The Astonishing X-Men - Marmara Çizgi

Başlatan rumar80, 12 Nisan, 2011, 12:48:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dorukgs

Benim bir sorum var,bu kapak bizim astonishing x-men serimize yakın mı

rumar80

Arada bir-iki cilt daha var. Bizmki biraz dinlenecek bu arada

dorukgs

Biliyorum Marmara Çizgi eylül ayında devam edecekmiş astonishing x-men e

dorukgs

emre ozdamarlar

Ben bu seriye yeni basladim ilk 3 cilt bitti. 4. cildi okuyorum. Oldukca begendim, hem Joss Whedon'in yazarligini hem de Casaday'in cizimlerini.

Yalniz simdi bu Genosha noluyor, Profesor X nereye gitti, Jean Grey nasi öldu, Emma Frost ne ara X-Men'e katildi??
Astonishing öncesi okumamiz gereken maceralar nelerdir? :)

rumar80

Marvel ikinci X-men serisini çıkardığında (bizde arkabahçenin yayınladığı sayılar) Uncanny X-men'de Cyborg Pierce'in emrindeki Reavers Emma Frost ve öğrencilerine saldırmıştı. Tüm öğrencileri öldürülen Frost komaya girmişti. X-men de malikânede ona bakıyorlardı.
   Phalanx adlı uzaylı yaratıkların saldırısı sırasında Emma Frost uyanır ve X-men'e yardım eder. Daha sonra Profesör X'in önerisi ile Banshee ile birlikte Generation X'in öğretmenliğini yapar ve zamanla takıma katılmaya başlar. Özellikle Grant Morisson'ın X-men'i yazmasıyla takımın parçası olur. Nasıl mı?
   Charles Xavier'in bilmediğimiz ikiz kız kardeşi Cassandra Nova dev bir sentinel'i Genosha'ya yollar. Sentinel adadaki hemen hemen tüm mutantları öldürür. O sırada adada öğretmenliğe devam eden Emma Frost ikincil mutasyonunu geçirerek (bu Morisson'ın o dönem ortaya attığı bir kavramdı) elmas şekline dönüşerek kurtulur, ancak yaşananlar nedeniyle takıma katılır.
   Jean Grey kendisini Magneto olarak gösteren Xorn adlı bir mutant'ın New York'u yele bir etmesi sonrası onu yendikten sonra Xorn tarafından öldürülür. Detayları maalesef hatırlamıyorum ama bu da Morrison'ın yazdığı bir macera.

emre ozdamarlar

Umar Abi sagol varol, dökturmussun yine. Dogrudan itki bombardimani olmus bu cevap :)

rumar80

Zamanında okuduğum yerlerden sorunca cevabı da kolay oluyor.  ;)

Erimozen

Geek oldugunu kesfettikten sonra Turkiye'de yasiyor olmak fena koyuyor insana. Yayinlar yetersiz. Kitle yetersiz. Arada cok buyuk bosluklar kaliyor. Marvel evreni az okuyan bir insan icin karman corman bir halde suanda. Cok fazla insan ugrasiyor hepsine teker teker tesekkur etmek lazim ama sorun galiba kitle yetersizliginden ve talep azligindan kaynaklaniyor. Simdi yakiniyorum X-men i nereden ve nasil tamamen anlayarak okuyabilecegim?

dorukgs

ilke

5. sayının çevirisinin yarısı bitmek üzere :)

gamlıbaykuş

Maşallahın var İlke :) Peki Gizli İstila ne alemde bilgi verebilir misin?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ilke

Gizli İstila dizgide. Bayram sonrası baskıya gireriz büyük ihtimalle.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları