Bay Fırtına (Dedektif Nick Raider)

Başlatan DAMPYR, 24 Temmuz, 2011, 18:07:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Bonellinin olan bu kahraman İlk olarak Aksoy yayınlarından Julia ile beraber çıktı.Polisiye-Macera çizgi dizi olarak çok beğenildi.Ama bu çizgi romanda diğerleriyle aynı kaderi paylaştı aylık olarak 15 sayı yayınlandıktan sonra Aksoy yayınevinin kapanmasıyla birlikte yarıda kaldı.Devam etmesi istenen çizgi romanlardan biridir. Şimdiye kadar çıkan sayılar şöyledir...

AKSOY YAYINCILIK

Bay Fırtına(Dedektif Nick Raider) Aksoy Yayıncılık Sayı 01 - Geronimo Davası (Orjinal Sayı 06)

Bay Fırtına(Dedektif Nick Raider) Aksoy Yayıncılık Sayı 02 - Bir Suçun Anatomisi  (Orjinal Sayı 18)

Bay Fırtına(Dedektif Nick Raider) Aksoy Yayıncılık Sayı 03 - Beklenmeyen Final  (Orjinal Sayı 23)

Bay Fırtına(Dedektif Nick Raider) Aksoy Yayıncılık Sayı 04 - İsimsiz Kurban  (Orjinal Sayı 01)

Bay Fırtına(Dedektif Nick Raider) Aksoy Yayıncılık Sayı 05 - Kesik Elin Sırrı  (Orjinal Sayı 02)

Bay Fırtına(Dedektif Nick Raider) Aksoy Yayıncılık Sayı 06 - Manhattan'da Cinayet  (Orjinal Sayı 03)

Bay Fırtına(Dedektif Nick Raider) Aksoy Yayıncılık Sayı 07 - Çin Mahallesi (Orjinal Sayı 04)

Bay Fırtına(Dedektif Nick Raider) Aksoy Yayıncılık Sayı 08 - Central Parkta Cinayet (Orjinal Sayı 05)

Bay Fırtına(Dedektif Nick Raider) Aksoy Yayıncılık Sayı 09 - Kırmızı Işıkta Sorgulama (Orjinal Sayı 07)

Bay Fırtına(Dedektif Nick Raider) Aksoy Yayıncılık Sayı 10 - Kanlı Çanta (Orjinal Sayı 08)

Bay Fırtına(Dedektif Nick Raider) Aksoy Yayıncılık Sayı 11 - İnsan Avı  (Orjinal Sayı 09)

Bay Fırtına(Dedektif Nick Raider) Aksoy Yayıncılık Sayı 12 - Bir Yıldızın Ölümü  (Orjinal Sayı 10)

Bay Fırtına(Dedektif Nick Raider) Aksoy Yayıncılık Sayı 13 - Bomba Gibi Bir Kaset (Orjinal Sayı 11)

Bay Fırtına(Dedektif Nick Raider) Aksoy Yayıncılık Sayı 14 - Örümcek Ağı (Orjinal Sayı 12)

Bay Fırtına(Dedektif Nick Raider) Aksoy Yayıncılık Sayı 15 - Geçmişteki Tehdit (Orjinal Sayı 13)

PRESSTİJ YAYINLARI

Nick Raider 1 - New York'ta Bir Ranger (Orjinal Sayı 25)

Nick Raider 2 - Tanık (Orjinal Sayı 26)

Nick Raider 3 - Karanlıkta Bir Ses (Orjinal Sayı 27)

alan ford

Yanlış hatırlamıyorsam arada birde 0. sayı çıkmıştı. İtalya'da yayınlanan ilk macerayı sıfırıncı sayı olarak yayınlamıştı Aksoy
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Doğru hatırlıyorsun Doğa
   Nick Raider orjinal sıra ile basılmadığı gibi arada atlanmış sayılar da vardır. Nedeni bilinmez.

V

Bay Fırtına(Dedektif Nick Raider) Aksoy Yayıncılık Sayı 04 - İsimsiz Kurban

Bu sayı sayı, "0" olarak çıkmış,sayı 3 ile 5 arası yayınlanmıştır.Orjinal 1. sayıdır...
"İstemem,eksik olsun.."

BAHADIR

İyi hadi aklın kesti orj.ilk sayıyı, sıfırıncı sayı diye bastın...Sormazlar mı adama 4. sayı nerde diye...ne diye sıfırdan sonra 5 dersin ki, 4. sayı deyip devam et...Zamanın da da çok takmıştım bu konuya...

Nick Rider konusunda ise söylenecek fazla bir şey yok.İtalya da sevildi ve sattı ki 200. sayıları gördü...Çok ahım şahım bir çizgiroman olmamakla birlikte bizde yayınlanan maceraları (belki geneli de öyledir) 98 sayfalık tam macera standartında olduğu için pek matah bulmamıştım. Hala da bulmam...Yayınlanacak onca şey varken emek ve bütçenin de  Nickten yana kullanılması da pek doğru değil gibi...

Sevgiyle Kalın... ;)

HacıGeraltEmmi

Bizdeki bu nostalji merakı... ahh! ahh!  ;D

hennessy

Nick Rider'ın 0. 5. 6. sayılarını okudum. Konusu çok zayıf geldi bana.

Polisiye roman yazmak ne kadar zor ise çizgi roman yazmakta o kadar zor.

İleriki hikayelerinde olaylar düzeliyor mu bilmiyorum ama bu hali ile iş yapmaz.

Julia ile yola devam.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 06 Şubat, 2013, 09:35:24
İleriki hikayelerinde olaylar düzeliyor mu bilmiyorum ama bu hali ile iş yapmaz.

Toplam 200 sayı çıktığına göre gelişme olmuştur.

TR de 15 sayı yayınlandı, istersen 3-5 sayı daha oku.

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 06 Şubat, 2013, 10:29:53
Toplam 200 sayı çıktığına göre gelişme olmuştur.

TR de 15 sayı yayınlandı, istersen 3-5 sayı daha oku.

Hasan abi 14.ve 15.sayıyı da okuyacağım.Dediğim gibi ileride dahha iyi olmuş olabilir.Şu anki okuduklarımla malesef beğenmedim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - 06 Şubat, 2013, 10:31:22
Hasan abi 14.ve 15.sayıyı da okuyacağım.Dediğim gibi ileride dahha iyi olmuş olabilir.Şu anki okuduklarımla malesef beğenmedim.
Muratın beğenmeme sebebi konuların hep cinayet olması ve Kitapta çok çabuk giriş, gelişme ve sonuç bölümü yapmaları sanırım... :( :-\ :'(

DAMPYR

Alıntı yapılan: Gölge Adam - 06 Şubat, 2013, 10:49:59
Muratın beğenmeme sebebi konuların hep cinayet olması ve Kitapta çok çabuk giriş, gelişme ve sonuç bölümü yapmaları sanırım... :( :-\ :'(
İşte o yüzden Julia bambaşkadır.. 8) 8) 8)

rumar80

98 sayfaya macera sığdırmak zor. Ayrıca her macera iyi olacak diye bir kural yok. Geronimo davası, kesik el maceralarını sevmiştim.
   Yine de okurum.

BAHADIR

Şunu iddaa edebilirim ki Nick Raider ve Cassady 30 yıl önce Tay yayınları tarafından yayınlanmış olsaydı bu gün ikiside birer efsaneydi...

16 sayılık Judas gibi...11 Sayılık Jill gibi...25  sayılık Jeriko gibi...Ve sayılarını unuttuğum niceleri gibi...

Sağlık olsun... :)

altay1944

Alıntı yapılan: BAHADIR - 06 Şubat, 2013, 19:39:56
Şunu iddaa edebilirim ki Nick Raider ve Cassady 30 yıl önce Tay yayınları tarafından yayınlanmış olsaydı bu gün ikiside birer efsaneydi...

16 sayılık Judas gibi...11 Sayılık Jill gibi...25  sayılık Jeriko gibi...Ve sayılarını unuttuğum niceleri gibi...

Sağlık olsun... :)

Galiba beni en iyi siz anladınız BAHADIR bey...Bu iki seri yayınlansın çok ses getirir çok.Hodri meydan.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

NIC

Nick Raider benide pek sarmamıştı

Yazarın Nizzi olduğunu düşünürsek ilerki sayılarda gelişme yerine gerileme olacağını düşünüyorum

Bakınız Nizzi'nin yazdığı 300'lü sayılardaki texlere birde şimdi yazdığı tekslere

Yinede kapıyı kapatmadan şans verilmesi taraftarıyım tabikide