Blacksad - YKY

Başlatan rumar80, 20 Kasım, 2010, 17:30:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esattr

Yapı Kredi Yayınları, Doğan Kardeş dergisinde başladığı ve yarım kalan Genç Blueberry, Komançi, Jonathan Cartland ve Haçlı Seferleri'ni de albüm olarak yayımlamayı düşünüyor mu acaba?

caretta

Blacksad ne tür bir çizgi roman?

alan ford

İnsanların , hayvan suretleriyle dolaştığı bir dünyada , kara kedi kılıklı bir özel dedektifin maceraları diye özetlenebilir kısaca.  Politik duruşu , muhteşen çizgileri ve fransız kara polisyelerine saygıda kusur etmeyen senaryolarıyla muhteşem bir çizgi roman. Kaçırmayın bence.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Alıntı yapılan: caretta - 11 Mart, 2012, 18:38:13
Blacksad ne tür bir çizgi roman?

Blacksad'in keyfiyle birkaç satır karalamıştım... İlginizi çekerse bağlantısı :

http://pizagorgunlukleri.blogspot.com/2011/06/blacksad.html
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2011'İN EN İYİLERİ" seçiminde;

Blacksad, "En İyi Frankofon Seri" dalında 2010 seçimlerinde olduğu gibi yeniden ikinci seçilmiştir.

SYG

Çizimlere hayran olmamak elde değil.

Harun Ça

[IMG]http://i.imgur.com/I2mXQC5.jpg[/img]

5. albüm 24 Haziran'da yayımlanıyor arkadaşlar. Malum YKY ikişer albüm şeklinde yayınladığı için bizim 6. albümü beklememiz gerekiyor. Özledik kara kediyi.

[IMG]http://i.imgur.com/L3Nk87J.jpg[/img]

Harun Ça

[IMG]http://i.imgur.com/ySukPoW.jpg[/img]

5. Albüm kapağı, tablo gibi vesselam.

hanac

Alıntı yapılan: Mic-Har - 24 Haziran, 2013, 11:51:48
5. Albüm kapağı, tablo gibi vesselam.

Gerçekten tablo gibi.

YKY Poster gibi satsın bunu.

BAHADIR

Her zaman diyorum Yky'nin şu ana kadar yayınladığı frankofonlar için de 1 numara...

Yalnız merak ediyorum...Bu çizgiroman'nın normal senaryosu malumunuz dedektiflik üzerine ve arka planda müthiş görsellikte reel bir şehir var...Bunu hayvan figürleri ile değilde normal insan olarak çizselerdi bu kadar güzel olur ve ilgi çekermiydi...

Ve 5. sayının kapağı...Sarı renkler kapağa gerçekten göz alıcı bir hava vermiş ama arabada oturanı da kedi kafalı dedektifimiz yerine (ismi neydi abi) Cécile gibi beyaz puanlı kırmızı elbiseli bir bayan çizselerdi daha göz alıcı olmasının yanında albeniside daha fazla olurdu gibime geliyor...Onu da mı biz söyleyelim...

Ama harbiden bundan bile gözlerimi alamıyorum tam tabloluk olmuş...Buna bir poster şart...

Hardcover da bu görsellik ve canlılığı verebilirler mi acaba?

6. sayının kapağı da bu güzellikte ve görsellikte  olursa ne yapacaz...

Şimdiden düşündüğümüz şeyler bak...

Harun Ça

Alıntı Yap
Yalnız merak ediyorum...Bu çizgiroman'nın normal senaryosu malumunuz dedektiflik üzerine ve arka planda müthiş görsellikte reel bir şehir var...Bunu hayvan figürleri ile değilde normal insan olarak çizselerdi bu kadar güzel olur ve ilgi çekermiydi...

Bence bu kadar güzel olmazdı. Benim için hayvan figürlerinin olması ilgi çekiciliğin kilit noktası. Buna benzer yani insanların hayvan figürleri şeklinde tasvir edildiği Apocalypse Meow adında bir manga var ya da diğer bilinen adıyla Cat Shit One. Ordada ülkeler hayvanlara benzetiliyor örneğin Amerika; tavşan, Çin; panda, Fransa; domuz, Rusya; ayı, Orta Doğu; deve, koyun, keçi vesaire şeklinde devam ediyor. Onuda okumanızı tavsiye ederim hatta bir bölümlük animasyon denemeside var yayınlayacak kanal bulamayınca askıya alınmıştı onu seyredip okumaya başlarsanız fevkalede zevk alırsınız. Animasyonun devamıda benim için ukte kalmıştır.

Alıntı Yap
Ve 5. sayının kapağı...Sarı renkler kapağa gerçekten göz alıcı bir hava vermiş ama arabada oturanı da kedi kafalı dedektifimiz yerine (ismi neydi abi) Cécile gibi beyaz puanlı kırmızı elbiseli bir bayan çizselerdi daha göz alıcı olmasının yanında albeniside daha fazla olurdu gibime geliyor...Onu da mı biz söyleyelim...

Yerine değilde yanına bi' hatun oturtsalar dediğiniz gibi daha albenili olurdu.

Harun Ça

Nightrain

2 cildi birden aldım. Lakin kafama takılan bir sorun var. YKY 2 cilt çıkartmış, 2 ciltte toplam 4 sayı var, peki 5.sayı nerede? Neden 2.cilde dahil etmemişler, bilen var mı?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Harun Ça

Alıntı yapılan: Nightrain - 14 Mart, 2014, 12:27:52
2 cildi birden aldım. Lakin kafama takılan bir sorun var. YKY 2 cilt çıkartmış, 2 ciltte toplam 4 sayı var, peki 5.sayı nerede? Neden 2.cilde dahil etmemişler, bilen var mı?

2. cilt Mart 2011'de çıktı, 5. sayı daha bu yaz yayınlandı biz 3. cilt için 6. sayınında çıkmasını beklemek zorundayız.

Nightrain

YKY süper baskı yapmış. Hem kapak hem kağıt... Şahane cidden. Keza hikaye ve karakterlerde öyle. YKY'nin çizgi roman zevki çok iyi cidden. Umarım yeni frankofonlar basmaya devam ederler. Mesela Blueberry'i baştan, cilt halinde bassalar ne iyi olurdu.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"