Durango - Prestij

Başlatan BAHADIR, 18 Ocak, 2011, 17:27:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

İlhan başka yayınlar düşünüyorsan Cin'e el atsan süper olur ::)

darkwood

Sevgili İlhan, En geç Kasım ayında çıkartmayı düşündüğünüz 2 adet Durango ile birlikte Legende yi de raflarda görecekmiyiz?
Forumdan takip ettiğimiz kadarı ile Legende yi daha önce çıkartmayı düşünüyordunuz.
Durango Kasım ayına kadar yayınlandığı taktirde; yine 2 adet albüm olarak çıkacağına göre, tek albümden hesaplarsak, ortalama 3 ayda bire geliyor, bu düzensiz yayın formatı ile düşünülen bir yayın için, bence makul.
Düzensiz yayınlar için bir tarih belirlemekte, ne kadar doğru olur?
Adı üstünde düzensiz yayın!
Ama düzensiz yayın tarihi için, ortaya bir şey yazılıyorsa bunun arkasında da durmak önemlidir tabiki.
Okuyucunun beklentilerini boş çıkarmamak için; bazı planlanan ve paylaşılan şeylerde aksama olacaksa bunuda ayrıca okuyucu ile paylaşmak gerekir.
Bu paylaşımlardanda görüldüğü gibi, bu her zaman bir tartışma konusudur.
Burada sanırım herkes için gerekli olan biraz iyi niyet, sabır ve hoş görüdür.
Sağlıcakla kalın..
Darkwood Sakinleri..

a5555

Sayın Hipnoz,inan alınganlık yapmadım,ama bir şeyler oldu,lakap bana kaldı,istediğimiz yada arzulamadığımız bir şey yazsak,anında muhalefetçi,deniyor ama her konuda.zevkler,renkler tartışılmaz,
Bakın aylarca tabiri caizse, burdan kendimizi yırttık durango durango diye  cevap  hep bogün yarın diye yazıldı , yada es geçildi,bakın şimdi gerçek cevap geldi,Kasım ayı diye,hala bizi ç.romansever tüketici olarak görmemektesiniz,şimdi bize alınmayın-kırılmayın, ISBN,ISSN den bahsediyorsunuz,çıktı çıkacak denilirken 8 ay sonraki savunma bumu?böyle nefis bir dergi,gerek konu gerek basım olarak,8 ay sonraki cevap bu mu?Hipnoz dostum hoşgörüne sığınarak kaba ağızla yazacağım.Yeme bizi.
Ben dahil kaç kişi ısbn mi ısnn mi bilir,06.09.2011 tarihinden evvel asla ısbn bak demediniz,lüyfen tüm durango yazılarını tekrar okutmayın,2 ay dendi,hatta satıcılarda,hatta,zaman belirtilmeden(ama asla,8 ay sonra-yada kafasına göre yayınlancak)denmeden 3 ve 4 ün satışından sonra kap çıkaracağız ,daha evvelde olabilir (tam satışları öğrenebilmek için )diye yeminle bu sütünlarda belirttiniz ama siz mi yayıncı arkadaşınızmı bilemem.
Neden size çok kızdık ,kızdık demiyeyim ,sitem yaptık?nefis bir dergi çıkarttınız ,gelmiş geçmiş en güzel basımlı frankforondu,kesin başka sebepleri var,
bunu belitmeden başka şeyler söylüyorsunuz...şimdi....İnan dostum böle nefis bir dergiyi saklama kapı ile bir an evvel kavuşmakdı,amacımız,
Bakın 1001 romanda 1,2 ay gecikme oldu , burda arkadaşlarımız bende dahil mırın mırın yapınca hemen girip bilgi veriyor,balonlar yazılamadı,tercüme geç oldu,matbaacı  izne gitti,doğru yanlış bu bana yani okuyucuya saygıyı gösterir ,istediğimiz bu.
Bakın yukarda yazılanlara,kimi daha evvel legende çıkar,kimi,western yeter diyor,kimi durangoyu daha geç bas ,istediğiklerimi bul yayınla diyor, 8) ;D,gülmekle üzülmek arasında kaldım,
İnanıyorum madem bu kadar yok sattınız (ki biliyorum)Altan kardeşimdede  kalmamış) ,llla çıkarmamakla sebebiniz vardır,ama unutmayın basan satan sizlersiniz,alanlar bizleriz,açıklama beklemek hakkımız.
Başarılar dilerim.

Alıntı yapılan: hipnoz - 06 Eylül, 2011, 20:27:48
Siz benden daha alıngansınız gördüğüm kadarıyla. Muhalefet yakıştırmasını bir arkadaş espri olsun diye yazmış anladığım kadarıyla.. ve ben de aynı espriyi kullanarak aramızdaki atışmanın ortamı germesini engellemeye çalışıyorum. Neyse "iki ayda bir çıkarmayı düşündüğümüzü" belirtmişsiniz. Düşünmekle yayın planına almak arasında biraz fark olduğunu bilirsiniz. Ayrıca Durango ve de bundan sonra basmayı planladığımız frankofonlar süreli yayın değildir. Bundan dolayıdır ki, "ISBN" kodu ile basıyoruz albümleri. İşin başında süreli yayın olarak planlasaydık süreli yayınlar için tahsis edilen "ISSN" kodu ile basardık. Yineliyorum Durango'yu iki ayda bir çıkarmayı, hatta aylık çıkararak 2012 sonunda diziyi tamamlamayı çok istiyoruz, düşünüyoruz... Ama bunu bir duyuru ve bir vaad olarak değil, amatör bir ruhla, bir çizgiroman okuyucusu ve koleksiyoneri olarak gönlümden geçenleri söylüyorum. Kutu sözümüzün de arkasındayız. 5 numaralı albüm ile birlikte kutuyu piyasaya vereceğiz. Planımız bu yönde. Bir kutu da torununuz için almanızı tavsiye ediyorum. Sınırlı sayıda kutu üretileceği için sahaflarda da bulunmayabilir. ;)

alan ford

"Cantürk" e katılıyorum. Zaten Fuat Aktüre'de fumetti işinden soğuduğunu, frankafonlara doğru yol alacağını belirtti. Western sevgisi de malum Fuat Aktüre'nin. O zaman hiç olmazsa Prestij farklı alanlara doğru yol alsın. Bilim kurgu frankafonlar yayınlasın.  Emre sayesinde haberdar olduğumuz "Orbital" yayınlansa abartısız üç takla atarım misal :)

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 29 Mart, 2011, 04:32:12
Gectigimiz gunlerde aldigim cok guzel bir hediyenin bi kac fotosunu burada paylasmak istiyorum.

Sylvain Runberg tarafindan yazilan Serge Pelle tarafindan cizilen, bugune dek 4 kitabi cikmis Orbital adli serinin özel kutulu versiyonu. Albenisi cok yuksek bir tasarim yapmislar bu yuzden paylasmam lazim :)

Konu kisaca su sekilde, insanlar 8000 sene önce kurulmus Galaktik federasyona kabul edilirler. Insanlar o gune dek diger uzaylilar tarafindan gelismemis, kaba bir irk olarak görulmus ve federasyona davet edilmemislerdir ama en sonunda insanoglu da bu ortama girer ve kendilerini dönen pek cok siyasi entrikanin ortasinda bulurlar. (yine pek cok kaliteli bilimkurgu eserinin yaptigi sekilde gelecek uzerinden aslinda gunumuz dunyasinin politik meselelerini kurcaliyor)

Hikaye insani hemen icine aliyor, Ingilizce dahil 5-6 dile cevrilmis kitaplar. Bol detayli, elle renklendirilmis cizimler ise tek kelimeyle harika (bildigim kadariyla orjinal sayfalari Fransa'da 1000-1500 euro civarinda) 4 cildi de iceren kutuya, kamera arkasi tadinda pek cok taslagi iceren ufak bir kitapcik da dahil. Fransa da sinirli sayida satisa cikmis ve 50 euro'dan satilmis bu edisyon.

Dupuis'in kendi sitesinden kapaklar:

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Cantürk

Ben ilk cildini okuma fırsatı buldum  Orbital'in. Çok beğendim.

hanac

İlhan bize Orbital'i getir.

Bunu tezahürat şeklinde söylüyoruz.  :)

HacıGeraltEmmi

Orbital yakışır valla. Hem Prestij'e hem de Türk okuruna :)

pearl jam

Yok abi bence Orbital falan yayımlanmasın, satmaz. Çocukken Tercüman çocukta okuduğumuz frankofonlar vardı onlar yayımlansın.  :D

darkwood

Arkadaşlar yeni yayınların artması en büyük dileğimiz. Fakat bu yayınevinin imkanlarınıda düşünmemiz gerekiyor. Bunu gözönüne aldığımızda, kısıtlı imkanlar ile güzel şeyler üretmeye çalışan sevgili İlhan ve ekibinin bu yeni yayınlarada el attığı taktirde, her yeni yayın diğer yayınların önünü kesecektir.
Yani biz önce alıştığımız kalite ve cazip fiyatlarıyla, Durango ve Legende leri bir görelim.
Umarım, zamanla işleri daha iyi olur ve yayın çeşit ve adetlerini de buna paralel olarak arttırırlar...
Darkwood Sakinleri..

emre ozdamarlar

Ilhan abi Orbital'e el aticam derse yazarini da, cizerini de, yayincisini da sahsen taniyorum. Prestij - Dupuis iletisiminin daha verimli olmasi icin elimden geleni yaparim. ;)

İlhan Yılmaz

Orbital ile ilgileniyoruz arkadaşlar. Şu anda gerekli yerlerle iletişim halindeyiz. Sadece ne şekilde ve ne periyotla yayınlayacağımıza karar vermedik.

HacıGeraltEmmi

;D Cin'de güzel olurdu. ::) 4 aylık periyot ile; ilk ay Legende, 2. ay orbital, 3. ay Cin, 4. ay Durango ;D Cin hikayeside çizimleri de enfesti abicim, sevabına yayınlasın biri şu seriyi.

[IMG]http://www.hizliupload.com/di-49LF.jpg[/img]  [IMG]http://www.hizliupload.com/di-85V01TUU.jpg[/img]

V

Alıntı yapılan: designer73 - 07 Eylül, 2011, 18:10:04
;D Cin'de güzel olurdu. ::) 4 aylık periyot ile; ilk ay Legende, 2. ay orbital, 3. ay Cin, 4. ay Durango ;D Cin hikayeside çizimleri de enfesti abicim, sevabına yayınlasın biri şu seriyi.

[IMG]http://www.hizliupload.com/di-49LF.jpg[/img]  [IMG]http://www.hizliupload.com/di-85V01TUU.jpg[/img]
Cin'in 4 sayısı yayınlanmıştı.Serinin devamının olduğunu bilmiyordum.
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Alıntı yapılan: hipnoz - 07 Eylül, 2011, 16:18:35
Orbital ile ilgileniyoruz arkadaşlar. Şu anda gerekli yerlerle iletişim halindeyiz. Sadece ne şekilde ve ne periyotla yayınlayacağımıza karar vermedik.

Hayırlı olsun. Orbital'i öven arkadaşlara güveniyorum.

Bu arada gerekli yerlerle temas halindeyiz cümlesini gerekli şeylerle temas halindeyiz diye okumuşum.

Nasıl yani ? diye düşünüp duruyordum.  :)

a5555

Geçenlerde burada  değişik bir savunma okumuştum,durango ile ilgili.Daha sonra dijitürk ün flim listesine bakarken ,MGM de saat 02.10 DURANGO isimli flim vardı,baktım (ISBN,ISSN ) işaretlerde yok !:)),seyrettim.siyah beyaz a1956 yapımı,ama Durango kişi değil,kasabanın ismi ve o kasabayı korumaya çalışan bir kişi,65 dakika sürdü.Eh!ahım şahım değildi  ama durango ismi beni cezbatmişti.
zaten o gün İlhan beyin bana hitaben yazmış olduğu savunma ISBN,ISSN için polemiğe girmek istemedim uzatmadım kısa kestim.Ama yazılarında öle havalar estirdi ki,yok satmış torunum bulamıcakmış....Dostum bunu sattıran biz okuyucular,buradan hergün methiyeler döşendi,dükkanlara girenler merak edip alıp baktılar,nefis bir kapla ve saklama kabının da olacağı söylenince daldılar,ama ISBN,ISSN bahsedilmedi,yani kafasına göre çıkar ne bizlere ne alanlara söylendi.Savunma yanlış dostum,unutma Demirbaş ın satamamasıda kafasına göre satması,güvence vermemesi,sende burdasın bende,bakıcaz ,8-7 ayda bir kafasına göre yada ISBN,ISSN bu işaretleri bahane ederek bundan sonraki satışlar ne olacak,sakın yanlış anlama satmasını çok isterim,elimizdede patlamaması ve böle güzel bir esere sahip olmayı.Ama asla kütüphanemin yarım ç.roman mezarlığına dönmesini istemem.
Unutma 2 tip ç.roman müşterisi vardır,birinci müşteri girer,aldığı ç.romanın sonraki sayısını arar,2,3 ay bilemedin 4 ay sorar sonra sıkılır,başkalarına dalar,  ikinci tip müşteri kitap dükkanlarına girer,nezih,dr,idex,hepsi burda gibi yerlere,sadece okumak için arar,bir kaç ay sonra bulamazsa orada bulunan başka ç.romanlara girer,onu takip eder.?
Siz kaç kişi tanıyorsunuz yada eminsiniz ,kafama göre çıkarıcam,aylarca yıllarca beni beklicek müşterim var diye?
Mesela sizin bu görüşleri okudukdan sonra ben legendeyi almıcam ,çünkü ne zaman çıkacak garantisi yok,müşteri senelerce beklemez,kafana göre takıl,1 sene sonra bakıcaz yokmu satacan varmı satacan.Ben bu kitapı çok sevdiğim halde bırakırım,zamanını bilmediğim dergiyi,deli danalar gibi niye arıyayım.?Umarım bu savlarını bırakır,düzgün bir yayınla bizleri de kendinide memnun edersin.