Greystorm - 1001 Roman

Başlatan V, 28 Ekim, 2010, 21:59:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Abi ne öyle iyi adam hep kazanır.Olmaz birazda kötülere yol vermek lazım.Adamım dünyayı ele geçirse fena mı olur?Merak ediyom zaten çocukluğumdan beri dünyayı ele geçirince ne yapacak bu adamlar.Yapsın da bizde görelim dimi?

essegesse

Adam dünyayı ele geçirince sana görecek bişey kalmaz.

Görürsün sonunda kaybedecek.İyiler her zaman kazanır.

Yersen:)

tommikser

Ben bunu çok merak ettim şimdi dur abi bi saniye...

essegesse

Dördüncü cilt çıkana kadar merak etmeye devam:)

s.b

Greystorm 3. ciltle verilen 12 adet kapak resmi mükemmel olmuş doğrusu. Bu kapak kartonu kalitesinde verilen resimleri kitapların ilgili bölümleri arasına yerleştirerek güzel bir görünüm elde ediyorsunuz. Diplerine biraz uhu sürün ve bölüm başlarına yapıştırın. Böylece her sayının cilt kapağı olması gereken yerde ve gayet güzel duruyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

İnsan Hayal Ettikçe Yaşar

Jules Verne ye olan hayranlığımı yaşadım bu kitapta bugün kitap okuyorsam hayal kuruyorsam çizgi roman okuyorsam o büyük adamın 80 günde devri alem kitabı ile başladığım okuma hayatım sayesindedir. Keşke rahmetli babamda bu çizgi romanı okuyabilse idi. Çizgi roman a soğuk gözle bakanlara ders niteliğinde okutulacak bir eser. Benim çocuğum olsa ilk okutacağım çizgi roman eserlerinden biridir Greystorm. Çizgileri gerçekten göz alıcı okurken sizi diğer karaye gitmeden birkez daha bakmaya itiyor. Hayal ettiklerimi yaşadım bu 3 güzel hikayede konuda akıcı çeviride fena olmamış gerçekten bugüne kadar okuduğum en iyi yapıtlardan biri idi devamınıda okuyup herkeze tavsiye edeceğim hele genç nesile kesinlikle sanki Jules nin kaleminden çıkmışcasına akıcı ve sıkı bir hikayesi var 1001 romanı tebrik etmiyorum sadece böyle bir hikayeyi bize sunarak hakikaten çizgi romanın ne kadar derinlikleri olduğunu göstermeside beni mutlu etti son sözüm şu olacak bu kitap için

Okuyun okuyun okutun insan hayal ettikçe yaşar......................
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Sevgili Murat, bu güzel paylaşım ile yaramızı deştin.
Bizlere okuma alışkanlığı kazandıran ve hayal gücümüzü kullanmayı öğreten, Jules Verne'nin hemen hemen bütün romanlarını orta okul lise yıllarında okudum.
Hatta bazılarını 2'şer defa okudum. Bize onun hikayelerinin tadını çizgiroman olarak veren Greystorm'u okumanın keyfi gerçekten bir başka. Nathan Neverin bazı maceralarında da, bu tarz hikayeler mevcut. Umarım yakın bir zamanda bu serininde devamı gelir.
Bu arada aksiyonu bol ve en heyecanlı bölümlerin yer aldığı, Greystorm'un son sayısı ne zaman geliyor bilgisi olan beri gelsin.
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Alıntı yapılan: darkwood - 22 Mayıs, 2011, 20:49:10
Sevgili Murat, bu güzel paylaşım ile yaramızı deştin.
Bizlere okuma alışkanlığı kazandıran ve hayal gücümüzü kullanmayı öğreten, Jules Verne'nin hemen hemen bütün romanlarını orta okul lise yıllarında okudum.
Hatta bazılarını 2'şer defa okudum. Bize onun hikayelerinin tadını çizgiroman olarak veren Greystorm'u okumanın keyfi gerçekten bir başka. Nathan Neverin bazı maceralarında da, bu tarz hikayeler mevcut. Umarım yakın bir zamanda bu serininde devamı gelir.
Bu arada aksiyonu bol ve en heyecanlı bölümlerin yer aldığı, Greystorm'un son sayısı ne zaman geliyor bilgisi olan beri gelsin.

Sayın darkwood Jules in hayal gücüne hayranlığımı dile getirmek istedim ustaya saygımı her daim gösteririm. Bugün kitap okuyorsam babamdan sonra en büyük payı ondadır büyük ustanın 80 günde devri alem kitabı bence her çocuğun baş ucu kitabı olmalıdır sonra aya yolculuk sonra öbürleri çünnkü insan hayal ettikçe yaşar. Greystorm'u genç nesile okutmak lazım neleri hayal edebileceklerini görmeleri için. İki arkadaşınki birbirlerine zıt olan iki arkadaşın hayalleri uğruna çıkttıkları seferde karşılaştıkları onca olay ve hayallerinden öte bir dünya işte Jules işte hayal gücü Phileas Fogg'un başaracağına inandığı dünya turunda karşılaştığı onca zorluğa rağmen hayalini gerçekleştirmesi aynen Greystorm'un hayalini gerçekleştirmesi gibi...

rumar80

Jules Verne benim de okumamada ve hayal gücümün gelişmesinde çok etkili olmuştur. Bir gün kaptan Grant'ın çocukları ile And dağlarında, diğer gün mermi içinde ay yolunda, sonra denizler altında 20000 fersah gezip ardından balonla 5 hafta dolaşmışız.
   Böyle bir ustanın bilmediğim bir çok kitabını da resimli klasiklerde okumuştum.
   Yıllar sonra tüm kitaplar tekrar basıldı, aldım okudum. Hatta inatçı Keraban ile İstanbul'da bile dolaştım.

Bu nedenle Nathan Never ve Greystorm'un yeri farklıdır

darkwood

Jules Verne'nin ilk çizgiroman uyarlamalarını Milliyet çocuk klasik eklerinde okumuştuk, kısa fakat çok güzel maceralardı.
Umarım Jules Verne'nin hikayelerinden esinlenerek yazılan Gresystorm ve Never gibi okuyacağımız başka çizgiromanlarda yayınlanır ve keyifle okuruz.
Darkwood Sakinleri..

tommikser

Ne Nathan Never'mış arkadaş.Anlamadım nesi varsa?Bende ters kampanya başlatacam.
Nathan zaten satmaz basmaya kalkma arkadaş!

Nasıl slogan ama.Ben basmaya kalkan olursa engellemek için elimden geleni yapacam.O kadar çr var onları okuyun arkadaş...

ErenKoyunoglu

Güneş şimdi hakkaten dayak zamanı ama :)
Denir mi öyle yav.

V

Alıntı yapılan: ErenKoyunoglu - 23 Mayıs, 2011, 20:59:37
Güneş şimdi hakkaten dayak zamanı ama :)
Denir mi öyle yav.
Sen ona bakma Eren.Yarın kendi Nathan'ı yayınlamaya başlarsa şaşırma..
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Abi benim gibi adamı bazen Fight club taki gibi eşek sudan gelene kadar dövmek lazım ;D

hennessy

ikinci kitapta bitti gerçekten gerilim yüklü gerçekten hızlı bir başlangıç yaptı ikinci kitapta zombiler ve mumyanın sırrı gerçekten güzel bir hikaye idi kinci kitapta bir solukta bitti. Greystorm hırsı ve azmi ise hayranlık uyandıracak ama korkulacak seviyeye gelmiş durumda sanırım 3.kitapta her yeri yakacak :) birinci kitapda dediğim gibi genç nesile kesinlikle okutun bu seriyi.Ayrıca çizgiler hakketten çok güzel ve kaliteli tempo düşse bile gözümü alamıyorum bazı çizimlerden