Yayınevlerinin Fiyat Politikaları

Başlatan tunaorhun, 25 Ocak, 2011, 21:51:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tarkan Kurt

Bu arada Klon savaşlarının ilk altı kitabı ile Batman Öldüren Şaka+ Bağdatın Arslanları ve Watchmen siparişini biraz önce http://www.jedbang.com/ internet adresinden verdim, site size ait herhalde, biraz özel olacak ama kitapların kondüsyonu benim için çok önemli paketlemeye önem verilirse sevinirim. :)

Jedmau

Alıntı yapılan: hanac - 15 Şubat, 2011, 14:19:24
Alıntı yapılan: Jedmau - 15 Şubat, 2011, 14:10:46
Dnr Yuksek iade rakamları su sekilde oluyor.
Sayı 5 ve 6 dan yaklasık 1700 er adet alıyorlar , ve eski satılan kitapların odemesi geldiğinde yenilerde iade yapıyorlar :)
Bu sekilde kitapların bulunabilirliği dusuyor malesef
.

İşte bu gibi durumlarda sahaflar devreye giriyor.

İstediğiniz sayıyı bulabiliyorsunuz.

Kesinlikle haklısınız

Jedmau

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 15 Şubat, 2011, 14:24:18
Bu arada Klon savaşlarının ilk altı kitabı ile Batman Öldüren Şaka+ Bağdatın Arslanları ve Watchmen siparişini biraz önce http://www.jedbang.com/ internet adresinden verdim, site size ait herhalde, biraz özel olacak ama kitapların kondüsyonu benim için çok önemli paketlemeye önem verilirse sevinirim. :)

Evet bize ait.

Hiç merak etmeyin en ufak bir şikayetiniz olursa anında yenisi ile değiştiriyoruz kargo ödemesi bize ait şekilde :)

Jedmau

Alıntı yapılan: rumar80 - 15 Şubat, 2011, 14:23:47
   Bugün öğlen GON'a gidip gelen ingilizce çizgi romanlara bakarken Planet Hulk'u sordum. Gelmiş. Aldım. Ama içim de acıdı. Tam 30TL. Arkadaşlar zurnanın zırt dediği yer budur bence. Comics'i destekleyelim diyorum. orjinalini okuduğum bir macerayı hem de iki kitap olarak alıyorum ve bu kadar para.
   Bu maymunun gözü açıldı dostlar. Devam ettiğim serileri bırakmayacağım belki ama, diğerlerine biraz düşünerek yaklaşacağım..... Yoluna yoluna tüy kalmadı

Evet , yukardaki satırlarda bahsettiğim olay aynen buydu.

Kesinlikle yayın Gerekli Şeyler'e ait olduğu için söylemiyorum , çok yayın okuyucuyu boğuyor. Bu benim yayınımda olabilirdi veya başkasınında , o yüzden 2 senedir seçici olmalıyız diyorum.

Fiyatları düşük tutmak istiyoruz , maliyetler çok yüksek , hem siz mutsuz oluyorsunuz hem biz işimizde daha hızlı ilerleyemiyoruz. Bu paradoks inşallah en kısa zamanda bir rayına oturur.

hanac

Ertan Bey,

Fiyatları düşürmek için ne gibi düşünceleriniz var ?

Bildiğim kadarı ile Star Wars da telif ücretleri çok yüksek ve gerçekten güzel olan edisyondan da taviz yok.

Peki bu durumda ne yapacaksınız, fiyatı sabit tutalım ve zam yapmayalım mı diyeceksiniz SW Klon 7. sayıda ?

Jedmau

Alıntı yapılan: hanac - 15 Şubat, 2011, 14:37:59
Ertan Bey,

Fiyatları düşürmek için ne gibi düşünceleriniz var ?

Bildiğim kadarı ile Star Wars da telif ücretleri çok yüksek ve gerçekten güzel olan edisyondan da taviz yok.

Peki bu durumda ne yapacaksınız, fiyatı sabit tutalım ve zam yapmayalım mı diyeceksiniz SW Klon 7. sayıda ?

Şuan için hiçbir zam düşüncemiz yok. Klon savaşları 7-8-9 aynı fiyatlar ile çıkacak.

Zaten şu şekilde değerlendirmek gerekir. Klon Savaşları 1. sayı 124 sayfa civarındaydı ve etiket fiyatı 30 liraydı.

Klon savaşları olsun Darth Vader olsun sayfa sayıları 170 küsür ve fiyat hala aynı. Yani asla bir artış olmadı , hatta maliyete göre baya bir düşüş oldu.

Elimizden geldiğince fiyatları daha da düşürmeye çalışacağız. Bakın tüm samimiyetimle söylüyorum biz bu işe başlarken, 2000 satarız şu kadar kazanırız diye girmedik. Maliyetimiz nedir, nekadar sattığımızda tapi oluruz dedik. Çünkü para kazanmaktan önce masrafınızı çıkartmak daha önemlidir kanımca.

Artık Allah yüzümüzemi baktı , şansmı oldu veya acaba işimizi gerçekten iyimi yaptıkta bu rakamlar yüksek oldu bilemiyorum ama şu anki durumdan memnunuz. Maşallah diyorum sadece :)

tommikser

Şimdi kendi adıma konuşayım daha alıp okuyamadım. Ama alacaklarım içinde top 10 da.
Ama kardeşim mesela çok seçici bir okurdur. Kendisi star wars hastası desem yeridir. Adam bunu tuttu heyecanla okuyup beğeniyor.
Demek ki uygun kitle çok önemli.

Biz site yöneticileri zaten alıyoruz. Geç ama erken, çünkü koleksiyoneriz, biraz bu şekilde düşünüyoruz.
Sizin mantığınızın doğruluğunu kardeşimde gördüm. Bence de fazla yüklenmeden gitmek gerek. Şu an hepimiz bunalmış durumdayız.
Ayda 200-250 TL civarına ulaşan büyük meblağlar var karşımızda. Sigarayla da açıklayamıyoruz artık.

Demem o ki bence doğru ve düzgün gidiyorsunuz.T ercihlerinizde doğru. Çizgi roman ödüllerine bakıldığında Şemsiye akademisinin ne kadar iyi bir tercih olduğu da ortada. Umarım onda da yüzünüz güler.

Son olarak bende sabah sitenizden Joker ve bağdat aslanlarını istedi.Telefonda ki arkadaşın yakın ilgisine de teşekkür ederim.

Jedmau

Alıntı yapılan: gunessemerci - 15 Şubat, 2011, 15:12:58
Şimdi kendi adıma konuşayım daha alıp okuyamadım.Ama alacaklarım içinde top 10 onda.Ama kardeşim mesala çok seçisi bir okurdur.Kendisi star wars hastası desem yeridir.Adam bunu tuttu heyecanla okuyup beğeniyor.Demek ki uygun kitle çok önemli.

Biz site yöneticileri zaten alıyoruz.Geç ama erken çünkü koleksiyoneriz biraz bu şekilde düşünüyoruz.Sizin mantığınızın doğruluğunu kardeşimde gördüm.Bence de fazla yüklenmeden gitmek gerek.Şu an hepimiz bunalmış durumdayız.Ayda 200-250 civarına ulaşan büyük meblağlar var karşımızda.Sigaraylada açıklayamıyoruz artık.

Demem o ki bence doğru ve düzgün gidiyorsunuz.Tercihlerinizde doğru.Çizgi roman ödüllerine bakıldığında Şemsiye akademisinin ne kadar iyi bir tercih olduğu da ortada.Umarım onda da yüzünüz güler.

Son olarak bende sabah sitenizden Joker ve bağdat aslanlarını istedi.Telefonda ki arkadaşın yakın ilgisine de teşekkür ederim.

Güzel sözleriniz için teşekkür ederim :) Bu şekilde geri dönüşler çok önemli bizim için.

Evet siparişiniz kargoya verilmiş bana söylediler :) Teşekkür ederim.

tommikser

Peki şemsiye akademisi'nin filmi seneye çıkacakmış. Siz çr sini ne zaman düşünüyorsunuz ?

Jedmau

2 ay içersinde cıkartacagız , grafik işlemleri bitmek uzere sadece antlaşmaları bekliyoruz şu an için

hanac

Alıntı yapılan: Jedmau - 15 Şubat, 2011, 13:51:17
Klon Savaşları 1    2559  Temmuz 2009
Klon Savaşları 2    1806  Eylül 2009
Klon Savaşları 3    1505  Kasım 2009
Klon Savaşları 4    1330  Ocak 2010
Klon Savaşları 5    965    Temmuz 2010
Klon Savaşları 6    841    Eylül 2010

Bu tablodan çok sonuç çıkarabiliriz.

Mesela, 2010 da çıkan çok fazla çr nedeniyle bir çok kişi Star Wars almaktan vazgeçmiş.

Neden vazgeçilmiş, kendimden örnek vereyim.

Ben Star Wars'ı hep film olarak düşünürüm bugüne kadar pek çr sini okumamıştım. (Ama okuyunca çok beğendim.)

İlk 5 sayıyı aldım ama daha sonra para yetmeyince ilk elediklerimden biri oldu  :-[  Darth Vader ve 6. sayıyı almadım.

Ya da olaya tersinden bakalım, JBC 2 ayda bir yayınlarken birden yayına 6 ay ara vermiş, bu arada da okuyucu ilgisini kaybetmiş diyebiliriz.

Veya 1. sayı, 6. sayıya göre 1 yıl daha fazla olarak kitapçılarda satılıyor.

Belki 1 yıl sonra 6. sayıda iyi bir satış rakamına çıkabilir.

Sonuç olarak ilk defa bir yayıncı bu kadar net bilgiler verdi.

Ertan Bey'e çok teşekkürler, bize yazacak konular çıktı.  :)

1001roman

Günaydın,
Bu yazıştığınız konu benim bu işe başladığımdan beri anlamadığım ve sürekli itiraz ettiğim bir konudur.AYRICA dernek olarak da,çözmeye çalışacağımız en önemli konudur bence.Anlayabildiğim kadarıyla açıklamaya çalışayım;
Birkaç tanesi hariç çizgi roman yayıncıları gönül verdikleri bu kitapları çok kısıtlı imkanlarla yayınlıyorlar.
Yıllardır bilinen ve çok satan ( ? ) yayınlar bulamadıklarından " risk de almak istemediklerinden " 400-500 adet satılınca paralarını kurtarmak hesapları yapıyorlar.
5 Tl'ye mal edilen bir kitabın yayıncı çıkışı 10 Tl ve bunun etiket fiyatı 20 Tl oluyor.Sizler pasajdan veya Altan'dan 20-30 % iskonto ile alıyorsunuz.Dediğiniz gibi D&R vesairede etiket fiyatından satılıyor.Kiminle konuşsanız haklı olduğu için bu yumurta tavuk esprisi bir türlü çözülemiyor.Benim tezim ise:
Yayıncıdan 100% karla değil örneğin 40-50% karla kitabın dağıtılması ve satıcıların 25-30% karla okuyucuya satması.Bu durumda kitabın fiyatı ;
5x1.5=7,5  7,5x1,3=9,75 olur.Yani okur çok daha fazla kitaba bütçe ayırabilir yayıncı ve satıcı  hedeflediğinden daha fazla kitap satmış olur.
Ama nedense bu konuda anlaşamıyoruz.Sizlerin fikirlerini de öğrenmek isterim.Hatta özel bir başlık olursa daha da iyi olur bence.
Fuat AKTÜRE

cankazmaci

Fiyattan da öte. Merakımdan soruyorum. Çizgi romanların her ilde bulunamamasının nedeni o ilde ki bayiler yüzünden mi yoksa yayınevleri yüzünden mi?

1001roman

1001roman olarak cevap vermem gerekirse sadece ve sadece dağıtım firması olmamasından kaynaklı bir sorundur sevgili kardeşim.

hanac

Alıntı yapılan: 1001roman - 30 Haziran, 2011, 12:40:43
Yayıncıdan 100% karla değil örneğin 40-50% karla kitabın dağıtılması ve satıcıların 25-30% karla okuyucuya satması.Bu durumda kitabın fiyatı ;
5x1.5=7,5  7,5x1,3=9,75 olur.Yani okur çok daha fazla kitaba bütçe ayırabilir yayıncı ve satıcı  hedeflediğinden daha fazla kitap satmış olur.

Yani şu mu olsun,

Pasajda, Altan'da, D&R da, heryerde aynı fiyatla mı satılsın ?