Bone - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 20 Aralık, 2010, 11:38:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bilal0

Bu seriye başlamayı düşünüyorum, sıkıldım artık süper kahraman çizgi romanlarından.

Chuck

İyi yaparsın. Fantastik ve komik bir masal okur gibi, baya sarıyor :D

Bu arada zamanlaman çok iyi. . Marmara'da Bone'u daha hızlı çıkarmaya başladı zaten. :)
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Ralph

Nedir bu eseri bu kadar özel kılan? İlk bakışta çok itici geldi bana. Okumadım fakat bu kdar popüler olmasının bir nedeni vardır muhakkak.

Nightrain

Türkiye'de frankofon boyutunda basılıp satılıyor, orjinalide mi öyle acaba? Marmara keşke şunun renklisini bassaydı. Ama yine de böyle yeraltı sayılacak işlerin yayınlanması güzel oluyor. Hem Saga hem de Bone için Marmara'yı cesaretinden ötürü tebrik etmek lazım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ilke

Bone'u orijinal boyutunda basıyoruz biz 15x21cm.. Frankafon boyut değil yani.

Çizgi romanın orijinali siyah-beyaz yayınlandı seneler önce. Ama dünya çapında milyonlarca satınca,
çizeri Jeff Smith renklendirerek tekrar piyasaya sürdü seriyi.

Ne yazık ki bizim çizgi roman okuru bir türlü ısınamadı bu seriye. her sayı 2000 basılıyor ama satışlar 500 civarında.

pearl jam

Bence bone u bu kadar iyi yapan hem yetiskinlere hem de cocuklara hitap edebilen bir yapisi olmasi. Bu durum klasik kabul edilen bircok cizgi roman kitap veya filmin ortak özelliğidir aslinda.

Bu arada bone turkiye'de orijinal frankofon boyutunda basilmiyor. Marmaranin frankofon boyutunda basiliyor  :)

ilke

Tekrar düzeltme ihtiyacı duydum.
Bizim frankafonları bastığımız boyut 16.5x24 cm. Yani amerikanları bastığımız boyuttan yarım santim daha geniş.
Bone boyutunda bastığımız tek diğer çizgi romansa Berlin.

Nightrain

Pardon, fumetti yazacağıma frankofon yazmışım. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

darkwood

Bone'yi renkli olarakta okumak eğlenceli olurdu sanırım.  :-\
Darkwood Sakinleri..

Mrtekin

Ben de renkli olsa idi, daha çok ilgi çekeceğini düşünüyorum.
They drew first blood...

tulgan

Alıntı yapılan: Bilal0 - 01 Ağustos, 2015, 00:19:38
Bu seriye başlamayı düşünüyorum, sıkıldım artık süper kahraman çizgi romanlarından.

Sana Bone haricinde Berlin, Chew, Saga gibi seçeneklerimizle hitap edebileceğimizi düşünüyorum :)

V

"İstemem,eksik olsun.."

nicholaihel

Alıntı yapılan: ilke - 01 Ağustos, 2015, 12:00:53
Bone'u orijinal boyutunda basıyoruz biz 15x21cm.. Frankafon boyut değil yani.

Çizgi romanın orijinali siyah-beyaz yayınlandı seneler önce. Ama dünya çapında milyonlarca satınca,
çizeri Jeff Smith renklendirerek tekrar piyasaya sürdü seriyi.

Ne yazık ki bizim çizgi roman okuru bir türlü ısınamadı bu seriye. her sayı 2000 basılıyor ama satışlar 500 civarında.

Ben tee ilk çıktığı vakit birinci cildi aldım, okudum. Dedim bu mu bu kadar övülen, ödüllü seri. Sonra 2 çıktı, 3 çıktı almadım. Ara ara yerli yabancı çizgi roman yorum/review tararken tekrar övgüler karşıma çıktı. Hazır ciltler birikmişken alayım dedim. Şimdi çok seviyorum!

Bu bende sık oluyor. İlk cilt havaya giremiyorum. Bone, mesela ara ara insanın canı sıkkın olduğunda, morali bozuk olduğunda karıştırıp keyiflenebileceği hem fantastik hem de sevimli bir seri. Bu kanaate sonraki ciltleri okuyunca vardım. "Neden kadınlar çizgi roman okumaz" diye bir başlık vardı burada diye hatırlıyorum. Kadınların da keyifle takip edebileceği bir seri bence.

hanac

Tanıtım Bülteninden

SAYI 6: Yaşlı Adam'ın Mağarası, Ağustos 2015

15cm x 21cm, 124 Sayfa, Siyah-Beyaz, 15TL, Çeviri: Özge Nur Küskün

Fare yaratıklarla hesaplaşma ve ay ışığında gizli bir tören; açığa çıkmalar ve savaşlar:
Bone kuzenler tam da bütün bunların ortasında kalıyorlar!

Heyecan verici BONE destanı altıncı kitapla devam ediyor.
Savaş vadiye yayılırken Bone kuzenler, fare yaratıklara karşı durmak için Yaşlı Adam'ın Mağarası'ndaki Büyükanne Ben ve Lucius'a katılıyorlar.

Ama her şey planlandığı gibi gitmiyor. Kitabın sonunda, Phoney Bone bir taş sunağa bağlanmış ve kurban edilmek üzere;
Thorn yakınında cansız yatıyor ve bir depremin gümbürdemeleri Çekirgelerin Efendisi'nin özgürlüğüne kavuşmak üzere olduğunu akla getiriyor. Fone ve Smiley, dostlarını kurtarmak için esaslı bir şey yapmak zorundalar.

kryy22