Değişik Videolar

Başlatan nacho_grande, 30 Mart, 2011, 21:30:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Al Simmons_Spawn

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 22 Ağustos, 2011, 17:56:33
AMERİKAN ÇİZGİ ROMANI ÜZERİNE VİDEOLAR

Rob Liefield=Comic book greats. ??? ???

rumar80

Alıntı yapılan: Al Simmons_Spawn - 20 Eylül, 2011, 18:24:41

Daha önce bir yerde daha yazmıştık. Bence de Liefield, Larsen ve benzerleri insan anatomisi denen o kusursuz yapıya saygısızlık edip ucube çizimler çıkarmışlardır.

BAHADIR

Alıntı yapılan: Al Simmons_Spawn - 20 Eylül, 2011, 18:24:41

Bir insanın, öyle bir göğüs kafesi ve göğüs ile üstüne üstlük zıt tarafa aşırı çıkıntı yapan kalçayı da eklersek ve bunları birleştiren bel'in kalınlığını da hesap ederek ayakta durma şansı var mıdır acaba...

Hele Kaptan'ın göğüs kafesinin içindeki organları hesap bile edemiyorum...

Larsen konusunda ise Liefield'e göre oldukça masum kaldığını belirtmek isterim...Yani Larsen'i severim... :)

yunusmeyra

Once Upon A Time The Super Heroes

kanada ve fransız tv'leri ortak yapımı bir belgesel..2001 yılına tarihli..bir çok "comics" yazarı,çizeri,
animatörü,yapımcısı ve editörü röportajları ve bizzat kendi stüdyolarındaki çalışma anlarından çekimlerle
bu belgesele konuk oluyor..sonra film yönetmen ve yapımcıları,sosyolog ve medya uzmanlarıda görüş belirtiyorlar..
konu süper kahraman tarzının doğuşu,gelişimi,içeriği,günümüze kadar aldığı mesafe,toplumdaki karşılığı(süperman ile başlayan
akım bizzat o günleri yaşayanların tanıklığıylada anlatılıyor,sonra batman,spiderman,kaptan amerika ve diğerleri ele alınıyor..)
sektörün sinema ve televizyonla ve diğer "popüler kültür" ürünleriyle ilişkileri bir çok döküman,belge ve arşiv görüntü
eşliğinde ele alınıyor..mesela 1940'lı yıllardan serial film görüntüleri,televizyonda oynamış "süper kahraman" uyarlamaları
görüntüleri var.."süper kahraman" çizgi filmlerinin gelişimi de ele alınıyor..bilgisayar oyunları,figür,yan ürünler piyasasıda
ele alınan konular arasında..çizgi roman satış dükkanları ve "comics" festivalleride "süper kahramanların" macerası ile ilişkili
olarak ele alınıyor..en önemli belgesel görüntülerden biri 1950'li yıllarda çizgi romanlara düzenlenen ve "sansür" getirilmesiyle
sonuçlanan "cadı avıyla" ilgili görüntüler..bunlar ;Wertham'ın "Seduction of the Innocent" (Masumluğun İğfali) adlı kitabıyla
gelişen, 1954 yılına ait tartışmalar ve  Senato'ya taşınması sonrası  televizyonlardan yayınlanan  soruşturmaların görüntüleri..
(amerika'da ki akıl tutulması sonucu yaşanan görüntüler ibretlik!) hele hele daha popülerliği yakalayışı bir sene olmuş "süperman"
ile ilgili cbs radyosundaki 1940'lı yıllara ait "radyo yayını" iyi bir döküman..linkleri vermek yerine youtube'tan "once upon a time
the super heroes" videoları olarak aratırsanız,10 küçük bölümde programın hepsini izlemiş olursunuz..
ama illede link diyenler için ilk linki veriyorum:

http://www.youtube.com/watch?v=ySOOLp_SoDw
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: V - 05 Nisan, 2011, 14:27:38
Draving Superheroes (1-3)

Yeni izledim bu vidyolari, ne kadar tesekkur etsem azdir. Harika calismalar, inanilmaz gaza getiriyor.

yunusmeyra

Jean Giraud (Moebius) & Hugo Pratt

EFSANE ÇİZERLER:Jean Giraud (Moebius) & Hugo Pratt beraber kısa bir çizgi roman paneli çiziyorlar..elinde puro ile onları seyreden diğer efsane çizer (ilk dönemlerinde jerry spring çizeri olarak moebius'ta onun yanında çalışmıştı..) "jije"..hepsi vefat etmiş, bize bıraktıkları güzel hikayeler ve çizimlerle yaşıyorlar..

https://www.youtube.com/watch?v=tgQ0vKCZZ4E

hanac

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 04 Eylül, 2013, 14:41:26
Jean Giraud (Moebius) & Hugo Pratt

Çok güzel bir video imiş gerçekten.

Müzikler de ayrı güzel.

HacıGeraltEmmi

Jedmau

Alıntı yapılan: İhtiyarDeve - 01 Ekim, 2013, 14:39:34
Grzegorz Rosinski - Thorgal çizimi

Muazzam olmuş , adam yardırdı resmen

darkwood

Gerçekten muazzam bir çalışma, videoyu  seyrederken dakika 3.30 a geldiğinizde  yanında esinleme yaptığı, ok atan bir bayanın olduğunu dört kareli bir resimde görüyoruz. Esinleme uzmanlarına duyurulur.  ;D
Darkwood Sakinleri..

hanac

Muhteşem bir resim oldu.

Satın almak isterdim.

HacıGeraltEmmi

Ben izlerken sonra şöyle düşünmüştüm; "bu adam kendine niye bu kadar işkence ediyor" ;D

yunusmeyra

DÜNYANIN EN İYİ ÇİZGİ ROMAN KOLEKSİYONLARI VE KOLEKSİYONERLERİ

yoruma gerek var mı bilmiyorum..çoktan yüz bin çizgi roman adetini geçmiş ve hala biriktiren bir "deli"..

https://www.youtube.com/watch?v=7SlIwjqc3D8

ferzan

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 03 Aralık, 2014, 11:28:01

yoruma gerek var mı bilmiyorum..çoktan yüz bin çizgi roman adetini geçmiş ve hala biriktiren bir "deli"..

https://www.youtube.com/watch?v=7SlIwjqc3D8

Ne mutlu ona...Yalnız bir şeyi çok yadırgadım...Koleksiyonunun büyük bir kısmını 30 - 40 senelik, hatta 50 senelik incecik fasiküller oluşturduğu için, kitaplığa koyduğunda kalın ciltlerde olduğu gibi sırt kısımlarında yazı ve numaraların görünemeyeceği kadar ince kaçıyor...Dolayısıyla tüm inceleri kutulamış...Yine de bu koleksiyon benim olsaydı, kutularda saklamak yerine hepsini layığıyla gün yüzüne çıkarabilmek ve sergilemek isterdim...Bu kadar biriktirdikten sonra saklama kutularına koymamak için evimi ve düzenimi ona göre ayarlardım...Kaldı ki şu anda bile mevcut koleksiyonuma yer açmak için salona taşmış ve bir adet üçlü divanı atmış durumdayım...Öyle bir arşivim olsaydı herhalde ona göre bir ev bakardım...Çizgi roman koleksiyonculuğunun El Morisco'su olurdum...Cam muhafazalarda nadide eserler, kitaplık odaları ve saire gibi...

Kutulama olayına çok canım sıkıldı, çok... :(
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

doktor1881

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 03 Aralık, 2014, 11:28:01

Figürlerine de çok beğendim Yalnız koleksiyonun bir eksiği var fumetti yok