All Star Batman Robin The Boy Wonder

Başlatan hennessy, 29 Mayıs, 2011, 23:06:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Robin'in başlangıç hikayesini anlatan olağanüstü bir çizgi roman. Frank Miller'ın yazdığı ve Jim Lee'nin çizdiği bu hikaye en iyi Batman, Robin çizgi romanları arasında yer almakta çizimler beni benden aldı devamınıda bulursam okuyacağım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Gerçek anlamda bir başlangıç öyküsü değil hikayenin yeniden anlatımı. Frank Miller ve Jim Lee ikilisi özellikle bir araya getirildi bunun için.
  Jim Lee'nin çizimlerine sözüm olmaz (hele Vicki Vale) ama nedense Frank Miller'ın bu öyküsünü sevemedim.

Al Simmons_Spawn

Alıntı yapılan: hennessy - 29 Mayıs, 2011, 23:06:01
Robin'in başlangıç hikayesini anlatan olağanüstü bir çizgi roman. Frank Miller'ın yazdığı ve Jim Lee'nin çizdiği bu hikaye en iyi Batman, Robin çizgi romanları arasında yer almakta çizimler beni benden aldı devamınıda bulursam okuyacağım

Sanırım bir yanlışın var çünkü bu çizgi roman tüm zamanların en kötü Batman hikayelerinden birisi olarak kabul ediliyor hatta Frank Miller'ın sürekli betimlediği Goddamn Batman lafı internette parodi niteliğine dönüşmüş durumda.

rumar80

Bir önceki yazımda da belirttiğim gibi bu hikayeyi sevememiştim. Hele green lantern'ı yenmek için her yeri sarıya boyama fikri >:(
   Benim gibi düşünen birinin daha olduğuna sevindim. İlla Frank Miller Jim Lee oldu diye güzel olacak demek değil

hennessy

Umar abi ben beğendim ne kadar batman çizimleri garip gelsede çizimler hoşuma gitti kızmadın değilmi :)

rumar80

Biz de zevklere saygı önce gelir.  Kızma olmaz

Ama bulabilirsen long halloween, dark victory, cataclysm, no man's land oku
   Batman'i daha çok sev   

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 23 Temmuz, 2011, 21:44:14
   Biz de zevklere saygı önce gelir.  Kızma olmaz

long halloween, dark victory, bir aşktır umar abi sen bir tanesin bu ikiside baş yapıttır Batman forever dır umar abi okudum :) sagol maestro...............

Al Simmons_Spawn

Bu seriden nefret edilmesinin en büyük sebebi Batman'i tamamiyle pisliğe çevirmiş Frank Miller. Robin'i kendi isteği dışında kaçıran ardından mağaraya kilitleyip aç susuz bırakıp fare yemeye zorlayan, gerektiğinde suçlulara istemli şekilde hasar veren hatta öldüren, kısacası Batman'i Joker'den farksız bir psikopata dönüştürmüş. Diğer bir konu ise yan karakterler sanki DC evreninin parodisi şeklinde yaratılmıştı. Wonder Woman,Superman ve Green Lantern tamamen aptal karakterler olarak lanse edilmişti Black Canary gibi bir karakter pis bir bardo gece geç saatlerde çalışan garsona dönüştürülmüştü. Zaten bu seri hiçbir zaman sona ermedi ve güya Miller bu sene Mart ayında serinin sonunu getirecekti ama ben merak edenlere söyleyeyim bence o serinin sonu hiç çıkmayacak. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz ama bu hikayeyi okuduktan sonra bu adamın Year One ve DKR'ü yazdığına insanın inanası gelmiyor. Serinin bana göre tek güzel tarafı Jim Lee'nin mükemmel çizimleridir.

hennessy

Year One  da evet bir şahaserdir Jim Lee'nin çizimleri hakketten mükemmeldir. Evet robin hakkında dediklerine tamamen katılıyorum ama batman in farklı bir karakter tarzını gördük bence bu hikayede ne kadar batmani garipsesemde ben bu hikayeyi sevdim biliyorum zevksiz biriyim :)