The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi

Başlatan ilke, 20 Mayıs, 2011, 11:46:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lemazmatik

rumar80

Aslında hepsi (burada bahsedilmeyen 1numara dönemi de dahil) bir bütünün parçaları. Herşey yazarların insafında. Ben Bilka dönemindeki naifliği hiçbir dönemde bir daha bulamadım.

BAHADIR

Sevgili Umar, naiflik konusuna girildiğinde bunu sadece Bilka Örümcekleri ile kısıtlamamak lazım...70 ve 80 dönemi tüm Marvellerde bu olguyu yaşamak mümkün...

Hatta o zamanlar Tony Stark bile bu kadar şerefsiz değildi...Reed yoldan çıkmamıştı...Dönem içerisinde baktığımda hala ideolojik oalarak o bayrağı giyse de Kaptan biraz yola gelmiş görünüyor...Ama o dönemin naifliklerini ve çizgilerini seviyorum...Yalan yok... :)

omega red

naif kahramanlar eski dönemler için bile fazla sahte geliyor.
daha gerçek karakterlerin olduğu, kahramanların zayıflıklarının, içindeki kötülüklerin anlatıldığı modern zaman hikayeleri her zaman daha iyi geldi bana.

okuyan çocuk

araların daki farknedir örümcek adama başlamak istiyorumda zagordaki gibi bilka yayıncılık km oluyor marmarada yeni sayılar :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

omega red

Alıntı yapılan: okuyan çocuk - 03 Ocak, 2013, 10:42:43
araların daki farknedir örümcek adama başlamak istiyorumda zagordaki gibi bilka yayıncılık km oluyor marmarada yeni sayılar :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

marmanın kitaplarından başlayabilirsin. "yepyeni bir gün" macerası ile önceki hikayelerden bağımsız yeni bir seriye başladılar.
hoz, arkabahçe ve bilka hikayeleri hem bağlantılı olduğu için karışık gelebilir hem de bilkaları tam seri bulman zor olabilir.

bilka için klasik maceralar, 1N, arkabahçe, hoz, marmara için de yeni maceralar diyebiliriz kısaca.
ama bilkada yayınlananlar tam olarak spider-man'in tüm eski maceralarını kapsamıyor. ingilizce essential serileri derli toplu bir arşiv için en iyisi.

darkwood

Örümcek adam için her serinin bencede kendine göre ayrı bir keyfi var.
Bilka lar ben ilk göz ağrımdı. Daha sonra kaliteyi Hoz yükseltti ve Marmarada devam ediyor.
Yani hangi yayından başlanabileceği tamamen okuyucunun tercihine kalmış bir şey, bir ayırım yapmak
gerçekten zor.
Darkwood Sakinleri..

BAHADIR

Ayırım demişken...1 Numaranın yayınladığı seriyi de es geçmemek gerek...Ayırımcılık yapmayalım lütfen...Hele hele McFarlane'li olan kısımlar başka bir keyifti...

Onlardan sonra Eric Larsenlar başlamıştı ki McFarlane kadar olmasa da onlarda güzeldir...Eh fena değildir diyelim...

hanac

darkwood

Marmara Çizgi tarafından yayınlanan the Amazing Spider-man serisinin 7 nolu "2013 baskılı" yeni cilt sayısını
Kuzgun Çizgiromanevin'den promosyonlu özel fiyatı ile temin edebilirsiniz.

Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Örümcek ağını zamansız attı bu sefer, biraz erken davransaydı şimdi okuyor olacaktım :-[
Siparişleri ışık hızında göndermeyin kardeşim, sizin yüzünüzden hergün sipariş vermek zorunda kalıyoruz. :D

connyapku

Yeni orumcek hikayelerinin icinden en sevdigim hikaye.Bu sefer dogru secim yapmislar.Tanismaya geldigimde sana ugruyucam Mesut abi  ;)

darkwood

Alıntı yapılan: designer73 - 04 Ocak, 2013, 20:56:47
Örümcek ağını zamansız attı bu sefer, biraz erken davransaydı şimdi okuyor olacaktım :-[
Siparişleri ışık hızında göndermeyin kardeşim, sizin yüzünüzden hergün sipariş vermek zorunda kalıyoruz. :D

Örümcek İstanbul trafiğine takılmış.

Alıntı yapılan: connyapku - 04 Ocak, 2013, 21:27:59
Yeni orumcek hikayelerinin icinden en sevdigim hikaye.Bu sefer dogru secim yapmislar.Tanismaya geldigimde sana ugruyucam Mesut abi  ;)

En yakın zamanda bekliyorum inşallah.  8)
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Örümcek adam 7.kitap

Amazing Spider Man 581-582

Harry Osborn ve Peter Paker Harry'nin eski eşi ve çocuğunu ziyarete giderler.Harry ailesini tekrar kazanmak ister ama oğlu ona düşman gibidir ve araya birde karısının kardeşi girer iki fasiküllük güzel bir örümcek adam macerası sizi beklemektedir.Bu cilt geçenki ciltten daha derli toplu idi.

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

İtiraf etmeliyim ki son dönem Örümcek Adam'larından keyif alamıyorum. O kadar ki, beğenmediğim, tukaka dediğim, Örümcek için gereksiz ve fazlasıyla kökten değiştirici olarak düşündüğüm Straczynski dönemini bile arar oldum. Hele artık bir de 700. sayıyla birlikte Peter Parker'ın ölmesi, üzerine bir de Superior Spiderman saçmalığı, iyiden iyiye beni uzaklaştırdı Örümcek Adam'dan...

Sormak istiyorum, 7. sayıyı okuyan arkadaşların yorumu nedir acaba? Beğendiniz mi, okunmalı mı, eskiyi aratmayan güzel maceralar var mı yoksa okunmasa da olur bir yayın mı, görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...