Ödüllü X-men konusu

Başlatan rumar80, 15 Haziran, 2011, 21:29:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tay01061995

Wolverine konuya dahil olmadığına göre sanırım en sevdiğim karakter Nightcrawler (Kurt)dır insan gibi görünmemesine rağmen X-men de geçen insanların (bkz: S.H.E.L.D,anti mutant grupları vs.vs.) pek çoğundan daha fazla insanlık sergilemiştir ve dine dönük bir kişi olarak çizilmesi ancak bir şeytan gibi kuyruğunun olması ironisi de Kurt'ü biraz daha cana yakın bulmamı sağlamıştır :) ayriyetten kurt Wolverine'in yakın bir dostu olması da buna katkı sağlamıştır tabii.

sinançalık

Kuşkusuz Nightcrawler...hem genç yapısı hemde kişisel özellikleri bakımından diğerlerinden güçlü olduğunu düşünüyorum. Ayrıyetten görünüm bakımından da işte mutant bu diyebileceğimiz bir görünümü var. kızıl kuyruğu ve halktan kendini soyutlaması buna en güzel örneği. Kurt her ne kadar X-men hayranları tarafından ilk akla gelecek isim olmasa da, 2. film ile pek çok kişinin yeni okurun kalbini kazandı....

hanac

Ödüllü X-Men konusunda son 3 gün.

Star Wars Klon Savaşları ilk 6 cildi bir üyemizin olacak.

Kaçmaz bu fırsat.

rumar80

Yarın son gün arkadaşlar,
   Sonradan yazacaktım kaçırdım güzelim Star wars'ları demeyelim. Pişman olmayalım.  ;D

tommikser

Aslında Nightcrawler'ın dışında peki sevilir mi bilmem ama ben Colosus'u da çok severim.Sorunlu bir karakterdir.Amerikan rüyasının içine sokulmaya çalışılan bir Rus olması açısından önemlidir.

Sevmem karakterden ziyade aslında Amerikan düşünce sisteminin siyasal olarak nasıl olduğunu gösterdiğindendir.

Pragmatik bir yaklaşım sergileyen Amerikan dış politikasının bence iç politikada kendini haklı gösterebilmek için kullanmaya karar verdiği bir karakterdir.Kaptan Amerika'nın bence yansımasıdır.

Karakterin Rus seçilmesi manidardır.Zaten Klasik marecalarda bu sürekli hatırlatılır.Ama maceranın başında kominist olmaya zorlanan Rus dostumuz zamanla hata yaptığını anlar ve tekrar dostlarının yanına döner.

Demek istenmektedir ki aslında Amerikan rüyası ve Amerikan dayanışması herşeyin ötesindedir.

Karakter olarak bence irdelenmesi gerekmektedir.Amerikan çizgi roman piyasasında Amerikancılığın bu kadar güzel yapıldığı,aslında Rusların bile bu rüyanın peşinde olduğu bize çok iyi anlatılmaktadır.

O bir Rusya doğumlu olmasına karşın AMERİKALIDIR.Kan bağları değil duygular bizi birbimize bağlar.Oda Amerikan rüyasından geçer demektediler...

rumar80

Colossus'un X-men'e ilk katlmasında amaç böyle bir gücün bir ülkeye değil de tüm dünyaya ait olması mantığıdır güya. Nedense SSCB'nden ayrılan Colossus ABD'nde yaşar ve ABD'ne yapılan her türlü saldırıyı önler. Kendi vatandaşları Magneto tarafından yok edildiğinde bile "İsyan ediyorum leyn!!" demez
   Sadece bir kere Arcade tarafından X-men kaçırıldığında (o da ilaçların etkisi ile) kendini sorgular ve Proleter adını alıp arkadaşlarına saldırır ama çabucak da toparlanır.
   Bir türlü sevemediğim bir karakterdir kısacası.

tommikser

İşte abi benim dediğimde bu karakteri sevmem ama şu şekilde severim.Amerikan propagandasının ne kadar iyi yapıldığına iyi bir örnektir kendisi.

Çok güçlüdür ama oda gücün fazla olduğu tarafı tutmaktadır.O da Amerika'dır.Çizgi romanda propagandanın ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

rumar80

Bunun için bile bir bahanesi vardır Marvel'in. The Uncanny X-men'in 290'lı sayılarında Colossus'un Mikhail adında bir ağabeyi olduğu, mutant olduğu için devlet tarafından kullanılıp ölüme gönderildiği (ki ölmemiştir) anlatılır. Bu nedenle de Colossus'un ailesi Piotr'un mutant güçleri kazandığını devletten gizlemektedir. (yersen)

rumar80

Konuya yorum yazmak içşn son anlar. Geç kalmayın, son dakikayı beklemeyin.

BAHADIR

Son dakikayı bekledim... ;)

X-Men içerisinde sevilebilecek çok karakter var...Bunlarda ikisi benim nazarımda buz adamdan bile soğuk oldukları için Cyclops ve Colosus'dur ama Colosus'un seni böcek gibi ezerim tavrı ve edası, benim nazarımda Cyclops'dan bir adım öndedir...

Wolverin katogoriye konmamış ama acaba Wolvi'den de bir adım önde midir...Öndedir önde...

Karizma başka bir şey... ;D

pearl jam

Yahu ödül şahane ama beniim x-men bilgim pek şahane değil :) wolverine de yasak olunca kimi yazsam bilemedim. Magneto olabilir, karizma adam neticede. Bir de deadpool hiç okumasam da gördüğüm bir kaç sayfadan ilgimi çeken bir karakter oldu. x- men e dahilse oyumun yarısını da bu eğlenceli arkadaşa veriyorum :)

rumar80

Ödüllü X-men konusunda yorum yazan 26 arkadaşımıza değerli fikirlerini paylaştıkları için teşekkür ederiz.
  İşin ödül tarafına gelince......
  Altın madalyon yönetiminin bana verdiği yetkiye dayanarak kazananı açıklıyorum:

SİNAN ÇALIK

Kendisini kutlar gücün aydınlık tarafında kalmasını dileriz.

15 Temmuz'da yeni bir ödüllü konuda yazışmak üzere...
Sahne senin Sevgili Engin ;D

sinançalık

ödül için çooook teşekkür ederim :) 1 yıldır almayı çok isteyip fiyatlardan (ve diğer çizgiromanların hızlı çıkışından) bir türlü edinememiştim. Bu gerçekten bana unutamıcağım bi hediye oldu. Çok sağolun....

pearl jam

Alıntı Yap
Alıntı yapılan: sinançalık - 01 Temmuz, 2011, 18:32:51
ödül için çooook teşekkür ederim :) 1 yıldır almayı çok isteyip fiyatlardan (ve diğer çizgiromanların hızlı çıkışından) bir türlü edinememiştim. Bu gerçekten bana unutamıcağım bi hediye oldu. Çok sağolun....

foruma yazdığı ilk iletiyle ödül kazanmak! işte şans diye ben buna derim :) tebrikler güle güle okuyun.

cankazmaci

Büyük şans. :) Tebrikler güle güle okuyun :)