Tex Almanak Serisi - 1001 Roman

Başlatan rumar80, 18 Ekim, 2010, 16:19:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Konuları itibari ile Rumar'ın dediği gibi Nizzi Teks'i biraz baltalıyor...Ama 1994 almanağında Teks çizerleri arasında görmediğimiz Renzo Calegari'nin Teks'e kattığı görsellik ve farklılık izlenmeye değer diye düşünüyorum...
2.sayıda Víctor De La Fuente konusunda yoruma zaten gerek yok...İlk olarak dev albümlerde görüpde hayran kaldığım De la Fuante aylık maceralarda da çizmeye başlayınca Tex okumaktan aldığım keyif daha bir çoğaldı...
3. ve son macerayı Tex sever olarak okuyacaksınız ama çok bir şey bulacağınızı sanmıyorum. Çizgiler bile kurtarmıyor... ;) Dylan Dog'un en çok sevilen maceralarından 81. sayıda ki "Johnny Freak" i çizen Venturi'nin çizgileri nedense Tex'e pek gitmemiş...

Sevgiyle kalın...

hanac

Tex Almanak 2. sayı fuara yetişiyormuş.

Almanak 1997, 1998 ve 1999 bu ciltte yeralacak.

gamlıbaykuş

Editoryal bölümleri de olsaydı tadından yenmezdi. Sırf bu sebepten ötürü alıp almamakta kararsızım. Sadece 94 Almanağını almıştım...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Sanırım kendimi yineliyor gibi olacağım ama bence bu kadar eski almanakların editoryal yazılarının olmaması çok birşey kaybettirmez bana, ama keşke Lal Zagor'un son almanaklarına editoryal yazıları eklese idi. Bunlar sonuçta daha güncel yazılar..

gamlıbaykuş

Bütünlük açısından iyi olurdu be abi, böyle olunca sanki birşeyler yarım kalmış gibi oluyor...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hennessy

Tex almanak 2 çıkmıştır kapağına hayran kaldım bu seriyede mi başlasam acaba :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

yalcinerol345

Tavsiye ederim.Zaten uzun aralıklarla çıkıyor. 

hennessy

Bugüne kadar gördüğüm en hoş kapaklardan biri sırf kapağı için aldım ne yalan söyleyeyim Tex almanak 2 yi

[IMG]http://img834.imageshack.us/img834/4926/19112011030.jpg[/img]

pizagor

Bu almanaklarla ilgili olarak en beğendiğim husus boyutları...

Alıştığımız fumetto boyutundan çok daha iyi geldi bana...

Dev albümlerin boyutlarına göre de çizimleri daha bir güzel gösterdiğini düşünüyorum bu ölçülerin...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

labirent

Ben kitabı daha görmedim. kimde ve kaça satılıyor? Bilgisi olan lütfen yazsın.

yalcinerol345

Şu anda Kadıköy'de olması lazım.Forum üyelerinden Büyülü Rüzgar ve EsseGesse 'den(özel mesaj atarak) satın alabilirsiniz.Altan Bey'de(EsseGesse)20,00TL.Büyülü Rüzgarda kaç lira bilmiyorum ama tahminim aynı fiyattır.

HacıGeraltEmmi

Almanak ikinci sayıdaki Bad River adlı macerada çizer (kapak içinde yazılı adı ile ALDO CAPITANIO, macera başlangıcında yazılı adı ile CADITANIO) nefis çizimlere imza atmış. Teks'i çekik gözlü çizmesini görmezden gelirsek, diğer karakterler, sahne kurguları ve çevre çizimleri tek kelime ile harika. Özellikle at çizimleri ders niteliğinde.

1001 Roman'ın Fumettilere getirdiği edisyon kalitesini ayrı bir not olarak biryerlere düşmek lazım.

hennessy

Alıntı yapılan: designer73 - 25 Kasım, 2011, 09:57:50
Almanak ikinci sayıdaki Bad River adlı macerada çizer (kapak içinde yazılı adı ile ALDO CAPITANIO, macera başlangıcında yazılı adı ile CADITANIO) nefis çizimlere imza atmış. Teks'i çekik gözlü çizmesini görmezden gelirsek, diğer karakterler, sahne kurguları ve çevre çizimleri tek kelime ile harika. Özellikle at çizimleri ders niteliğinde.

1001 Roman'ın Fumettilere getirdiği edisyon kalitesini ayrı bir not olarak biryerlere düşmek lazım.

Kitabı şimdi bitirdim yukardaki yazanların altına imzamı atarım.CAPITANIO çizimlerine hayran kaldım keyifle okunur bir kitap ayrıca tex i bu boyda daha detaylı çizimlerle okumak keyifli idi.

caretta

1001 Roman Tex Almanak 2'yi okudum.Bad River çizimlerini ben de beğendim.Yalnız senaryosu bana keçiboynuzu
gibi pek tat vermedi.Bir kere adı 'vahşi'olan siyah aygır Süper Teks'lerin 183-186'ncı fasiküllerinde Manitu'nun
Ruhu'adı altında yayınlanan bir maceradan makaslanmış.O macerada da siyah aygır kendini yakalayarak
yarış atı yapmak isteyen adamı çiğneyerek öldürüyor ve kaçıyordu.Suçsuz hapis yatmış birisi,hırslı bir evlat,eski
bir aşk öyküsü,velhasıl bu macera beni pek açmadı.Glorieta Pass da vasat bir macera.Sanki 'İki Bayrak Arasında'
adlı öyküden kotarılmış bir senaryo.Üzerlerine yağmur gibi Kiowa okları yağıyor ve sadece birkaç Güneyli'ye
isabet ediyor.Üçüncü macera 'Esrarlı Dağ' Teks'in yalnız olduğu ender maceralardan.Repetto'nun çizimleri
güzel senaryo da iyi.Bana göre cildi bu macera kurtarıyor.

a5555

duyunlarıma göre Tex Almanac 3 tercümede ,hadi yaşadık ama ceplerde deliklerde büyüyor :))!
Geniş bilgileri salı günü alıp yazacağımı umarım.