Limited Series

Başlatan rumar80, 12 Nisan, 2011, 20:01:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Marvel ya da DC evrenlerinde devamlılık dışında kahramanların ayrıca maceralarını anlatan sayısız limited seriler vardır. Sizin için en ilgi çekicileri hangileridir? Burada paylaşalım...
    Old man Logan ve Wolverine'in ilk limited serisi burada tartışıldı. 1602 ve gizli savaş ta yayınlandı.
    Benim ilk paylaşmak istediğim limited seri Gizli savaşlar "secret wars"
    1980'lerde Marvel tüm kahramanlarını bir arada kullanacak bir macera planladı. Başka bir evrenin tümü olan Beyonder bir gün evrenimizi görür ve insanlık ilgisini çeker. Bunun üzerine evrenimizden değişik parçalardan bir gezegen yaratır üstüne de gezegenimiz kahramanlarından (örümcek adam, avengers, Hulk, fantastic four ve x-men) ve kötülerden bir ekip kurar birbirleri ile dövüşmelerini kazanana büyük ödül vereceğini açıklar.
    Taraflar yerleşir, savaş başlar. Galactus ta gelmiştir.
    Örümcek adamın siyah elbisesi ile karşılaşması, Thing'in FF'den ayrılıp She Hulk'ın yerine geçtiği macera budur. Ben çok sevmiştim. Daha sonra beyonder'ı dünyamıza getiren secret wars II de yapıldı ama asla birinci kadar güzel değildi.

hanac

1- Secret Wars

Mayıs 1984 - Nisan 1985 arası 12 fasikül olarak yayınlanmış.

2 tane cilt olur, konusunu çok beğendim.

rumar80

Birkaç detay daha vereyim o zaman:
   1) Invisible woman hamile olduğu için dünyada kalmıştır.
   2) Bruce Banner Hulk'un bedeninde aktif haldedir
   3) Tony Stark alkolizm nedeni ile herşeyini kaybetmiştir. Yerini James Rhodes almıştır.
   4) Dr doom ölmüştür. Ancak bu seride beyonder onu hayata döndürmüştür.
   5) Cyclops x-men'den ayrılıp evlenmiş yuva sahibi olmuştur. Beyonder onu evinden kaçırmıştır.
   6) X-men'de colossus ve shadowcat arasında bir aşk vardır, ama beyonder shadowcat'i getirmemiştir.
   7) Bu gezegende Thing kendi isteği ile Ben Grimm'e dönüşebilmektedir.

V

Birgün yayıncılığa başlarsam,yayınlayacağım comicslerin başında bu seri vardır kesinlikle. ;D
"İstemem,eksik olsun.."

gamlıbaykuş

House Of M nasıl bir yayın. Bir de Thor da başka limited seri ne var (Güzel olarak)?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

House of M 8 sayılık bir seri. Avengers disassembled serisinde bütün olaylara sebep olan scarlet witch'i dr strange durdurmuş, ancak magneto araya girip kızını yanına almıştır. Tüm kahramanlar scarlet witch'i yakalamak için giderlerken bir anda ortalık parldar ve yeni bir evren oluşur. Amerika bu yeni evrende Magneto ve ailesi tarafından yönetilmektedir. vs
  Diğer kitaplarda da uzantıları olan bir macera. Çok sevememiştim. Sadece final anı tüm marvel evrenini etkilemekte olduğu için önemlidir.....

gamlıbaykuş

Namor ile ilgili ne tazr seriler var acaba? Aslında kısa bir serisi fena olmazdı :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Namor ile ilgili çok fazla birşey yok. Bildiğim iki tane var. Birisi Bilka tarafından örümcek adam içinde yayınlandı. Diğeri benim anlattığım revolution. Bence çok ta tutma ihtimali yok. Ben severim ayrı, ama sanırım satış potansiyeli düşük.
   Başka limited serileri düşünelim bence.

hanac

1- House of M

Ağustos 2005 - Ocak 2006 arası 8 fasikül olarak yayınlanmış.

V

Ronin'i okuyan var mı?

"İstemem,eksik olsun.."

altay1944

Alıntı yapılan: hanac - 13 Nisan, 2011, 18:12:44
1- House of M

Ağustos 2005 - Ocak 2006 arası 8 fasikül olarak yayınlanmış.

Çeviri ve Balonlama: Ozanca
Çeviri Editörü: Berk Ergin , Ryu Hayabusa
Kapak Düzenleme: Ryu Hayabusa

Yukarıdaki ekip tarafından Türkçeye kazandırldı.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

rumar80

Sevgili altay forumun prensibi olarak telifsiz yayınları desteklemiyoruz.
   Sevgiler

HacıGeraltEmmi

gerekli şeyler wolverine el atmışken ihtiyar logan ve wolverine vs. hulk yayınlasa ne güzel olurdu.  ::) özellikle old man logan süper olur..