İlban Ertem' den Puslu Kıtalar Atlası

Başlatan pearl jam, 26 Nisan, 2011, 21:52:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pardus88

puslu kıtalar atlası idefix de çizgiroman kategorisinde en çok satan kitap kitapyurdun da bile 566 adet satmış

darkwood

Alıntı yapılan: pardus88 - 06 Nisan, 2015, 12:46:24
puslu kıtalar atlası idefix de çizgiroman kategorisinde en çok satan kitap kitapyurdun da bile 566 adet satmış

2-3 gün kadar önce kitabın yayıncısı olan İletişim yayınlarının bir yetkilisi ile görüşme fırsatım oldu.
Yayınlanan ilk baskının 25.000 adet olduğunu ve bu kitapların bitmek üzere olduğunu söyledi.
Ayrıca şu anda kitabın 2.baskının yapıldığı ve bir-iki hafta içinde dağıtıma hazır olacağını öğrendim.
Yerli bir çizgiroman'ın 25.000 adet baskısının 1 aydan az bir sürede bitmesi gerçekten inanılmaz bir rakam ve devamı da geliyor.
Türkiye de en son 25.000 adet çizgiroman kaç yıl önce basılmış, hatırlayanınız varmıdır acaba?  ???
Darkwood Sakinleri..

pizagor

İlk baskının balon sıkıntıları giderilmiş mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: darkwood - 06 Nisan, 2015, 13:06:30
2-3 gün kadar önce kitabın yayıncısı olan İletişim yayınlarının bir yetkilisi ile görüşme fırsatım oldu.
Yayınlanan ilk baskının 25.000 adet olduğunu ve bu kitapların bitmek üzere olduğunu söyledi.
Ayrıca şu anda kitabın 2.baskının yapıldığı ve bir-iki hafta içinde dağıtıma hazır olacağını öğrendim.
Yerli bir çizgiroman'ın 25.000 adet baskısının 1 aydan az bir sürede bitmesi gerçekten inanılmaz bir rakam ve devamı da geliyor.
Türkiye de en son 25.000 adet çizgiroman kaç yıl önce basılmış, hatırlayanınız varmıdır acaba?  ???

Evet çok önemli bir rakam ama saf bir çizgi roman değil bu. Gözardı etmeyelim. Çok ünlü bir kitabın çizgi romanlaştırılmış hali. Yani puslu kıtalar atlası diye bir kitap olmasa bu çizgi roman kaç satardı onu düşünmek lazım. Yine de insanların çizgi romana bakış açısını değiştirebilir bu kitap. O nedenle kritik bir öneme sahip.

Animvader

25.000 gerçekten muazzam bir satış adedi.Çizgiromanı geçtim, bu kadar satabilen kaç kitap var? Korkarım ki yanyana açılan çiğköfteci dükkanları örneğinde gördüğümüz gibi, bu satış adedini duyan diğer yayıncılar da çok satan edebi kitapların çizgiroman uyarlaması hazırlıklarına başlar yakında.Tabii kısa sürede çıkarmak isteyecekleri için, İlban Ertem'in emek verdiği gibi bir ürün ortaya çıkmaz ve her şey yine eskisi gibi kalır bence.

Mrtekin

İletişim bir sonraki kitap uyarlamasını, Galip Tekin'e yaptırırsa, ortalığı sallar.

Benden söylemesi....
They drew first blood...

altay1944

Kitabı aldım.İlk izlenimim bu fiyata bu kitap nasıl zarar etmiyor hayret.Kalite en üst sınırda kağıt en kalitelisi,renkleme mükemmel cilt ha keza olağanüstü.Dev bir boy..Eeee.Biz niye çok daha kötü baskılara çuval dolusu para veriyoruz?İletişim ve kitapta emeği geçen tüm dostlara sonsuz teşekkür.Bu ülkede bunlarında yapılabileceğini gösterdiniz.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

darkwood

Alıntı yapılan: altay1944 - 07 Nisan, 2015, 08:54:15
Kitabı aldım.İlk izlenimim bu fiyata bu kitap nasıl zarar etmiyor hayret.Kalite en üst sınırda kağıt en kalitelisi,renkleme mükemmel cilt ha keza olağanüstü.Dev bir boy..Eeee.Biz niye çok daha kötü baskılara çuval dolusu para veriyoruz?İletişim ve kitapta emeği geçen tüm dostlara sonsuz teşekkür.Bu ülkede bunlarında yapılabileceğini gösterdiniz.

Evet baskı adeti çok olunca maliyet bir hayli düşüyor, umarım bütün kitaplar en az 25.000 adet satar ve ucuzlar da bizde bol bol kitap okuruz.
Darkwood Sakinleri..

Sakızlı Ohannes Paşa

Kitap hakkında bir şey yazmadan önce biraz iletişim yayınlarına sallayacağım müsaadenizle. Dün ankarada devr-i alem sahaftaydım. Orada gördüm ki kitabın ciltli versiyonunu çıkarmış iletişim. Ulan ayıp be. Şu ülkede bir tane mi okuyucuya saygısı olan firma yok monaco. Çok satınca hemen ciltli versiyonunu çıkar. Ne güzel ya. Kitabı alıp o satış rakamlarına ulaşmanızı sağlamış bizleri ne güzel ödüllendiriyorsunuz. Yapacağınız işi seveyim.

Neyse kitaba gelirsek bence de çok güzel olmuş. Roman zaten en sevdiğim romanlardan biridir. Çizimler çok detaylı, çok klas olmuş. Yoğun bir emek sarfedildiği her halinden belli. Yalnız balonlamada büyük sıkıntı var. Orada biraz kötü bir iş çıkarılmış. Hangi balon önce geliyor anlaşılmıyor birçok yerde. Bunca yıllık çizgi roman okuru olmama rağmen zorlandım. Onun dışında tam anlamıyla özel bir kitap olmuş. Ama iletişim sağolsun tadımı kaçırdı.

pizagor

Sert kapak versiyonunu inceleyen var mı, balonlama sıkıntıları düzeltilmiş mi yoksa aynı şekilde mi basılmış? Balonların bu versiyonda düzeltileceğine dair bir inancım var. Düzeltidiyse bunu da alacağım.

havsar

Alıntı yapılan: pizagor - 30 Nisan, 2015, 08:51:54
Sert kapak versiyonunu inceleyen var mı, balonlama sıkıntıları düzeltilmiş mi yoksa aynı şekilde mi basılmış? Balonların bu versiyonda düzeltileceğine dair bir inancım var. Düzeltidiyse bunu da alacağım.
Ben aldım ama önceki sıkıntıları bilmediğim için yorum yapamayacağım. 

guneseral

3 tane oldu bende 1 tane imzalı soft cover , hard cover , soft cover ...
hard cover yakışırdı bu kitaba zaten

pizagor

Alıntı yapılan: havsar - 30 Nisan, 2015, 14:11:50
Ben aldım ama önceki sıkıntıları bilmediğim için yorum yapamayacağım.

Bu haftasonu kitabı bir gözden geçireyim, bana göre sorunlu sayfaları belirleyeyim, kıyaslayalım öyleyse...

Ya da hazıra konayım: böyle bir çalışmayı halihazırda yapan var mı?

pizagor

İletişim Yayınları'na Puslu Kıtalar Atlası'nın sert kapak edisyonunda hataların düzeltilip düzeltilmediğine dair iki gün önce sorduğum soruya dün akşam cevap gelmiş.

Yanıt olumlu!

Umarım kusursuz bir baskı olmuştur...

kalidor

Hardcover baskıyı da kütüphanemde görmek istiyorum sanırım. Ama belki kitap fuarına kadar bekleyebilirim  :)
Crom! Ölüleri Say...