HEROTÜRK - KAHRAMANTÜRK

Başlatan s.b, 23 Haziran, 2011, 21:29:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Sevgili Fuat Bey kırgınlığınıza gerçekten anlıyorum. Bir önceki yazımda da yazdığım gibi, sizi şahsen de tanıdığım ve muhabbetimiz olduğu için de böyle bir olaya taraf olmayacağınızı biliyorum.
    ISBN/ISSN konusuna gelince... Açıkçası 1-2 ay öncesine kadar ben de barkodun üstüne bakmıyordum. Barkod yeterli diye biliyordum. İnanıyorum ki birçok okur arkadaşımız da bu konuda bilgili değiller. O nedenle bahsettiğiniz "hoşgörü" biraz da bilmemekten geliyor.
    Bu konuda okurun yaslanacağı, soracağı kimse de yok. Sanırım en kısa zamanda üyesi olmayı planladığım çizgi roman derneği bu konuda da okuyucuya yardımcı olur.
    Emeklerinize şahsen teşekkür ederim. Kendisini gerçekten zamanında severek okuduğum Tengiz'in tutacağına çok inanmamakla birlikte girişimci ruhunuza da saygı duyuyorum.
    Sevgiler

s.b

Arkadaşlar bu başlığı açma sebebim HEROTÜRK adlı bir çr nin yayını hakkında bilgi almaktı. Lütfen bu konu hakkında bilgisi olanlar yazsın. Konuyu başka taraflara kaydırmayalım.

Anlaşıldığı kadarıyla Fuat Beyin yazısı yanlış anlaşılmış. Kendisi de bunu söylüyor zaten. Ahmet Beyin de bir ardniyeti olmadığına eminim. Kendisi, bir zamanlar dahil olduğum Hayal Saati Forumunun sahibi olan kişidir. O da çr için uğraşlar veren bir çr dostudur.

Bizi biraraya getiren çr, aynı zamanda hoş olmayan şeylere de sebep olabiliyor. Biz hep birarada dostluklarımızı kuvvetlendirerek arkadaşlığımıza devam etmek istiyoruz.

Yok sen şunu dedin, yok şöyle yazdın, yok o bunu böyle dedi, yok şu adam bunu şöyle yazarken aslında böyle demek istedi gibi şeylerle birbirimizi üzerek ve darıltarak insanlığımızı gösteremeyiz.

Dostluğumuzun hiç bitmemesi dileğiyle...
Saygılar
Sami Bayrak.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

ümitkr

:)

Kim kimden daha uzun süredir çizgi roman aleminin içinde Umar? Geçen gün belki bininci kez John Buscema Avengers'larını okudum ve baktım ki hepsinin altında Dr. Umar Gürsu kaşesi var? Koyun koyuna yaşıyormuşuz bizim evde be yav :O)Beyazıt'ta bir sahaftan almıştım paramın yettiği kadarını. Kalanları bir daha görememiştim :(

HeroTurk... Bu da Sami için gelsin trım nım nım

Efenim türk bir velet Venedik belediye başkanının kızını kurtarınca ona "kahraman türk" der gazeteler, yani herotürk. Bunun üzerine adı öyle kalır ve farklı ülkelerden bir grup çocuk tarihten gelen ve günümüzle örtüşen bazı olayları çözmeye başlarlar.

Durum bu. Çok emek ve para harcanan bir proje. Umarım markalaşma aşamaları tamamlanır da hak ettiği bir konuma gelir.

Becerebilirsem romanını bu akşama bitireceğim... İşler üst üste yığıldı... Bu haftaya yetiştirmem gereken bir "Marks / Kapital çizgi roman çevirisi inceleme" final ödevim var... İmdat yani.... Pardon özele daldım :)

rumar80

Alıntı yapılan: ümitkr - 26 Haziran, 2011, 13:54:03
:)

Kim kimden daha uzun süredir çizgi roman aleminin içinde Umar? Geçen gün belki bininci kez John Buscema Avengers'larını okudum ve baktım ki hepsinin altında Dr. Umar Gürsu kaşesi var? Koyun koyuna yaşıyormuşuz bizim evde be yav :O)Beyazıt'ta bir sahaftan almıştım paramın yettiği kadarını. Kalanları bir daha görememiştim :(

Sevgili Ümit beni nerelere götürdün... Aynı sahaftan almıştım ben Avengersları. Sadece avengers değil Namor, Quasar, star wars, defenders, x-men. Yani marvel ne çıkarmış da ona gelmişse. Sonra annem yer yok dedi. Vazgeç bazılarından dedi. Ben de yenileri değiş tokuşla aldım.
  Hey gidi günler het

devrimk

Madem başlık var bir iki sayfa paylaşayım.

s.b

Dün Ahmet Sekendiz'le telefon görüşmesi yaptım. Hem bayramlaştık hem de Herotürk'ü sordum. Bana 1. sayısının yayınlandığını söyledi. 2. sayısı hazırlanıyormuş.
Benim 1. sayının yayınlandığından haberim olmadı. En azından Kadıköy'de satılmıyor. Duyan, gören, alıp okuyan var mı?

kalidor

Metrocity D&R'da görmüştüm 1-2 hafta önce.
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Ben de Forum İstanbul D&R'da görmüştüm.

s.b

Herotürk'ün yayıncısı Fehmi beyde forumumuza üye oldu. Artık ondan daha ayrıntılı bilgiler alabiliriz.

tunaorhun

Peki bu çizgi romanı alırmıyım?
Kapağı gördükten sonra almam.

poe

Alıntı yapılan: tunaorhun - 15 Kasım, 2012, 18:40:24
Peki bu çizgi romanı alırmıyım?
Kapağı gördükten sonra almam.

göründüğü kadarı ile zaten seni ve beni değil akpli belediye başkanlarının toplu alım yapıp okullara filan dağıtmasını düşünerek basmışlardır.

V

Herotürk, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı tek çizgi roman olma yolunda.. :)
"İstemem,eksik olsun.."

DAMPYR

AKP'nin girmediği bir çizgi roman kalmıştı.Sonunda orayada el attılar... >:( :-X :(

s.b