Korku Dergileri Sıralı Liste

Başlatan DAMPYR, 22 Temmuz, 2011, 21:44:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Korku Dergileri Türkiyede 1967 de haftalık olarak çıkıyordu.Sonraları Adgar Alan Poe hikayelerinin yer aldığı korku romanı aylık olarak 1971 yılından 1977 yılına kadar sürmüştür. (İçinde zombilerden vampirler veya bir çok korku hikayeleri bulunmaktadır)ilk 45 adedi büyük boy olup sonra format küçülmüştür.(İlk sayılar 98, sonra 66 sayfa).143. sayı hariç 32 cilde girmiştir.3. olarak tamamı tekrar olarak birçok seri halinde küçük boy Süper Korkular çıkmış olup itibar görmediği için raflarda kalmış satmamıştır.
Vampirellada korku gibi önce fasiküllerle başlamış 20 adet fasikül 4er 4er 5 cilde girmiş peşine 11 adet aylık çıkmıştır.Bir adette özel sayı yapılmıştır.
Daha sonra Tay yayınları 6 şar adetlik Korku ve Vampirella basmıştır.
Yine Drakula adıyla Evrim yayınlarından 6 adet fasikül çıkmıştır.
Bülent Hazer tarafındanda Zara,Korku veya Süper korku adıyla erotik korkular bir kaç seri halinde çıkmışsada yine Süper Korku gibi ilgi görmemiştir..enson Lal Kitap bu korku romanlarını 6'şar aylıkta olsa yeniden bize kazandırdı.bu romanların yayınlanış tarihi şu şekildedir...

Korku Magazin

Korku Magazin 143 Sayı  Haftalık Olarak
(31.07.1967) -  (24.02.1970) Tarihleri Arasında yayınlandı

Korku Aylık Seri (Duran Ofset)

Her Ay
Eylül 1971 - Kasım 1977 Tarihleri Arası 78 sayı yayınlandı

LAL KİTAP

Creepy Kolleksiyon Serisi- Devam Ediyor
Eerie Kolleksiyon Serisi - Devam Ediyor

V

Liste için saol dostum.Mehmet K. Benli'nin yayınladıklarının çoğu var bende.Bir de Alfa'nın ve Tay'ın yayınladıkları var tabi.Onları listelemek imkansız gibi bir şey.
"İstemem,eksik olsun.."

kalidor

Duran Ofset'ten çıkan aylık Korku serisi tam takımı gittigidiyorda 900 TL'ye satılıyor. Ayda bir, yılda 12 sayı çıkan ve 1972-1973-1974-1975-1976-1977 yılları sayılarını kapsayan bu seri meraklılarına duyurulur.

http://urun.gittigidiyor.com/KORKU-Aylik-seri-Tam-takim-71-adet_W0QQidZZ42440406
Crom! Ölüleri Say...

hacibabs

Merhaba,İlk olarak korku Magazin adıyla Türkiye'de yayına başlayan korku fasikülleri 134 adet değil 143 adettir ilk 45 adedi büyük boy olup sonra format küçülmüştür.143. sayı hariç 32 cilde girmiştir.
Aylık sayılar ise 1971 ortalarında başlamış olup tamamı yukarda belirtildiği gibi 72 adet değil 78 adettir.
3. olarak tamamı tekrar olarak birçok seri halinde küçük boy Süper Korkular çıkmış olup itibar görmediği için raflarda yerini alamamış okumalık olarak kullanıldığından ben dahil kimse liste çıkartmak için uğraşmamıştır.
Vampirellada korku gibi önce fasiküllerle başlamış 20 adet fasikül 4er 4er 5 cilde girmiş peşine 11 adet aylık çıkmıştır.Bir adette özel sayı yapılmıştır.
Daha sonra Tay yayınları 6 şar adetlik Korku ve Vampirella basmıştır.
Yine Drakula adıyla Evrim yayınlarından 6 adet fasikül çıkmıştır.
Bülent Hazer tarafındanda Zara,Korku veya Süper korku adıyla erotik korkular bir kaç seri halinde çıkmışsada yine Süper Korku gibi ilgi görmemiştir.
Sağlıcakla kalın.Tayfun Alemdağ.

DAMPYR

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.yanlışlar düzeltilmiştir.Sizin gibi bilgili Kişilerle Daha doğru Listeler yapılacaktır. Ben internetten bulabildiğim Kadarıyla Bilgilendirme yapmaya çalışıyorum.

rumar80

Merak ettiğim bir sor var. Alfa yayınlarının çıkardığı korkular hangileri idi. Bu eski sayıların tekrarı mı? Yoksa farklı seriler mi?

Gallo1971

Korku magazin Temmuz 71 başladı diye biliyorum, hatta ben de takımı var.

Gallo1971

Pardon Korku Magazin yazmışım, Korku yazacaktım (M. Kemal Benli)