The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi

Başlatan ilke, 20 Mayıs, 2011, 11:46:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omega red

9. sayı oldukça güzeldi. wolverine'li hikaye özellikle uzun zamandır okuduğum en iyi kısa spider-man sayısıydı. bu hikayenin noir havasına yakın çizimlerini de beğendim. tek bir ciltte yayılan hikaye yerine kısa kısa ama birbirini tamamlayan hikayelerin olması daha iyi oluyor bence.
spider-man'e format atılması hoş değil ama sonrasındaki sayıların yoğunduğu ve eğlencesi tatmin edici.

tommikser

7/24 ü sonunda okuyabildim.İlk macerada diğer sayıyı tamamlamak adına yazılmış çizilmiş klişenin dışına çıkamamış bir maceraydı.Wovi macerası hoş bir macera olmuş.Çizimler hoşuma gitti gerçekten.Konuk kahramanların olduğu FF macerası amacı olmayan ama güzel bir macera olmuş.Bazı sorulara cevap almış olduk.En azından geçmişinde olan karanlık noktaların nasıl düzeleceğini öğrenmiş olduk.Ben FF çok seviyorum.Biri Esenşılını yayınlasa hayır demem ;D

Örümcek Adam'da beni tek rahatsız eden olay konunun sonunda hep yanlış anlaşılması.Örümcek Adam'ın hep yanlış anlaşılması.JJJ sürekli Örümcek adam takıntısı okurken beni bunaltıyor.Bu kadar germelerine gerek var mı anlamadım.Madem bu kadar sevimsiz bir adam kötü adam yanlış adam o zaman Avengers a nasıl katılıyor.Ben bu kadar temcit pilavı yapılmasından hoşlanmıyorum açıkcası.Adam sürekli aç sürekli sıkıntıda sürekli parasız sürekli yanlış anlaşılıyor.Hiç bir şeyi düzgün değil.Beni geriyor açıkçası.

rumar80

9. Cildi sevdim. Güzel maceralar ile dolu bir cilt.
   Mefisto'nun yaptığı değişimin Örümceğin dostlarını da nasıl etkilediğini burada çok güzel görüyoruz. New York'un yeni belediye başkanı ile tanışıyoruz ki görünen Örümceğin işinin daha da zor olacağı yönünde.
   Son sözümde May yenge ile ilgili. İlk sayılarda kalbi zayıf, her an ölebilecek yaşlı kadın olan May yengenin aşk hayatı Peter'ı bile zorlamakta. Dr Ahtapot, Nathan Lubenski derken şimdi de Jonah'ın babası.....
   Hayırlı işler diyorum...

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2012'İN EN İYİLERİ" seçiminde;

The Amazing Spiderman, "En İyi Comics Seri" dalında 2010 ve 2011 de olduğu gibi gene ikinci seçilmiştir.

hennessy

En merak ettiğim hikayelerinden biri geliyor

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Merakla bekliyorum. Bilka'nın ciltlerinde okumuştum. Yıllar sonra da Essentiallar'da okudum ama şimdi renkli bir daha okumak güzel olacak.
   Bir de Death of Jean deWolff çıksa...

tommikser

dean

rumar80

tommikser

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 15 Ağustos, 2013, 14:10:26
Hangisi?  :) ;)

Kraven'in son avı. Ama Death of Jean deWolff'a da hayır demem  :)

omega red

Alıntı yapılan: gunessemerci - 15 Ağustos, 2013, 14:12:31
Ben Colon Saga'yı bekliyorum  ;D

clon saga amerikalıların unutmak istediği, sonu doğru düzgün toparlanamamış bi hikaye.
bana kalırsa 90lardan hiç birşey yayınlanmasın. hikayeler ve özellikle dönemin modası manga etkisindeki çizgiler çok itici.

drfuhrer

klasik maceralar mı?bu,the amazing spiderman serisi adı altında farklı bir seri mi?biraz uzak kaldığım için takip edemedim bu başlığı...

hanac

Alıntı yapılan: dr.ArAmAS - 15 Ağustos, 2013, 19:51:11
klasik maceralar mı?bu,the amazing spiderman serisi adı altında farklı bir seri mi?biraz uzak kaldığım için takip edemedim bu başlığı...

Efsane olmuş eski maceraları cilt olarak yayınlayacaklar.

Sırada 2 tane daha böyle cilt var.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 15 Ağustos, 2013, 08:18:46
   Merakla bekliyorum. Bilka'nın ciltlerinde okumuştum. Yıllar sonra da Essentiallar'da okudum ama şimdi renkli bir daha okumak güzel olacak.

Essentiallar buralara kadar gelmiş mi!!! marvel gerçekten güzel bir şey yaptı, ucuz yollu bir arşiv olanağı sağladı okura...

Kraven's Last Hunt orijinal albümünü okuyalı çok çok 8-9 ay olmuştur. Hikayeden etkilenmemek mümkün değil ama albümde bir de yazar DeMatteis'in hikayenin ortaya çıkışını ve evrilmesini anlatan çok güzel bir yazısı vardı. Umarım Türkçe yayınında bu yazı da yeralır.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...