Çizgi Roman Durgunluğu

Başlatan DAMPYR, 03 Ağustos, 2011, 19:23:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Sevgili Arkadaşlar son günlerde piyasada Çizgi roman Durgunluğu mu yaşanıyor? Yoksa bana mı öyle geliyor siz nedersiniz?Lal Kitaptan başka sanki doğru düzgün çizgi roman yayınlayan yok gibi....... :(

hennessy

ben bunu yaz modu diyorum eylülde hızlanır bu işler yayın evlerinin bazılarıda yer değişikliği yüzünden basımlara yoğunlaşamadığınıda biliyoruz inşallah eylülden sonra hızlanırlar
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Her yaz aynı olur.

Kasımda fuar var, Eylül'den sonra hareketlenme olur.

Berkdinho

Hasat zamanı da denebilir bence.Yayımlanan çizgi romanlar azalır, okuyucular kesin alacakları çizgi romanları alır ve daha sonraya ertelediği yayınları almaya başlar.Okuyucu yeni çizgi romanlarına kavuşur, yayıncı kazanır.

The Right Man When Things Go Wrong

rumar80

Herkes tatile girerken yayınevlerinden de başka birşey beklemek saçma olurdu. Hoş bazıları aylardır tatilde ya...
Neyse hareketli günlere en kısa zamanda dönmek umudu ile....

pizagor

Bu aydan arttırdığımız paralar ekim kasım gibi belli ki fazla fazla gidecek...

Aslında mantıken yazın daha fazla çizgiroman okunuyor olması gerekmiyor mu? İlgili başlıkta okuduğum kadarıyla benim dışımdaki tüm tatilcilerin tercihi kumsala dizi dizi çizgiroman götürmek...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pearl jam

Valla benim bildiğimde yazın daha çok çizgi roman okunur aslında. Şahsen çizgi romanla tanışmam da yaz aylarında omuştur.

tommikser

Bende yaz tatilini beklerdim.Okul var diye yasaktı kışın çr ondan yazı iple çekerdim.

pearl jam

Her yaz başı yazlığın bakkalına koca bir koli tay yayınları gelirdi. Yaz sonuna kadar hep beraber bitirirdik o koliyi :)

Şu anda sadece demirbaşın yayınlarını görüyorum yazlık bakkalında.

DAMPYR

Demirbaşta sesi sedayı kesti güya jony hazard'ı yayınlıyacaklardı.Sonra diğerlerini ne olduysa..... ???

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: pearljam - 04 Ağustos, 2011, 11:51:09
Valla benim bildiğimde yazın daha çok çizgi roman okunur aslında. Şahsen çizgi romanla tanışmam da yaz aylarında omuştur.

Yaz benim içinde önemliydi. Memlekete giderken bir sürü çizgiroman alır evin önünde ağaç gölgesinde okumaya bayılırdım...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Mister NO

Yazın gelmesi ile birlikte tatilciler yazlıkçılar derken şehirler boşalmaya başlıyor.Çizgi roman sevdalılarının ortalama yaşları da göz önüne alınırsa sektörde yazın durgunluk olması normal.Sonbaharla birlikte (tatilden dönenler,okulların açılması)yayıncılar da hareketli günlere merhaba diyeceklerdir.

Demirbaş yayıncılık için ise birşey söyleyemeyeceğim.Daha önce başlayıp bitirmedikleri gözönüne alınırsa(Akim,Dan Dane,Jerico)tamamlanır diye Gordon,Mandrake,Kızılmaske'den de umudum yok.Umarım beni yanıltırlar...

Sinan Başak

Demirbaş adını değiştirip 1 Numara Yayıncılık yapsa fena olmaz. 2'ler bir türlü gelemiyor.  ;D

darkwood

Demirbaş yayıncılık, en son görüşmemizde Hazard, Teksas, Tommiks, West ve Savaş için kapak çizilmlerinin tamamlanmasını  bekliyordu.  Bu ay bu yayınlar çıkabilir.

Darkwood Sakinleri..