Nathan Never - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 10 Ekim, 2010, 15:31:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Nathan Never Hardcover 2 çıktı aldık arşivimize koyduk
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Cilt 2 deki maceralar çok iyi idi.

Bakalım 3. ciltte hangi maceralar yer alacak.

55. sayı - Aralık 1995

56. sayı - Ocak 1996

57. sayı - Şubat 1996

altay1944

Nihayet...!İstikrar için teşekkürler.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

kalidor

Nathan'in yeni çıkan cildindeki bütün bir macerayı kapsayan ilk iki hikayeyi okudum. Üçüncü maceranın daha yi olduğu hem çevirmen tarafından belirtilmiş hem de forumda geçmişti. Yalnız ben ilk ikisini de çok çok beğendim. Üçüncüye de akşam sıra gelecek artık.
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Sonunda sakin sakin yeni Nathan Never'larımı okumaya başladım. 50. sayı (babil kütüphanesi) oldukça güzel bir macera. Özellikle sanal yayınlarla kitap okuma tartışmasını dile getirmesi ile çok hoşuma gitti.
   Geliba ben de biraz Nathan gibiyim (hemen kendimi kahramana yamadım  ;)) Ben de kitabı elinde tutmanın, sayfa çeviriken çıkan sesin, o kâğıt kokusunun hastasıyım. Teşekkürler İlker ve diğer Nathansever yayıncılar.

rumar80

Daha önce yazıldı mı göremedim ama bir eleştirim var. Sigmund ke-ke-ke-kekelemiyor muydu?

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 15 Nisan, 2012, 22:28:19
    Daha önce yazıldı mı göremedim ama bir eleştirim var. Sigmund ke-ke-ke-kekelemiyor muydu?

Yanlış hatırlamıyorsam Sigmund'un kekemeliğinden ilk önce Nathan - Martin 2. ortak macerasında vazgeçildi (çevirmen vazgeçti). O hikayede bazı karelerde Sigmund kekelerken bazılarında kekelemeyi unutuyordu diye kalmış aklımda...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

sefik

Normalde kekeliyor ama bilgisayarla ugrasirken,konusurken kekelemiyor benim bildigim :)

rumar80

Haklısın Şefik,
   Ama artık Sigmund hep normal konuşuyor. ???

tommikser

Ben ilk kitabın ardından Kozan beyi Face'de yakaladım ve bunu sordum.Yani kekemeliğe bağlı esprilerde gidiyor dedim.Nedenini şöyle açıkladı.Kekeme olarak yazıldığında balondan taşma veya balona sığmama olayıyla karşılaşıyoruz.Buda bizi çok sıkıntıya sokuyordu o yüzden maalesef böyle yapmak zorunda kaldık dedi.

Keşke yapabilselerdi kekeme kalsaydı. :-\

Cantürk

Boş verin çocuklar, Nathan okuduğumuza şükredelim. 8)

sefik

Alıntı yapılan: gunessemerci - 16 Nisan, 2012, 08:18:30
Ben ilk kitabın ardından Kozan beyi Face'de yakaladım ve bunu sordum.Yani kekemeliğe bağlı esprilerde gidiyor dedim.Nedenini şöyle açıkladı.Kekeme olarak yazıldığında balondan taşma veya balona sığmama olayıyla karşılaşıyoruz.Buda bizi çok sıkıntıya sokuyordu o yüzden maalesef böyle yapmak zorunda kaldık dedi.

Keşke yapabilselerdi kekeme kalsaydı. :-\
yani bu orijinalinde olan birsey degil ::)
bu , Ciko'nun adini soylerken,balondan tasma var diye kisaltmaya benziyor biraz :D

sefik

Alıntı yapılan: Cantürk - 16 Nisan, 2012, 08:38:28
Boş verin çocuklar, Nathan okuduğumuza şükredelim. 8)
Eh,orasi apayri mevzuu zaten,yayinlayana,bunca zamandir bu kadar bekledigim bu kahramani bize kazandirdigi icin  tesekkurlerimi sunarim :D

tommikser

Yani bence de bahane değil ama işte Nathan yayınlansında Sigmund kekeme olmayıversin  dedim.

altay1944

Özer sahafa ait bir iletişim siteleri var mı?Yayınları düzenli ,ayrıntılı görebileceğimiz...Bilgisi olan arkadaş yazarsa sevinirim.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ