Caravan - 1001 Roman

Başlatan V, 20 Nisan, 2011, 21:15:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustafa

drfuhrer

demek ki 'caravan' ;caravana bir eser :D
geçmiş ola...ben de satıyorum arkadaşlar...zaten 1001 romanın çıkardığı volto,caravan,brendon serilerine bir türlü ısınamamıştım.caravan daha umut vaadediciydi ama o da gitti >:(

Kerimoğlu

Karavan kötü bir eser değil, dahası bence Bonelli'nin diğer mini serilerinden daha iyi. Karavan'ın beğenilmemesinde hep dile getirilen ve çizgi roman piyasasının küçülmesinde etkili olduğu kabul edilen Türk okuyucusunun yeni yayınlara karşı muhafazakar bakışının etkili olduğunu düşünüyorum. Mutlaka okuduğumuz bir yayını bir diğeriyle kıyaslayacağız ama kıyas ölçeği doğru olmalı. Maalesef Manfredi'ye "yazar bile değil" diyenlerimiz de oldu. Bir seriyi tamamlayıp tamamlamamak, okuyup okumamak herkesin kendi elinde ama eleştiriler daha objektif ve aydınlatıcı olursa, zaten az olan çizgi roman okurunu soğutmaya yönelik kesin yargılar kullanmazsak daha isabetli olur diye düşünüyorum. Karavan klasik bir çr değil, daha çok roman tadında. Senaryonun nereye varacağını kestirmek zor, çizimlerde bir Diso, Ticci, Trevisan, Milazzo, Bignotti arıyorsanız bulamazsınız ama acemi değil. Mutlaka okuyun demiyorum ama bence okunmayacak bir kitap değil, dahası farklı bir yayın olması açısından okunmalı diye düşünüyorum...

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: a5555 - 03 Ocak, 2012, 18:38:55
SATIYORSAN,KİTAP İSMİ,FİAT,ULAŞIM ADRESİNİ YAZ,''TABİ ELİNDE VARSA'.....:)) ;D

Adınızı, soyadınızı ve açık adresinizi bana özelden yazarsanız iki cildini de size kargosu da bana ait olmak üzere gönderebilirim. Para filan da istemem üstelik. ;D

Lütfen eski usül söylemlerinizle insanları itham etmekten vazgeçin. Yok elinde yokmuş, yok almadığı halde bir yayınevini kötülemek için yazıyormuş. Bırakın bu işleri artık. 1001 Roman yayınevi en çok bu forumda göklere çıkarıldı. Niye kimse Julia, Volto, Brendon için kötü yazmıyor da sırf Caravan üzerinden 1001 romanı (sizin deyiminizle) kötülüyor? Beğenmediğimiz bir şey için beğendim diyecek halimiz yok herhalde. Lütfen yazarken mantıklı şeyler yazalım ;)

DAMPYR

a5555 karavanın son sayısını aldım demişsiniz.son sayı sanırım finaldi beklentiyi karşılıyormu aksiyon ve beklenen son  olarak?bilgi verebilirmisiniz.... :)

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: a5555 - 03 Ocak, 2012, 19:47:11
Yorum demek illa beğenmek değil,beğenmemekde var,ama defalarca attım berbat,satıyorum deyip satmama (dediğim gibi aldığınada inanmıyorum ,o kişinin)o ayıp işte.
Anladınmı ne demek istediğimi?
Sevgiyle kal,iyi seneler.

Hala ısrarla isim vermeden insanları itham ediyorsunuz. Madem öyle biri var ismini, nickini filan yazın biz de bilelim. Kitabı satarım diye mesaj yazanların hangisi? Birden fazla kişi yazmış çünkü, ben de dahil olmak üzere çoğumuz da espri mahiyetinde şeyler yazmışız. Yayınevine karşı yazılmış birşey de yok üstelik. Sadece o yayınevinin çıkardığı bir tek yayın üzerinde dönüyor sohbet. Burdan nasıl bir yayınevinin kitaplarını kötülemeyi iş edinmişler sonucunu çıkardığınızı anlayabilmiş değilim.

hennessy

Caravan'ı en çok eleştirenlerin başında gelirim. Aldım 3 kitabıda ha kanıt isteniyorsa açarsınız fotoğraflar bölmünde resimlerini görürsünüz ama artık yoklar.Para verdiğim herşeyi sonuna kadar eleştiririm ve yükseltirim yeterki uslubüm kötü olmasın.Caravan benim için düz yazılmış bir seneryodan ibarettir.Grestorn u volto yu lillth i nasıl dört gözle bekledi isem çıkacak diye iyiki arşivimde tutuyorum diye seviniyorsam. Caravan'ı eleştirmekte benim hakkımdır.Kimseye alma demiyorum ama ben 4.almayacağım bana hitap etmiyor.

-volta gibi oda bitti,teşekkürler 1001 Roman-Fuat bey

Volto bitmedi daha devam ediyor bu arada.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Tabiki her aldığımız çizgiromanı seveceğiz diye bir şey söz konusu olamaz. Birinin sevmediğini bir diğeri sevebilir. Koleksiyon yapmak, alıp satmakta ayrı hususlar, tamamen kişilerin zevkine kalmış konular. O yüzden burada kimseyi yargılayamayız.

Burada bence en önemli konu çizgiromanları korumak. Gerçekten çizgiromanı seven ona gerektiği kıymeti verir ve gelecek nesilleri de düşünerek buna göre hareket eder. Hala Ceylan ve Tay v.b. yayınlarının kitaplarını bulup okuyabiliyorsak, tüm bunları çizgiromanı sevip iyi koruyanlara borçluyuz.

Bu arada Caravan 4 de alıp seriyi tamamlamayı düşünüyorum.
1.ciltten sonrasını henüz okumadım ama sırası gelince tamamını bitirip bir yorum yapmaya gayret ederim.
Ayrıca bu seriyide güzel baskıları ve kısa zamanda tamamlayan 1001 roman'ı kutluyorum.
Darkwood Sakinleri..

essegesse

Selam Arkadaşlar.

Bu konuda yazıp yazmamak arasında kaldım,ama sonra ben de bir şeyler yazmaya karar verdim.

Öncelikle burda Caravan iyi veya kötü diye yorum yapmayacağım.Tabii ki bu kişiye göre değişir.Ama baktım olay polemik olmuş.
Arkadaşlar,herkes birbirinin fikrine saygı göstermeli.İyi veya kötü göreceli bir durumdur.

Özellikle size yazıyorum a5555.Haklı ya da haksız,lütfen yorumlarınızı daha yumuşak bir dille ve kimseyi kırmadan yazın.yazdığınız yorumlar kitabın dışına çıkıp,başka yönlere gidiyor.Bu üslupla haklı da olsanız sizi kimse desteklemeyecektir.Ki burası sadece çizgiroman tartışma platformudur.Size özelden de mesaj attım.Sadece çizgiroman yorumu lütfen.Sizin çok güzel yorumlarınızda var.Sizin site dışında kalmanızı istemem.

Saygılarımla.
Altan.

dursar

CARAVAN SERISI KISA SUREDE TAMAMLANDI.YAYINCININ ELINE SAGLIK. ANLADIGIM KADARIYLA VOLTO DA KISA SUREDE BITECEK.YENI YAYINLARI DORT GOZLE BEKLIYORUZ.

Kerimoğlu

Caravan 4. ciltle birlikte tamamlandı. Büyük bir cesaretle daha önce yayınlanmamış ve açıkçası tiraj garantisi olmayan yayınları bize ulaştıran 1001 Roman'a çok teşekkürler. Darısı diğer Bonelli yayınlarına. Benim çizgi roman konusundaki beğeni kıstasım "muhafazakar olamamak" açıkçası. Yeni yayınlara ve yayıncılara destek vermemiz lazım yoksa sadece garanti satacak yayınları okuyabiliriz. İyi ve kötü gibi kestirip atmak yerine daha açıklayıcı yorumlar yapılırsa hepimizin yararına olur. Yayıncılar da bundan faydalanır ve sonraki yayınlarında daha dikkatli olurlar.

yunusmeyra

1001 roman yayıncılığa özenli baskısı ve seri takibindeki ısrarı için teşekkürler..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

NIC

Son sayıyı alıpta okuyan yok mu ,beklentileri karşılıyor mu hikayenin sonu?

darkwood

Kitabı satın aldım ama henüz okumak fırsat olmadı.  :)
1001 Roman'ın arşivlik güzel bakısı ile bu seri tamamlandı, şimdilik arşivimde keyifle duruyor.
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Caravan'ı bitirdim. Beni bilen bilir ASLA muhafazakar değilimdir ve çizgi roman severlerin farklı tatlar edinmeleri için yazılar da yazarım. 1001 romanın bugüne kadar çıkarmış olduğu hemen hemen tüm yayınlarını almış ve çoğunu takdir etmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki Caravan biraz zayıf kalmakta.
  İyi bir başlangıç yaptığı doğrudur, ancak ikinci ve üçüncü ciltlerde karakter ağırlıklı konulara yer verildi. 12 sayıda bitecek bir seri için bence çok iyi bir karar değildi. Son kitapta da hızlıca olayı çözümlemeye kalktılar. Hele final....
  Bu serinin yeterince iyi olmaması (bence) kesinlikle 1001 roman ile ilgili bir olay değildir. Bu Bonelli ile ilgili bir durumdur. Nasıl ki son dönem Martin'leri beğenmiyorsak ve bunun için Lal'i değil Bonelli'yi suçluyorsak burada da durum aynıdır. 1001 roman bize değişik bir tat sunmak istemiş. Bunu denemiş ve bitirerek te başarmıştır. Bunun için kendilerine teşekkür ederiz. Ancak bu seri yeterince tat verememiştir.
  Sevgiler