Agatha Christie

Başlatan hennessy, 29 Mart, 2011, 20:30:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Chuck

Yargıç Wargrave birinci mevki kompartımanında purosunu tüttürerek The Times gazetesinin politika haberlerini dikkatle okuduktan sonra gazeteyi bırakıp camdan dışarı baktı. Somerset'den geçiyorlardı. Daha iki saatlik yolları vardı.
Zenci adası hakkında şimdiye kadar gazetelerde okuduklarını düşünmeye başladı. Adanın deniz ve yat meraklısı bir Amerikalı milyoner tarafından satın alındığını, Devon sahillerine yakın olan adaya modern ve lüks bir köşk yapıldığını biliyordu; ama, anlaşıldığına göre, Amerikalı milyonerin yeni evlendiği üçüncü karısı denizi sevmiyordu ve adayı satışa çıkarmıştı. Satış için gazetlerde birçok ilan çıkmıştı. Sonunda adanın Owen adında biri tarafından satın alındığı duyulmuştu. Bu haberden sonra gazetelerin dedikodu yazılarının fısıldaşmaları başlamıştı. Zenci adası aslında Gabrielle Turl adında Hollywood'lu bir film yıldızı tarafından satın alınmıştı. Yıldızın bu adada kimse tarafından rahatsız edilmeden birkaç ay geçirmeyi düşündüğü ileri sürülmekteydi. Başka bir yazar ise, Zenci Adasının bazı gizli deneyler için İngiliz Amirallik Dairesi tarafından satın alınmış olduğunu iddia ediyordu...

Bir ada. . On kişinin haberleri olmadan kapana kısıldığı bir ada. .
Bir şiir. . İnsanların ölümlerini şekillendiren bir şiir. .
Bir solukta okunacak bir roman, merak duygunuzu öylesine körüklüyor ki elinizden bırakamayacaksınız :D

+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Ras Al Ghul

Evde var ve harika her insan oğluna öneririm.ben yine okuyacağım :P

alper_kaya

Zamanında çizgi romanını okumuş, beğenmiştim. En iyi Agatha romanı diyemeyiz şüphesiz ama şairane bir üslubu vardır On Küçük Zenci'nin.

hanac

Evet arkadaşlar;

Herkesten Mart sonuna kadar herhangi bir Agatha Christie okumasını ve burada paylaşmasını istiyoruz.

Kimler katılıyor ?

tommikser

Bende on tane varmış gözümden kaçmış 8 tane daha almış bulundum.Her türlü okurum valla.

Ralph

Agatha Christie... Tüm romanlarini okudum zaten. Gerçekten hepsi ayri bir basyapitti. Favorim Ve perde indi adli eserdir.

Ralph

Bir klasiktir. Siddetle tavsiye ediyorum.

tommikser

o zaman benim bir ricam var.Poirot romanları hangi sıra ile okunmalı?

Ralph

Alıntı yapılan: tommikser - 15 Mart, 2016, 12:52:29
o zaman benim bir ricam var.Poirot romanları hangi sıra ile okunmalı?

Ölüm Sessiz Geldi ilk okunacak kitap. Ve Perde İndi ise son okunacak kitap olmalı. Bunlar gerçekten önemli. Ve Perde İndi'den önce Büyük Dörtler'i okumanızı tavsiye ederim.  Onun dışında karışık okuyabilirsiniz, hiçbir sıkıntı çıkmaz.

Tesadüfe gelin ki; ben ilk Ve Perde İndi'yi okumuştum! Bir dergide Ve Perde İndi ile ilgili övgü dolu yorumlar görmüştüm, bir kitapçıda kitaba rastlayınca aldım direkt, ben ne bileyim! Ama hayran kalmıştım gerçekten. Hele bir de sıraya sirayet etseydim, ne kadar güzel olacaktı kim bilir :)

Animvader

Kampanya deyince kitap dağıtılıyor sandıydım... :P

seastar1000

NTV çizgi roman lar sayılıyor mu

rumar80

Siz okuyun. Sırası gelince ben yazarım.

hanac

rumar80

Bari film ya da dizileri sayın.   ;D

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 15 Mart, 2016, 18:09:41
Bari film ya da dizileri sayın.   ;D

Ama onlar kitaba sadık olmuyorlar.

Mesela en son Roger Ackroyd cinayetinin tv filmini izledim.

David Suchet'li olan, resmen sonunu kitaptan farklı yaptılar.