stargate serileri

Başlatan rumar80, 30 Mayıs, 2011, 19:35:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Herşey 1994 yılında Roland Emerich'in yönettiği filmle başladı. Mısır'da bulunan bir geçit ve o geçitten gelen uzaylılar. Mısır'ın eski tanrılarına benzemekte ve aynı adları almaktadırlar. Bunu araştırmak üzere geçitten bir askeri birlik gönderilir. Ekibin başında Albay Jack O'Neill vardır (Kurt Russel) Bilim adamı kadrosunu da Dr Daniel Jackson (james Spader) doldurmaktadır.
   Zamanın ilgi çeken filmlerinden olunca 1995'de dizisi yayınlanmaya başladı. Burada Albay O'Neil'i hepimizin MacGyver'dan hatırladığı Richard Dean Anderson canlandırdı. Toplam 10 sene süren dizinin spin off'ları da oldu: 5 sezonluk Stargate: Atlantis ve 2 sezonluk Stargate: universe. Televizyon filmleri ve çizgi filmler de mevcut ve yeni bir Stargate serisi daha planlanıyormuş.
   Ben şu aralar Stargate Atlantis'i seyrediyorum. İlginç bir dizi. Tabii ki ana diziyi seyretmeyince biraz eksiklikler oluyor ama yine de güzel bir dizi olduğunu ifade etmeliyim.
   Son not: Stargate SG-1 bir aralar TRT 1'de gece geç saatlerde yayınlanmaya çaılşılmış ama nedense çok kısa sürede yayından kaldırılmıştı

hennessy

tekrar çekilse keşke yaramı deştiniz sevgili rumar mükemmel film mükemmel dizi ne günlerdi
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Bu arada stargate atlantis'in ikinci sezonunda ekibe yeni Conan'ımız katıldı.

rumar80

Dizide kahramanlarımızın başına bela olan ırkın adı: WRAITH

Saint2

Stargate Atlantis ve Stargate Universe'un tüm bölümleri elimde var.
İsteyene çekerim... :D

rumar80

Sonunda çooook gecikmiş olsam da Stargate SG1'e başladım. 11 sezonluk NCIS maratonunun ardından 10 sezonluk bir dizi daha.... Deli miyim neyim? Iki bölüm bitti bile.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 16 Şubat, 2014, 00:07:11
   Sonunda çooook gecikmiş olsam da Stargate SG1'e başladım. 11 sezonluk NCIS maratonunun ardından 10 sezonluk bir dizi daha.... Deli miyim neyim? Iki bölüm bitti bile.

Uzun diziler arasında benimde en başından başlayıp en fazla izlemek istediğim iki diziden biri (diğeri Star Trek) belki bu yaz değil ama önümüzdeki yaz bende başlayabilirim.

darkwood

Bol boş vaktim olursa ilk seyretmek istediğim diziler arasında, emekli olunca başlıyabilirim.   :D
Darkwood Sakinleri..

mandrake66

İlginç bir tesadüf, ben de 3 gün önce tekrardan seyretmeye başladım. Tüm bilimkurgu diziler arasında ilk beşe giren favorimdir...

Harun Ça

TRT'de denk geldikce izlemiştim, bir bilimkurgu sever olarak bütün seriyi izlemek lazım.

DAMPYR

Bilim kurgu dizilerini çok severim bu diziyide en kısa zamanda seyredeceğim.... ::) :) :D

doktor1881

karışık seyrettiğimden tadına varamadım pek hoşuma gitmedi