The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi

Başlatan ilke, 20 Mayıs, 2011, 11:46:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Bu konuda yanıldığınızı söyleyebilirim.Boyut konusu Marmara'nın tercihi olmasına rağmen incelik veya kalınlık onun tercihi değil.Marvel Örümceğin TPB olarak bastığı sayıları bu şekilde yayınlamış.Bu yayınladıklarını da onların yayınladığı gibi yayınlanmasını şart koşmuş.Adamlar 120 sayfa bassa bizde basmak zorunda kalabiliriz.Kaç sayfa olacağı bizim ile ilgili değil.İlke'de bu şekilde açıklamıştı zamanında.

omega red

Alıntı yapılan: darkwood - 21 Eylül, 2013, 21:07:30
Bildiğimiz gibi yayıncılar hikayeleri istedikleri gibi bölerek, orjinal ölçüler ile oynayarak "genelde küçülterek" veya 2-3  macerayı birleştirip, orjinaline pek sadık kalmadan basabilmektedirler.
One shot yayınlar dışında kalan; sayfa serbestisi bulunan macera bazlı düzenli yayınlarda ise bir sayfa standartı doğal olarak sağlanamaz. O yüzden düzenli serilerde yayıncıların bir çoğu maceraya bağlı kalmadan, sayfa sayısına göre bir standart getirip çizgiroman çıkartıp fiyat ve sayfa istikrarı yakalıyorlar. Yine düzenli serilerin koleksiyon değeri açısından da standart sayfalı kitaplar her zaman daha fazla tercih ediliyor.

bahsettiğin essential türü eski serilerde oluyor. günümüzdeki dergiler 5-6 sayı bir arada tam macera olacak şekilde yayınlanıp ciltlenecek şekilde hazırlanıyor.
sayfa sayıları eşit olsun diye 7 sayı içeren cildin son bölümünü, 5 sayı içeren devam cildin başına koymak daha mı mantıklı?

darkwood

Alıntı yapılan: omega red - 22 Eylül, 2013, 13:02:14
bahsettiğin essential türü eski serilerde oluyor. günümüzdeki dergiler 5-6 sayı bir arada tam macera olacak şekilde yayınlanıp ciltlenecek şekilde hazırlanıyor.
sayfa sayıları eşit olsun diye 7 sayı içeren cildin son bölümünü, 5 sayı içeren devam cildin başına koymak daha mı mantıklı?

Düzenli serilerde kütüphanemde bir kalın, bir ince dizili ciltleri sevmediğimden bu durumda benim tercihim kesinlikle 5 erli fasikül ciltleri olurdu.

Alıntı yapılan: tommikser - 21 Eylül, 2013, 23:07:38
Bu konuda yanıldığınızı söyleyebilirim.Boyut konusu Marmara'nın tercihi olmasına rağmen incelik veya kalınlık onun tercihi değil.Marvel Örümceğin TPB olarak bastığı sayıları bu şekilde yayınlamış.Bu yayınladıklarını da onların yayınladığı gibi yayınlanmasını şart koşmuş.Adamlar 120 sayfa bassa bizde basmak zorunda kalabiliriz.Kaç sayfa olacağı bizim ile ilgili değil.İlke'de bu şekilde açıklamıştı zamanında.

Ama telifini satın aldığı yayınevi bu şekilde bir şart koşmuşsa (?!?) bu konuda yapacak bir şey yok tabiki.
Darkwood Sakinleri..

omega red

Alıntı yapılan: darkwood - 22 Eylül, 2013, 14:03:04
Düzenli serilerde kütüphanemde bir kalın, bir ince dizili ciltleri sevmediğimden bu durumda benim tercihim kesinlikle 5 erli fasikül ciltleri olurdu.

o zaman bu tür okurların azalarak bitmesi dileğiyle.
herkesin zararı kendine...

pearl jam

Alıntı yapılan: omega red - 22 Eylül, 2013, 14:31:06
o zaman bu tür okurların azalarak bitmesi dileğiyle.
herkesin zararı kendine...

kütüphane görüntüsünü bu kadar takmamak lazım bence de

rumar80

Bazen işleri oluruna bırakmalısınız

Pulluk

Orijinal ciltlerde bile fasikül sayısı eşit olmazken, milimetrik kalınlık farklılıkları dert edilmemeli bence de.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

V

4,5,6 ve 7. ciltleri ardarda okudum.Senior ve junior Osborn'ların olduğu maceralar fena değildi.Ama gözümüz her daim Mary Jane'yi aramaya devam edecek..
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

10. sayının Tanıtım Bülteni

Harry Osborn küçüklükten beri güçlü ve narsist bir babanın gölgesinde yaşamaktadır.
Hiçbir zaman gelmeyen beğeniyi ve onayı beklemektedir. Her zaman utanç altında ezilmektedir.
Ne yaparsa yapsın, kendisinden beklenen niteliklere hiçbir zaman uyamamaktadır.
(Eğer nitelikleriniz Green Goblin'in deliliğiyle karşılaştırılıyorsa hayat daha da berbat bir hale gelmektedir!)

Ama artık Harry Osborn'un, babasının her zaman sahip olmak istediği evlat olma ve bir Osborn olmanın sorumluluklarını gerçek anlamıyla alma vakti gelmiştir. Artık American Son zırhını kuşanıp doğru olan adına savaşma vakti gelmiştir. Fakat doğru olan her zaman için tabii ki Norman'ın istediğidir. Babasının Harry'den daha fazla gurur duyduğu bir dönem olmamıştır. Fakat Harry, Peter Parker ya da çevrelerindeki herhangi biri bu seçimle yaşayabilecek midir?

yalcinerol345

1-7 arası arka  arkaya okudum.Bu dizi için forumda bazan olumsuz yorumlar yazılıyordu.Bence Bilka dönemini sevenler zevkle okuyabilir.Yeni süper kötüler ve mükemmel çizgiler.Hikayeler de harika.Ben zevkle okudum.

dean

The Amazing Spider-Man 11 ve 12 çıkmış.

rumar80

11. sayının ismi kamyon yazısı gibi olmuş.

MJ de bacakları gözümüze az daha sokacakmış.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 15 Ocak, 2014, 14:57:07
   11. sayının ismi kamyon yazısı gibi olmuş.

MJ de bacakları gözümüze az daha sokacakmış.

;D ;D ;D

Aynen

omega red

Alıntı yapılan: dean - 15 Ocak, 2014, 14:39:12
The Amazing Spider-Man 11 ve 12 çıkmış.

çok iyi haber. özlemiştik spider-man okumayı.

dean

Alıntı yapılan: omega red - 15 Ocak, 2014, 16:22:22
çok iyi haber. özlemiştik spider-man okumayı.

İki sayı birarada olmasıda süper oldu.