The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi

Başlatan ilke, 20 Mayıs, 2011, 11:46:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: gunessemerci - 19 Ağustos, 2011, 11:53:27
Sonra bir fikrimi paylaşmak istiyorum. Bence bize ve kendinize biraz nefes aldırın ve bazı yayınlar üzerinde ilerleyin.
Xmen ve örümcek iyi. Bence çok fazla dağıldınız ve toplamakta zorlanıyorsunuz.
Conan mesala hala çıkacak. Red sonja hala aynı durumda peki ya 13 ?
Bence çok fazla yayınla ne bizi ne kendinizi boğun.

Güneş doğru tespitler yapmış bence. Araya giren yayınlar nedeniyle diğerlerinin aksaması korkutuyor. Şu anda Marmara'nın elindeki seriler piyasanın en iyilerinden. Bunların düzene oturtulması hem yayıncı hem de bizler açısından en iyisi olacaktır.

pizagor

Hepsi doğru tespitler de, serzenişlerle ilgili doğru adres İlke değil. İlke'yle konuştuğunuzda size, Çorak Topraklar da dahil bütün bu kitapları bir an önce okuyucuyla buluşturmak istediğini söyleyecektir.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ilke

Dağılmamak bence de en iyisi. Fakat ben fazla dağıldığımızı da düşünmüyorum. Bone zaten süresiz bir yayın oldu. Onunla ilgili bir sıkıntımız yok çünkü satmıyo da. Yani arayıp da Bone 3 nerede diyen olmadı daha. Red Sonja bizim yüzümüzden gecikti. Bunu kabul etmek lazım. Hızlandırmamız lazım.

Conan bi türlü girememişti kağıt yüzünden falan ama nihayet onun da eli kulağında. 5. Cildi çevirmeye bugün itibariyle başladım. Ama lütfen kimse benden Amerika'ya yetişmemizi falan beklemesin. 2'ye bölüyoruz doğru. Ama bu serinin en büyük derdi çeviri. Diğer çizgi romanlardan 3 katı fazla yazı var ve sizin de bildiğiniz gibi dili çok ağdalı. Orijinal dilinde yayınlasanız maceraları üstüste koyup ciltliyorsunuz ve iş bitiyor. Bizde öyle değil.

X-Men'in bu hikayesi zaten 4 sayı sürüyor. Piyasada en son 6. cilt çıkmış durumda. Adamlar 4 senede 6 cilt çıkardılar ki biz 3. ayda 3. sayıyı baskıya giriyoruz bugün.

Örümcek aylık olacak. 2. Sayı şu an dizgide.

Yürüyen'in gecikmesi bizim hatamız, dijitalleri almakta geciktik ve bildiğiniz gibi Ağustos ayı içinde Amerika veya Avrupa'dan herhangi bir iş beklemek mantıksız. Ağustos'ta neredeyse komple kapatıyor adamlar.

Yani kısaca, Marmara'nın girdiği durumu Marmara'nın içinde değilken de biliyordum ve artık Marmara'da olduğuma göre bu durumu düzeltmek için elimden geleni yapıyorum. Fakat bundan sonra şu bugün çıkacak bu bugün çıkacak gibi yorumlar yapmayı bitirdiğimi belirtmek isterim. Çıktıktan sonra sizi bilgilendireceğim dergiler hakkında.

Umarım yeterli bir açıklama olmuştur.

@Pizagor, aslında Marmara için serzenişlerde ben doğru kişiyim çünkü Hoz'da sadece editördüm burada ise statüm daha farklı oldu.

pearl jam

Alıntı yapılan: ilke - 19 Ağustos, 2011, 12:32:04
Bone zaten süresiz bir yayın oldu. Onunla ilgili bir sıkıntımız yok çünkü satmıyo da. Yani arayıp da Bone 3 nerede diyen olmadı daha.

Bone 3 nerede?  ;D

alan ford

Bone'un ilk sayısı Aralık'ta ikinci sayısı Haziranda çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Kafamdan üç ayda bir yayınlanır diye bir periyot biçmiştim ben. O yüzden bunca zamandır Bone nerede diye taciz telefonları etmedim. Şunun şurasında bayramdan sonraya kadar vaktiniz var İlke Bey , sonra taciz telefonlarına başlarım :)

Şaka bir yana umarım devam ettirirsiniz Bone'u ve umarım arayı fazla açmazsınız. Son zamanlarda okuduğum en keyifli çizgi romanlardan biri. Olmadı eşe dosta  hediye usülü satışlara biraz daha katkı yaparım karınca kararınca :)

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tommikser

Dostum cevabın için çok sağol.Benim merak ettiğim birşey var satmayacağını bildiğin yayına neden girersin.
Sonuçta bu ticaret meselesi.
Conan konusunun sıkıntılı olduğunu biliyoruz ama sende çocukluğunda Conan okumuşsundur.
Adamlar haftalık bile çıkarmışlar o dönem sizdeki sıkıntı ne ? Sonuçta 1 yıl oldu.

Xmen 6.sayıdan sonra ne olacak. Amerikaya bağlı olarak 6 ayda bir periyoda mı döneceksin ?
Gerekliyle de bağlantılısın. Alişan Ve Mişel duvar ,oralarda durum ne alemde ?
Bence Çorak topraklar ve,örümcek mavi falan gibi yayınları uzun bir süre askıya al derim.
Biraz piyasanın yorgunluğu azalsın. Sizde Örümcek de yol almış olursunuz.

Bunlar benim görüşlerim bilemem ne dersin tabii...

ilke

x-men bittikten sora adamları bekleyeceğiz sürekli. ama eminim türk okuru bundan da şikayetçi olacaktır. senede 1 tane cilt çıkar mı diye. Oğlak'ın kalın atlantislerinde mi, dylan dog'da mı ne olmuştu bu durum. resimli roman forumda "yeter artık dobişko martin çıksın" lafları dönüyodu. ama ortada basacak martin yoktu :)

bu arada galiba bu yazışmaları bekliyolarmış, yürüyen 7 ve 8'in görseller geldi :) hemen dizgiye yolladım :)

conan işi çift taraflı bi beceriksizlikler silsilesi oldu. ama onu da oturtacaz rayına. merak etmeyin. bu sene bitmeden 5. de çıkacaktır.

Gerekli Konusunu bana hiç sormayın, ne yapıyorlar, ne yapacaklar, ne basacaklar hiçbir fikrim yok. Baskıya hazırladıkları Weapon X ve Spider-Man/X-Men'in çevirilerini yaptım sadece.

Renkler serisi de zaten 3 sayı. One shot olduğu içinde rafta durmalık bir seri olacaktır. yavaş yavaş gider :)

hanac

İlke, şimdi hepsini aynı anda çıkarırsınız.  :)

Renkler serisinden bir tanesi fuara kadar çıkarsa çok sevinirim.

Hangisi ile başlamayı düşünüyorsunuz ? Hulk Gray tercihimdir.  :)

tommikser

Valla hepsi aynı anda çıksa alır mıyım kesin alırım.Demek istediği şey şu bir anda 10 yayın siz 10 yayın 1001 roman 5-6 gerekli çıkaracak.Lal zaten ayda alana 10 sayı eeee birde frankofonlar var ,YKY falan derken baya sıkılacaz.Biraz az ama devamlısı iyidir.Peygamberimizin dediği gibi ibadetin azı çoğu değil devalı olanı makbuldur.

Çizgi romana uyarlarsak;çizgi romanın azı çoğu değil aylık olarak düzenli ve kaliteli baskıyla çıkanı makbuldür. ;D

Benim tercihimde Hulk olur.Bu arada avatar gene değişmiş benim.Kim bu Kinowa?(Zamanında ülkemizde kel olan herse kinowa denirmişte ondan dedim-anlayana) ;D

hennessy

sevgili ilke örümcek adam yürüyen ölüler ne durumda gözlerimiz yollarda kaldı
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 19 Eylül, 2011, 17:40:03
sevgili ilke örümcek adam yürüyen ölüler ne durumda gözlerimiz yollarda kaldı

Sorunun cevabını İlke Hulk başlığında 2 gün önce verdi.

Alıntı yapılan: ilke - 18 Eylül, 2011, 17:12:37
Yürüyen 7 baskıda, Örümcek 2'nin de son okuma dahil bütün işçiliği bitti, yarın dijitalleri matbaaya yolluyoruz.

tommikser

Sağlığın nasıl İlke kardeşim,nasılsın iyi misin oralarda?

Dedikten sonra...

Sevgili İlke yeni sayılarla ilgili bir gelişme var mı ne durumda?

Son çıkan Conan'ın hard cover'ı ne zaman çıkar?

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: gunessemerci - 26 Eylül, 2011, 13:16:16
Son çıkan Conan'ın hard cover'ı ne zaman çıkar?

Aynı soruyu bende sormuş olayım :)

ilke

aksilik olmazsa örümcek 2yi yarın alıyoruz matbaadan. zaten x3 basılmıştı. ikisini birden süreriz piyasaya aynı anda.

rumar80

Sessiz geçen günler sona eriyor demek ki. Ellerinize sağlık