Blacksad - YKY

Başlatan rumar80, 20 Kasım, 2010, 17:30:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yidar

Bugün sosyal medyada bir grupta birinci cildi 15 tl yazmış arkadaş .Şimdi baktım satılmış. Fiat çok uygun olmuş

Nightrain

1000 TL verene 2 cildi de satıyorum. :P ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mithrandir

Serinin akıbeti ve bizdeki ilk iki cildin tekrar basımı ile ilgili bir bilgi yok mu?

Mithrandir

Bu gün Nadir Kitap'a bi baktım da üç yerde var. İki cilt birden birinde 350, birinde, 370 birinde de 400 TL. Tutturduğuna geçir hesabına döndermişler işi bazı uyanıklar.

Bilal ceylan

Aynen öyle olmuş.sonra lafa gelince türkiye de çizgi roman okunmuyor derler.gelde oku .

seastar1000

Bazı kitaplar ülkemizde bir şekilde moda oluyor çok aranıyor o yüzden de ikinci eli fahiş fiyatlara çıkıyor Yayınevleri yeni baskı yapmıyor diye şikayet ediliyor ama ortada dolaşan talep de sınırlı belki 5 belki 15 bu talep için yeni baskı nasıl yapılsın Bence en iyisi bu tür moda yayınlardan uzak durun Bir Blacksad ı okumasanız bence çok bişey kaybetmiş olmazsınız
Ben okudum ilk cildi hediye ettim ikinci cildi burada sattım ki fahiş falan bir fiyata değil

Nightrain

Ben 2 cildi de çok kelepir fiyattan satın almıştım. Kim olduğunu hatırlamıyorum, buradan aldım. Tanesi 10 TL'ye gelmişti. Şimdi ki fiyatları görünce bir gülme geliyor.

ZGeralt

Baskısı bulunmayan ve talep gören bazı çizgi romanların fiyatlarının yükselmesini anlıyorum. Normal, arz kısıtlı talep fazla, fiyat yükseliyor.
Yalnız istenen fiyatlar gerçekten abartılı. Dövizin durumu malum ama ben henüz geçen hafta 86 TL'ye İngilizce Amarillo HC'ını aldım. Sıfır.
Bu fiyatlarda satılan ürünleri almayın derim ben.

kharon

bu nasil bir abarti-ucmus bir fiyattir  :o
Yazin tum ciltleri toplayan bir hardcover cikiyor Ingilizce Dark Horse'dan , extra materyeller de olacak icinde anladigim kadariyla.

Turkceleri kacirdigim icin on siparis yaptim, TL olarak 160 TL filan.

Nightrain

Alıntı yapılan: seastar1000 - 10 Ocak, 2020, 10:27:50
Bazı kitaplar ülkemizde bir şekilde moda oluyor çok aranıyor o yüzden de ikinci eli fahiş fiyatlara çıkıyor Yayınevleri yeni baskı yapmıyor diye şikayet ediliyor ama ortada dolaşan talep de sınırlı belki 5 belki 15 bu talep için yeni baskı nasıl yapılsın Bence en iyisi bu tür moda yayınlardan uzak durun Bir Blacksad ı okumasanız bence çok bişey kaybetmiş olmazsınız
Ben okudum ilk cildi hediye ettim ikinci cildi burada sattım ki fahiş falan bir fiyata değil

Kör ölür badem gözlü olur hesabı. YKY basmadıkça talep daha da artıyor. Arzu objesine döndü. Deli gibi bekleyenlerin bir çoğu belki de sevmeyecek. Ben bayılarak okumuştum. Ki daha sonra defalarca yeniden okudum. Bu aralar tekrar okumayı düşünüyorum.

Mithrandir

Ben seneler önce Blacksad'in ilk cildini alan bi arkadaştan okudum. Hem çizgi hem de hikaye olarak gerçekten çok beğendim ve arşivime eklenecekler arasına koymuştum. O sıralar hayatımdaki çok farklı meselelere yönelmek zorunda kalınca çizgi roman konusundan 5 yıla yakın bir zaman uzak kaldım. O yüzden bu ciltler de alınmadan kaldı tabi. Yakın zamanda tekrar çizgi romana yönelince aradan geçen zaman içinde üyeliğim de iptal olmuş, foruma bile yeniden üye olmak zorunda kaldım. O yüzden bu başlığa ve Blacksad'le ilgili duruma bi göz atayım demiştim. Ama bu şartlarda alınacak gibi değil tabi. Uzun yıllardır figür koleksiyonuyla da uğraşıyorum, tükenip de hala talep gören  limitli figürlerin bile bu denli mantık dışı katlanan oranlarda fiyatlara satıldığı olmuyor.

seastar1000

Özel olarak Blacksad ın bu kadar talep görmesinin nedeni bazı okullar da resim derslerinde çizim için kullanılması yani öğrencilere Blacksad alın çizimlere bakın denmesi imiş diye duymuştum

Mithrandir

Geçmiş postlarda özellikle güzel sanatlar öğrencileri tarafından oldukça rağbet gördüğü belirtilmiş zaten.

Bloodslince

Daha önce Blacksad'in tekrar baskısını YKY'ye sormuştum ve 2019 yılı için planlarında olduğunu söylemişlerdi. Geçenlerde yine mail attım ve daha önce sorduğumu ve verdikleri cevabı da iletip, tekrar baskının ne zaman yapılacağını, yayın takvimlerinde olup olmadığını sordum.

Tekrar baskı yapılacağını ama 2020'de düşünmediklerini iletip, beni sahafa yönlendirdiler.  8) En azından problem değil, çözüm odaklı çalışıyorlar.  ;D

Kısacası, tekrar baskı gelir ama daha erken gelmesini istiyorsanız YKY'yi mail yağmuruna tutmanız gerekiyor, başka türlü gündeme almazlar, ki bu yayınevlerinin yıllık planları oluyor, ona göre düşünmekte fayda var.

Bu linkten en azından gelince haber ver kısmına talep girin, illaki talep listesini dikkate alıyorlardır.
https://www.yapikrediyayinlari.com.tr/blacksad-1.aspx
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

memospinoz

Alıntı yapılan: Bloodslince - 12 Nisan, 2020, 10:00:46

Bu linkten en azından gelince haber ver kısmına talep girin, illaki talep listesini dikkate alıyorlardır.
https://www.yapikrediyayinlari.com.tr/blacksad-1.aspx

Gelince haber ver kısmına bilgimi girdim ama gelir mi, gelirse ne zaman gelir bilemiyorum. Keşke gelse de onar tane alsam albümlerden, hediye etsem. Herkes okuyabilse.  :'(