruto ve One Piece ile ilgili çok olumlu yazılar olsa da elime aldığımda bir türlü ısınamadım. Ben de Deathnote ya da Yalınayak Gen gibi basılan mangaları almayı planlıyorum.
   Bu arada yıllardır bir okuyucusu olan comics'lerin bu kadar göz ardı edilmesi ise beni gerçekten üzüyor....

gamlıbaykuş

Umar abi yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Bu mangalar comicsin sonunu getirir vallahi...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

BAHADIR

Alıntı yapılan: rumar80 - 09 Kasım, 2012, 19:04:18
   Burada Naruto ve One Piece ile ilgili çok olumlu yazılar olsa da elime aldığımda bir türlü ısınamadım. Ben de Deathnote ya da Yalınayak Gen gibi basılan mangaları almayı planlıyorum.
   Bu arada yıllardır bir okuyucusu olan comics'lerin bu kadar göz ardı edilmesi ise beni gerçekten üzüyor....

Bu söylenenleri ben biraz kinayeli bir dille uzun yoldan anlatmaya çalışmıştım...Doktor saolsun kestirmeden gitmiş. :)

dean

"New Avengers 6 Çooook yakında!" şeklinde de not düşülmüş.

pizagor

Yayıncılara ne oluyor böyle, umarım hep böyle devam ederler...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

O zaman dileyelim de her ay fuar olsun... ;D