Bone - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 20 Aralık, 2010, 11:38:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Thorn ve büyükanne vardı, ama Sonja yoktu.

HacıGeraltEmmi

Bugün kadıköye vardıydım ne var ne yok diye (külliyen yalan ;D yazıcıoğlundan aldığım kulaklığın mikrofonu bozuk çıkınca mecburen geçmiştim, geçmişken sahaflara da uğramış oldum). Ne göreyim dersiniz; BONE 3 çıkmış! Canına yandığım! Belki Red Sonja da buralarda bir yerlerdedir diye bakındım ama heyhattt! Yok, gene yok! Haziranda diyorlar... çıkacak diyorlar... İnşallah diyorum... Conan HC sormuyorum artık, umudum da yok doğrusu... 4 ile 5 birlikte çıkacakmış... ne zaman? kimbilir artık...

Kull HC çıkmış bu arada, ilgililerine duyurulur. Nathan Almanak hazırlığındaydı ilker, 3. cilt için ise baskıda, önümüzdeki hafta kitapçılarda dedi. Wasteland tercümesi bitmiş cd bekliyorlarmış, yakında onu da raflarda göreceğiz gibi. Brendon büyük ihtimal önümüzdeki aya sarkacaktır. Lal yayının yeniden uyarlama Conan ciltleri çok çok uygun fiyata Özer sahafta. Fiyatından dolayı hala almamış olanlar varsa uğramalarında fayda var.

Büyülü Rüzgar'da zamanında almadığım Spirou İnkilap ciltlerini toplu halde ve çok uygun fiyat ile bulunca hemen aldım. Avengers 3 ve Bone 3 üde aldıktan sonra yollandım eve doğru. Bir dahaki turumuz 1-2 ay sonra olur herhalde ;D

hanac

Bone 3. sayıyı okudum.

2. kitapta düşen tempo burada yükseldi.

Heyecanlı bir yerde hikaye bitti, 4. sayı için 1 yıl beklemeyiz inşallah.

rumar80

hanac

Satışlar çok düşük olduğu için birşey diyemiyoruz.

Belki fuarda 1 sayı daha çıkar ama zor gibi.

alan ford

Bu kitapta tempo gerçekten çok iyiydi . Hikayede bazı gizemler açıklığa kavuşurken , olaya yeni gizemler eklendi. Bu kitabın bu kadar az satması gerçekten üzücü.. Ama sayesinde ingilizce öğreniyorum :D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

HayalGücü

Aradan uzun bir zaman geçti. Satışlarda son durum ne oldu? Bu serinin değerini bilen okuyucular için 4.kitap ne zaman çıkar?

2.kitap nisan 2011, 3.kitap nisan 2012'de çıkmış. nisan 2013 heycanla bekleyelim mi :)

hanac

Alıntı yapılan: HayalGücü - 15 Mart, 2013, 15:00:28
Aradan uzun bir zaman geçti. Satışlarda son durum ne oldu? Bu serinin değerini bilen okuyucular için 4.kitap ne zaman çıkar?

2.kitap nisan 2011, 3.kitap nisan 2012'de çıkmış. nisan 2013 heycanla bekleyelim mi :)

Marmara Çizgi Erdem Bey bu yıl seriyi bile bitireceğini söylemişti.

Bence imkansız  :)

Bu yıl 2 sayı yeter bize

Nisan'a 1 tane , Kasım da fuara 1 tane

alan ford

Benim tahminim de bu yönde. Yalnız format değişikliği yapılıp nisanda 3'lü dobişko ve fuarda 3'lü dobişko ile seriyi bitirebilir. 2 yıl önceki kitap fuarında Erdem Bey 3. ciltten sonra format değişikliğine gidebileceğini söylemişti bana.

omega red

Alıntı yapılan: alan ford - 15 Mart, 2013, 16:42:41
  Benim tahminim de bu yönde. Yalnız format değişikliği yapılıp nisanda 3'lü dobişko ve fuarda 3'lü dobişko ile seriyi bitirebilir. 2 yıl önceki kitap fuarında Erdem Bey 3. ciltten sonra format değişikliğine gidebileceğini söylemişti bana.

ilk üç cilt yanlarında gariban mı kalır? yoksa ona da bir dobişko çıkar mı...

alan ford

Bilmiyorum.  Sadece tahmin benimkisi. Gönlüm tek tek yayınlanmasından yana , ama kısa sürede.

HayalGücü

Bone ile ilgili birkaç bilgi vereyim:

1- Bone'nin çıkış öyküsü. Bunu görünce seriye daha çok bağlandım.
http://www.birinciblog.com/epik-bir-basari-oykusu-bone/

2- Bone'nin yapımcısı Jeff Smith'in Bone karakterlerinin canlı çizimleri
http://www.youtube.com/watch?v=2pXcB12cRFY
http://www.youtube.com/watch?v=zBLEp0iR0Ko

3-Bone'nin oyunu da varmış. Hemde Talltale Games tarafında yapılmış.
http://www.telltalegames.com/bone

TallTale kimdir derseniz, popüler serilerin (film,çizgi roman) kendi senaryosuyla adventure oyunu yapan bir şirket. Bu sene Walking Dead the Game oyunu ile hemen hemen her yerde yılın oyunu seçildi. ((Bu arada özellikle çizgi romanı okuyanlara bu Walking Game oyununu şiddetle tavsiye ederim. Çizgi romandan daha başarılı buldum ben oyunu. Türkçe yamasıda mevcut.))
Bone oyunu eski ve sanırım firmanında ilk oyunu olmasıyla çok beklentiye girmeyin fakat yinede Bone fanatikleri sever gibi oyunu. Oyundan bir an.
http://www.youtube.com/watch?v=JHN9heLNVdo

haysat

Valla ben Erdem Bey'in yalancısıyım.

Kendisi ile görüştüğümde Bone ne olacak dedim.

Bone'yi kendiside çok beğeniyormuş,çok mükemmel bir seri, aldığı ödüller ortada  daha ne olsun

Bu sene 9'a tamamlayacağım dedi seriyi.

İyimserliğinin yanında zor gözüküyor bu hesapla.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

pizagor

Alıntı yapılan: alan ford - 15 Mart, 2013, 16:42:41

Format değişikliği olursa bu seriyi takip etmeyi bırakırım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pearl jam

Bone mevcutlar içerisinde en beğendiğim serilerden biri belki de birincisi.