The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi

Başlatan ilke, 20 Mayıs, 2011, 11:46:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Alıntı yapılan: hanac - 26 Eylül, 2012, 11:29:41
Amerikan milliyetçiliğine alıştık artık.

Beni fazla etkilemiyor, gülüp geçiyorum.

O noktalara takılmıyorum artık.

Bir şeylere takılmaya kalksak ne  izleyecek ne de okuyacak bir şeyler bulabilirdik...Terör, Kapitalizm. Masonluk, misyonerlik, Ten Ten Türkler'i sevmiyormuş, Kaptan aşırı milliyetçiymiş...Prometheus "yaratılış" ı yok sayıyormuş...Türkleri, arap gibi çizmişler, Irak ve Afganistan'a girmek meşru ve onurlu bir davranışmış... Bu liste uzar gider...

Takılmamak lazım... Batıdan orta doğu'nun nasıl göründüğü belli...Orta Doğu'dan da batıyı pek farklı görmüyorlar...Bir rahat uzak doğudakiler...Onlara ilişen pek yok... :)

pizagor

Tamam Kaptan Amerika ya da Kara Murat milliyetçidir, ırkçıdır da Flash'lı sayıyı milliyetçi olarak görmüyorum, kara propaganda örneği olarak değerlendiriyorum. Gerçekler saklanıyor, hedef çarpıtılıyor, küresel elitin petrol çıkarları için yapılan kirli bir savaş (savaşın kirlisi temizi olur mu olur, onurun namusun için verilen mücadeleler vardır mesela!) ağzı açık ayran budalası bir gençliğin beynine Amerika için verilen onurlu bir mücadele olarak zerkediliyor. Truth Justice and The American Way çizgiromanlar sayesinde artık benim dahi beynime işlendi ama neyse ki düşünme yetimi tamamen yitirmedim!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

HacıGeraltEmmi

Farklı görüşlerin, fikirlerin kitaplarda, filmlerde vs. dillendirilmesi gayet normal bir durumdur ve zaten olmalıdırda. Bunları okurken, seyrederken akıl süzgecinden geçirip yorumlama becerimiz varsa kötü etkilenme gibi bir durum oluşmaz. Ama olayları yorumlama becerimizin, birikimimizin o düzeyde gelişmiş olduğuna veya gelişmesine fırsat verildiğine pek inanmıyorum. Günümüzün kalemşörlerinin çoğusu güç ibresi nereyi gösteriyorsa o yönde yazmakta çizmekte maalesef. Farklı olana ne meylimiz ne tahammülümüz var. Güç kimdeyse toplumu şekillendiren de o oluyor. İnsani erdemlerden yoksun olan biri sırf milliyeti yüzünden (ki kimse milliyetini kendi iradesi ile elde etmemiştir) kahraman ilan edilebiliyor. Buradan baktığımızda kahraman diye nitelediğimiz kişinin, çizginin karşısındaki insan için alçak olduğunu görmek istemiyoruz.

Basit bir örnek; Şu anda Suriye'de yaşanan olaylarda kim kahraman, kim haindir acaba? Nasıl oldu acaba; daha düne kadar komşuluk yapmış, sevinçleri, hüzünleri birlikte paylaşmış Hristiyan, Müslüman, Sunni, Alevi, Kürt, Türkmen, Arap insanlar birbirini kesmeye başladı? Ölenler kim orada? Çocuklar, kadınlar, gençler, ihtiyarlar... öldüklerinde hangi milliyetten olduklarını düşünüyorla mı veya umurlarında mı acaba? Geri planda bu savaşı destekleyenleri ne derece görebiliyoruz?

Aşağıdaki resim toplumların nasıl etki altına alınıp şekillendirildiğine örnektir.

[IMG]http://imageshack.us/a/img805/4651/syriap.jpg[/img]

Uzun lafın kısası, demem o ki; bazı kavramlar manipüle edilmeye o denli müsait ki... Milliyetler, ırklar üzerinden siyaset yapan, bilimle uğraştığını söyleyen, yazar, çizer, aydın olduğunu zanneden kimselerin insanlığa gıdım faydası olduklarına inanmıyorum, tarihte örneğini de görmedim. İnsanlığın körlüğünün geçici olmasını umut edelim.

pizagor

Alıntı yapılan: ilke - 26 Eylül, 2012, 08:45:21
Bence de oldukça gereksiz bir fasikül Flash'ın olduğu fasikül. İçinde ilgimi çeken tek şey Flash adının nereden geldiğini öğrenmek oldu.

Kara Kedi'den evlenme teklifi alabildiğine göre sorun giderilmiş olmalı  ;D ;D ;D

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Değişiklik olmadıysa bu Amazing Spider-Man'in son sayısı olacaktı...

hennessy

Amazing Spiderman 700.kapağı beğendim

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 15 Aralık, 2012, 09:13:16
Amazing Spiderman 700 kağaüı beğendim

Güzel kağaüı imiş gerçekten  :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - Bugün, 09:13:16
Amazing Spiderman 700 kağaüı beğendim
Alıntı yapılan: hanac - 15 Aralık, 2012, 09:33:39
Güzel kağaüı imiş gerçekten  :)
Hızlı hızlı yazınca harfler karışıyor bazen... ;D :D ;)

hennessy

Örümcek adam 7.yakında çıkıyor İlke kardeşime azminden dolayı tebrikler.......

pukay

kalidor

SSOc 7'den haber var mı? Çevirisi yapılıyordu en son.
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Kardeşim anladık forumu Conan forumuna çevirmeye çalışıyorsun. Ama rahat bırak Örümceği.  ;)

kalidor

Her konuya Conan'ı sokuşturmazsam olmaz  ;)
Crom! Ölüleri Say...

okuyan çocuk

arkadaşlar bilka arümcekmi daha iyi yoksa marmara çizginin kimi ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???