Game of Thrones !!! Spoiler içerir !!!

Başlatan nacho_grande, 29 Nisan, 2011, 00:32:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Bölüm:6/8 (GünceL) Heyacanın hiç düşmediği bölüm Arya ile başladı ve Arya ile sonlandı.
7 kralıkta bazı bölgelerde yaşanan olaylara karşılık ödeşmelerin bol olduğu ve her karektere ait sürenin daha uzun olmasını dilediğiniz bölüm su gibi aktı

Sitelerde bir arkadaşın yazdığı şiir hoşuma  gitti.

Brienne tarth abla hükümet gibi
Kılıçta usta , şövalyenin dibi
İnkar etse de tam Jamie'nin tipi
Winterfell'e yakındır yiğitler.

Suikastçi abimiz jagen h'ghar
Zehir, kılıç, bıçak her türlü yakar
Yüzünden sıkılır yeni yüz takar

Jon, Ygritte'i gördü mala bağladı
Ölümüyle , yürekleri dağladı
Tekrar doğdu , ortalığı salladı

Akgezen mızrağı dikmiş yürüyor
Geçtiği yolu cesede bürüyor
Diriltip onu da öne sürüyor
Winterfell'e yakındır yiğitler

Bölüm Notu:9/10

Mrtekin

Fake değil; haberi de var, video ortalığı salladı.

Bu ne lan?  :) Allah, müstehakınızı versin.

Khaleesi ve Khal Moro'dan "Günah Benim."

https://www.youtube.com/watch?v=ueZSNDyFceA&app=desktop
They drew first blood...

Animvader

Alıntı yapılan: Mrtekin - 14 Haziran, 2016, 18:32:58
Fake değil; haberi de var, video ortalığı salladı.

Bu ne lan?  :) Allah, müstehakınızı versin.

Khaleesi ve Khal Moro'dan "Günah Benim."

https://www.youtube.com/watch?v=ueZSNDyFceA&app=desktop

Abi fake  :D bu da orjinali https://www.instagram.com/p/BGCQEpTI1DT/

Mrtekin

They drew first blood...

doktor1881

Bölüm:6/9 (GünceL) Strateji,savaş,kan, intikam Kısacası sizi her şey bekliyor ve ekranın başından mest olmuş kalkıyorsunuz

Bölüm Notu:10/10

Sakızlı Ohannes Paşa

9. bölümde bir televizyon dizisinin çekebileceği en iyi savaş sahnesini çekmişler belki de. Daenerys sahnelerini de düşününce bölüme ayrılan bütçeyi merak ettim.

HacıGeraltEmmi

Sezonun en iyi bölümüydü. Belki de tüm sezonlardaki en iyi bölüm bile olabilir.

SPOILER ŞEYSİ!!!!!!  BÖLÜMÜ SEYRETMEDİYSEN OKUMA!
SPOILER!!!!
SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!!

Bu mal Sansa milletin başına daha ne dertler açacak merak ediyorum. Onca yiğit telef oldu bunun gizli saklı işlerine.O güzel, koca devin bacağı değsin senin bitarafına! Evrendeki tek devdi lan o! Ne kadar malsın, keşke ölsen!

Khaleesi'nin ufaklıkların nefesi baya bi kuvvetliymiş, bizim buralara uğrasa parsayı toplarlar üfürükçülükten.  Ne sahip kaldı ortada ne harpiya! Haftaya Westeros'a doğru yollanırız artık kısmetse :D

nikopol

Bence kitaplara yetisilmis olmasinin olumsuz etkisi cok fena hissediliyor bu sezon. Diyaloglar acisindan en zayif sezonu izliyoruz. GoT'u GoT yapan elementler, yani taht oyunlari, politik kavgalar, diyaloglar zayiflarken, Hollywood style kavga-dovuse abanilmis. Daenerys icin de, Jon icin de, Arya icin de bu boyle. Estetige diyecek bir seyim yok, savas cekimleri bayagi guzeldi, Arya'nin kovalamacasi da oyle. Ama "Chaos is a ladder", "A small man can cast a very large shadow" gibi tiradlarin soyu tukenmis durumda. 5 sezon gidim gidim ilerleyen dizide her sey ve herkes isik hiziyla ilerlemeye basladi. Brienne, Greyjoy'lar, Dothrakiler, herkes paldir kuldur her yere yetisiyor maasallah. Neyse bitmesine bir iki sezon kaldi sanirim.

lampard

Alıntı yapılan: nikopol - 20 Haziran, 2016, 23:14:07
Bence kitaplara yetisilmis olmasinin olumsuz etkisi cok fena hissediliyor bu sezon. Diyaloglar acisindan en zayif sezonu izliyoruz. GoT'u GoT yapan elementler, yani taht oyunlari, politik kavgalar, diyaloglar zayiflarken, Hollywood style kavga-dovuse abanilmis. Daenerys icin de, Jon icin de, Arya icin de bu boyle. Estetige diyecek bir seyim yok, savas cekimleri bayagi guzeldi, Arya'nin kovalamacasi da oyle. Ama "Chaos is a ladder", "A small man can cast a very large shadow" gibi tiradlarin soyu tukenmis durumda. 5 sezon gidim gidim ilerleyen dizide her sey ve herkes isik hiziyla ilerlemeye basladi. Brienne, Greyjoy'lar, Dothrakiler, herkes paldir kuldur her yere yetisiyor maasallah. Neyse bitmesine bir iki sezon kaldi sanirim.

Aynen katılıyorum, bu sezon senaryo cidden sıkıntılıydı. Her şey dümdüz ilerliyor, o eski kompleks olay gelişimden eser yok. Özellikle Arya ve Daenerys bölümleri çok kötü, basmakalıp ve mantıksız. Gelecek 2 sezon George Martin'in yazdıklarının peşinden gider de böyle olmaz inşallah.

Sakızlı Ohannes Paşa

Ya aslinda ben bunu anlayabiliyorum biraz. Kitaplarda Martin inanilmaz kompleks bir olaylar zinciri yaratti. Dizide gosterilenler Essos'ta normalde olanin ceyregi bile degil.

Kltapta olay orgusunun bu kadar karmasik olmasinin ana nedeni karakter bollugu. Oyle ya da boyle bu karakterler bir sekilde isleniyor 1000 sayfalik kitapta. Ama dizide bu karakterlerlere yer verilemiyor. Sezonda 20 bolum gerekir. Bunun icin de korkunc bir butce gerekir.

Yapimcilar hikayenin sonunu ana hatlariyla biliyor. Bu sezonu 5 sezon boyunca sactiklari hikayeyi toparlama sezonu olarak gormusler. Arya'nin. Dany'nin Essos'taki varliklari artik sona geldi. Bunun cok hizli bir bicimde yapildigina ben de katiliyorum. 2 sezona yayilsa daha iyi olurdu.

Ama iste gunumuzde izleyici kitlesi sabirsiz. Hep bir seyler olsun istiyor. Kitapta Arya en son biraktigimiz yerde daha kapsamli bir egitim almak uzere bir yere gonderiliyordu. Daha neler olacak kim bilir. Ama iste dizide kesmek zorunda kaldilar buyuk ihtimalle cunku insanlar sikildi. Yapimcilar da hayalkirikligi yaratmamak icin oldu bittiye getirdi biraz. Cok da kizamiyorum. Tuketici bu hale getirdi diziyi.

Pulluk

Son bölüm, Çoğu fantastik filme taş çıkartacak kalitede aksiyona sahipti kesinlikle... (10/10)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

dean

Yukarıdaki senaryo ve özellikle diyaloglar açısından bu sezonun aşağıda kalması eleştirisine kesinlikle katılıyorum. Ancak temponun 1-2 tık artmış olmasından da memnunum. Zira artık altıncı sezondayız. Artık bi'şeylerin olduğunu görmek zorundayız. Dizi neticede 15-16 sezon sürmeyecek bir noktada bitecek. Bu bağlamda dizinin hikayesini biraz hızlandırması normal bence.

kalidor

6. sezon finali efsane bir bölüm oldu. Her ne kadar reddit tabanlı kehanetler tutsa da yine de şaşırttı ve bize inanılmaz keyifli bir bölüm izletti. Müzikleriyle, diyaloglarıyla da unutulmaz bir bölümdü. Son 2 bölüm ile yine 12'den vurdular.

---King in the North!---
Crom! Ölüleri Say...

nikopol

Cersei'li kismi, basli basina bir bolum sayiyorum (Red Wedding ya da gecen sezonki arena sahnesi gibi). kalidor'un dedigi gibi muzik ve muzigin kullanimi efsane olmus. Bana gore tum sezonlar icerisindeki en iyi 15 dk idi. GoT'u, GoT yapan her seye yer verdiler.

Animvader

O ilk 15 dakikadaki müzik kullanımı ve sinematografi benim gözümde Daredevil'deki tek çekim dövüş sahneleri gibi klasik olanın dışına çıkan, dizi sektörünün çıtasını çok yukarılara çıkaran harika bir bölümdü.

Game of Thrones o birkaç sezondan sonra sonunda beklediğimizi bize son iki bölümle vermiş oldu.

Benim bölümde tek anlamadığım kısım Varys, Dorne'dayken son sahnede tekrar Meereen'e Daenerys'in yanına dönmesi oldu.Ne ara gitti, ne ara geldi, yoksa birden fazla Varys mi var, ne iş peşinde oraya kafam takıldı.