The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi

Başlatan ilke, 20 Mayıs, 2011, 11:46:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Bugün nihayet örümcek ağı attı aldık arşivimize koyduk okuyacağız
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Dün Örümcek adamı aldım, okumaya başladım, yarıda bıraktım.
   Flash'lı macera klasik bir savaş öyküsü. Buradan yavaş yavaş yeni Venom'a giriş yapılıyor.
   Diğer maceralar ise bence vasat bile değildi. Bence Marvel önce Spider man ile kan kaybetmeye başladı. Maceralar çok yavanlar. İlke'nin hatrı da olmasa....

pizagor

İlk hikayenin sonundaki cümle çok önemli bence...

Irak'ta ve Afganistan'da cesaret ve onurla hizmet etmiş, hizmet eden ve hizmet edecek erkeklere ve kadınlara adanmıştır.

Cesaret ve onurla küresel elitlere hizmet etmek... Petrol devlerinin çıkarları uğruna genç yaşta hayatını feda etmek... En zenginler ve mensubu olduğu en fakirler arasındaki uçurumun biraz daha açılması için savaşmak...

Hasan Sabbah haşhaşinlere uyuşturucu verirmiş. Acaba bu zavallılara ne veriliyor? Bir de bu hikayenin yazarının cebine ne konmuş da gerizekalılığı vatanseverlik olarak pazarlayan bu salakça sayfaları yazmış?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

V

Milliyetçilik hemen hemen tüm toplumlarda istismar ve sömürüye açık bir olgu ve çoğu insan için önemli bir gelir kapısı Özgür.A.B.D. gibi emperyal amaçları olan ülkelerde 11 Eylül sonrası oldukça prim yaptı,yapıyor da..
"İstemem,eksik olsun.."

omega red

Alıntı yapılan: pizagor - 19 Eylül, 2012, 16:03:19
İlk hikayenin sonundaki cümle çok önemli bence...

Irak'ta ve Afganistan'da cesaret ve onurla hizmet etmiş, hizmet eden ve hizmet edecek erkeklere ve kadınlara adanmıştır.

Cesaret ve onurla küresel elitlere hizmet etmek... Petrol devlerinin çıkarları uğruna genç yaşta hayatını feda etmek... En zenginler ve mensubu olduğu en fakirler arasındaki uçurumun biraz daha açılması için savaşmak...

Hasan Sabbah haşhaşinlere uyuşturucu verirmiş. Acaba bu zavallılara ne veriliyor? Bir de bu hikayenin yazarının cebine ne konmuş da gerizekalılığı vatanseverlik olarak pazarlayan bu salakça sayfaları yazmış?

güneydoğuda ölen gençlerin de hiç biri isteyerek gitmiyor oraya. ama medyanın vatan millet bayrak gazıyla öyle olduğuna inandırılıyor.

HacıGeraltEmmi

Beyinleri uyuşturmak için maddeye ihtiyaç duyulmaz herzaman.  ;)

emre ozdamarlar

Her ulkede kirli savaslarin onurlu bir olaymis gibi gösterilmesi, ölen, sakat kalan genclerin bok yoluna, bombos sebeplerle bu olaylara maruz kaldiklarinin saklanmasi, kahraman/sehit gibi kulaga hos gelen sekilde adlandirilmalari kirli savaslarin devami icin bir zorunluluktur. Bu yazdiklarima Turkiye'de yasananlar da dahildir.

ilke

Son yazılarınları biraz geç okuduğum için şimdi cevap yazıyorum:

Bence de oldukça gereksiz bir fasikül Flash'ın olduğu fasikül. İçinde ilgimi çeken tek şey Flash adının nereden geldiğini öğrenmek oldu. Fasikülün sonunda da 1 sayfalık bir düzyazı vardı. Örümcek adam hastası bir asker Irak'ta bacaklarını kaybetmiş ve Marvel ofislerini ziyarete gelmiş. Ondan gaza gelen Marvel da askerin de desteğiyle bu fasikülü yapmış. Artık Amerikan milliyetçiliğinin tavanına vurduğu için orayı yayınlamadım.

Aslına bakarsanız eğer ciltlerin içeriklerini kendim oluşturuyor olsaydım bu fasikülü dışarıda bırakırdım ama orijinaline bire bir sadık kaldığım için sadece düzyası sayfasını çıkardım.

Bu arada 2-3 cilt sonraki kapakta Obama var. Bakalım ona tepkiler ne olacak :)

hennessy

Demek ki Örümcek bu aralar Amerika Devleti için çalışmış :) Bugüne kadar okuduğum yeni seri içindeki en vasat Örümcek Adam kitabı bu idi ama Örümcek okumaya devam

hennessy

Alıntı yapılan: ilke - 26 Eylül, 2012, 08:45:21
bu arada 2-3 cilt sonraki kapaka obama var. bakalım ona tepkiler ne olacak :)

Bu albüm Amerika'da en çok satılan Örümcek idi yanlış hatırlamıyorsam. Neden acaba :)

rumar80

Her ülke yayınladıkları eserlerde kendi politik görüşlerine uygun olarak bir şeyler eklemektedir. Bu Çin'de de böyledir, İran'da da, ABD'nde de.
   ABD'nin milliyetçilik ve kahramanlık (!) öyküleri sayısız film, roman vs'e konu olmuştur. Bu nedenle ben bu tür maceraları çok yadırgamıyorum. Olmasa olur muydu? Tabii ki olurdu, ama "Neden olmuş?" "Keşke olmasaymış" diye de düşünmüyorum. Örümcek adam cildinde bir sayı diye okudum geçtim. Siz de öyle yapın. Maceranın tadını çıkarın.

omega red

Alıntı yapılan: ilke - 26 Eylül, 2012, 08:45:21
Bu arada 2-3 cilt sonraki kapakta Obama var. Bakalım ona tepkiler ne olacak :)

kasıma yetişirse seçim kampanyasına destek olmuş olursun :)

tommikser

Milliyetçilik ulus toplumların olduğu günümüz dünyasında olmazsa olmaz bir kavramdır. Her ulus kendi milliyetinin diğer milliyetten üstün olduğunu kanıtlamak için elinden geleni yapar. Bu kimi zaman militarist bir karakter kazanarak savaşa neden olur, kimi zaman gösteriş ile kendini göstermeye çalışır (Hindistan Pakistan sınırındaki askerlerin hareketleri bunların en komiğidir). Kimi zaman bu duygu işe de yarar. Rus-Amerika uzay savaşlarında günümüz teknolojisinin ilerlemesinin bir nedeni de budur. Ben daha iyiyim. Benim milliyetim daha zeki gibi.

Bu durum şimdi okuduğumuz çizgi roman Örümcek ile mi sınırlıdır? Tabii ki hayır. Hepimizin çocukluğundan beri okuduğu Türk çizgi romanlarında farklı bir durum mu vardır?

Tarkan en güçlü ve zeki iken Viking'ler ondan geri, kaba ve barbardır. Kara Murat'ta koskoca Bizans hep kahpedir. İhanet sırf onlarda vardır. Bizim karakterler hep güçlü hep adalet dağıtır. Diğerleri kötülüğün ta kedisidir. Yani ben adamların kendilerini övmeleri, yükseltmelerine bir şey demiyorum. Tabii ki yapacaklar sonuçta onların kahramanı. Amerikan sevmezliğimizin bir göstergesi olarak biz bundan rahatsız oluyoruz. Asıl problem o. Haaa adamların milliyetçiliği de hoşuma gitmiyor değil. En azından askerleri mayında ölmesin diye özel silahlar geliştirmeleri. Asker canının çok önemli olması ve buna göre tedbirlerini geliştirmelerini kıskanmıyor değilim. Adamlar Irak'ta bizim son 3 ayda kaybettiğimiz askerden daha az asker kaybetmişlerdir. Biraz da bu milliyetçiliğin bizde de gelişmesini istemez değilim.

hanac

Amerikan milliyetçiliğine alıştık artık.

Beni fazla etkilemiyor, gülüp geçiyorum.

O noktalara takılmıyorum artık.

Carnage

Bana göre Flash'ın sakatlığına koskoca bir sayı ayrılmasının sebeblerinden biri de ileride Venom olacak olması. Marmara Çizgi orijinal cildi bozmayarak doğru yapmış. Sonuç olarak kalitesiz öykülerin bile yayınlanmasını istiyorsak katılmadığımız(ki Irak ve Afganistan'a saldırmayı onurlu(!) bir davranış olarak adlandırmak kadar büyük bir komiklik olamaz)bir düşünceyi savunan bir sayının da yayınlanmasına kızmamalıyız. Öte yandan ülkemizi yıkmayı hedefleyen bir terör örgütü ile savaşmak ile kapitalizme hizmet için savaşmayı karşılaştırmayı da çok yanlış bulduğumu belirtmeliyim.