The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi

Başlatan ilke, 20 Mayıs, 2011, 11:46:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lemazmatik

Alıntı yapılan: hanac - 15 Ağustos, 2013, 20:21:18

Sırada 2 tane daha böyle cilt var.

Hangi maceralar olacağı açıklandı mı?

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: hanac - 15 Ağustos, 2013, 20:21:18
Efsane olmuş eski maceraları cilt olarak yayınlayacaklar.

Sırada 2 tane daha böyle cilt var.

Hasan abi, sırada 2 cilt daha var demişsin. Marmara böyle bir haber sunmuş muydu?

Eğer öyleyse bunlar hangi maceralar?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Yazıları okursanız birinin adını anlayabilirsiniz.  ;)

hanac

omega red

kapakta cilt ismi "american son" olarak mı kalacak?

BAHADIR

Amazing Spiderman'e zaten katlanıyoruz o orjinal kalmasın bari... :(

ilke

arkadaşlar

"American Son" Harry'nin kapaktaki kostümü giydikten sonraki süper kahraman adı. Yani maceranın adı "Amerika'nın Evladı" şeklinde bir şey de ben onu İngilizce bıraktım değil. Nasıl Iron Man kalıyorsa, nasıl Iron Patriot varsa bu da American Son.

tommikser

Cevap için çok sağol İlke.Demek yeni bir düşmanımız olacak ;)

rumar80

Forumumuzu dikkatle izleen ve gereğinde katkı sağlayan sevgili İlke'ye teşekkürler

Nightrain

Alıntı yapılan: hennessy - 15 Ağustos, 2013, 07:26:54
En merak ettiğim hikayelerinden biri geliyor

Bunu ben de sabırsızlıkla bekliyorum. Özellikle renkli bastıkları için Marmara Çizgi'ye sonsuz teşekkürler.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

İlke kardeşimi tebrik etmek ediyorum. Yılmadan Örümcek adam çıkarıyor (ne zaman uyuyor :) 10.cilti çıkararak Örümcek adamı nihayet ikili hanelere çıkardı. Ön yazısını demin bitirdim. Gerçekten ön yazılarını ve bilgilendirmelerini çok seviyorum. Şimdi okumaya başlayalım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

the Amazing Spider man serisi istikrarlı bir şekilde devam ediyor, bu konuda yayınevini tebrik ediyorum. 
Bir kalın bir ince basılan kitapların sayfa sayılarının istikrarsızlığı, Hoz dan sonra boyutun kısalması ve baskı kalitesinin bir parça düşmesi biraz keyif kaçırsada Örümcek her zaman alınıp okunacak çizgiromanlar arasında.
Darkwood Sakinleri..

omega red

Alıntı yapılan: darkwood - 21 Eylül, 2013, 12:01:38
the Amazing Spider man serisi istikrarlı bir şekilde devam ediyor, bu konuda yayınevini tebrik ediyorum. 
Bir kalın bir ince basılan kitapların sayfa sayılarının istikrarsızlığı, Hoz dan sonra boyutun kısalması ve baskı kalitesinin bir parça düşmesi biraz keyif kaçırsada Örümcek her zaman alınıp okunacak çizgiromanlar arasında.

Her hikaye aynı uzunlukta olmuyor. Yayınevine bu konuda bir şey söylemek haksızlık.

darkwood

Alıntı yapılan: omega red - 21 Eylül, 2013, 13:46:51
Her hikaye aynı uzunlukta olmuyor. Yayınevine bu konuda bir şey söylemek haksızlık.
Bildiğimiz gibi yayıncılar hikayeleri istedikleri gibi bölerek, orjinal ölçüler ile oynayarak "genelde küçülterek" veya 2-3  macerayı birleştirip, orjinaline pek sadık kalmadan basabilmektedirler.
One shot yayınlar dışında kalan; sayfa serbestisi bulunan macera bazlı düzenli yayınlarda ise bir sayfa standartı doğal olarak sağlanamaz. O yüzden düzenli serilerde yayıncıların bir çoğu maceraya bağlı kalmadan, sayfa sayısına göre bir standart getirip çizgiroman çıkartıp fiyat ve sayfa istikrarı yakalıyorlar. Yine düzenli serilerin koleksiyon değeri açısından da standart sayfalı kitaplar her zaman daha fazla tercih ediliyor.
Darkwood Sakinleri..

Tarkan Kurt

Açıkçası ben sayfa bütünlüğüne değil, macera bütünlüğüne önem veriyorum. Maceraların yarım kalması hoşuma gitmiyor.