İkinci hatta daha çok defa okunmaya değer çizgiromanlar

Başlatan ErenKoyunoglu, 03 Eylül, 2011, 22:44:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tarkan Kurt

Red Kit, Tarkan, İç Savaş, Dampyr, Tex'in bazı maceraları (Carson v.b.), Conan.... kısacası bir çok kitabı rahatlıkla ikinci üçüncü defa sıkılmadan okuyabilirim.  :)

kültürelgüncel

Daha önce sorulsa "Martin Mystere", "Asteriks", "Red Kit", "Conan" diye sıralardım listeyi. Ama şimdi onların yanına bir de "Yürüyen Ölüler" eklendi. Altı sayıyı iki birkaç günde hızlıca bitirdikten sonra bir defa daha -bu kez sindire sindire :)- okumayı düşünmüyor değilim. Yedinci ve sekizinci sayı birlikte çıkacak diye duydum. Öyleyse yavaş yavaş başlasam iyi olur sanırım. ;)

pizagor

Goscinny - Uderzo ikilisinin elinden çıkma tüm Asteriks'leri değil iki, yirmi kez okurum ya da okumuşumdur. Asteriks bence evrenseldir, iddialı olacak ama farklı türlerin müptelaları da olsa çizgiroman okurlarının bir ortak paydası varsa o da Asteriks'tir.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

altay1944

Karaoğlan ,martin mystere ve julia 'yı çevirip çevirip okurum ...Hemde sonsuz zevkle.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

kalidor

Thorgal serisini tamamlanınca baştan sona tekrar okuacağım inşallah
Crom! Ölüleri Say...

pearl jam

Son zamanlarda baştan sona ikinci kez okuduğum tek çizgi roman Bağdat'ın Aslanları. Tabi bu bir tek o değerdi anlamında değil ikinci kez okunmaya değer bir çok çizgi roman var aslında hepsini tek tek yazmak uzun sürer diye sadece son okuduğumu yazdım. Bir de devam eden serilerde aradan çok zaman geçmişse hatırlamak için bir önceki kitabı okuyorum ( bone, yürüyen ölüler, enki bilal 4 gibi.. )

pearl jam

Bu arada evet Thorgal tamamlanınca ben de baştan sona okurum. İyi fikirmiş  :)

Bir de 2. kez okuduğumu söylemeyi unuttuğum bir çr daha hatırladım. Hem bu devam eden seri de değil. Tamamen hür irademle  :) okuduğum diğer kitap Blacksad

pearl jam

Bu arada hala Blacksad i almayan arkadaşlar çok ayıp ediyolar ;D Alın hikayeyi beğenmezseniz bile müthiş çizimlerine bakarsınız. Ayrıca benim Türkiye de gördüğüm en iyi çizgi roman baskılardan birine sahip olursunuz. 

Haydi daha ne duruyorsunuz hemen en yakın kitapevine BLACKSAD almaya!

reklamlar bitti  ;D

FerdiFon

Alıntı yapılan: hanac - 03 Eylül, 2011, 23:19:01
Ben bütün çizgiromanları muhakkak ikinci kere okurum.  :)

Güzel laf ettim, aferin bana.  ;D

Elimde Bulunan Çizgi Romanların   Hemen Hemen  Hepsine Yakınını  2 Veya 3 Tur Yapmışımdır   :)

tommikser

Carnage

Alan Moore çizgi romanlarının çoğu 2.defa okunmayı hak ediyor. Tek okumayla sadece ana konuyu anlayabiliyorsunuz. Sayfa başına en az bir göndermenin,sembolizasyonun,metaforun düştüğü Watchmen,LOEG gibi kitaplarda ana konuyla yetinince alınabilecek keyfin en fazla %20'sini alabiliyorsunuz. LOEG'i hazmetmek için 19.yy'da çıkmış ne kadar ünlü bilimkurgu,macera,dedektiflik öyküsü varsa hepsini okumanız şart dersem abartmış olmam. LOEG için sayfalar dolusu rehberler yazmış adamlar.From Hell ise apayrı bir şey 580 sayfalık beton gibi bir cildi var. Kurgu 1975 yılında ortaya atılan "Jack The Ripper'ın aslında mason kraliyet doktoru William Gull olduğu" iddiasını temeline dayanıyor. Maus kadar olmasa da gerçek bir olayı konu alan bir eser.Dedektif Abberline bile gerçekten yaşamış. Hayali olan tek yer Moore'un işin içine doğaüstü unsurları katması. Sindire sindire okumak istesem de, iyi bir seviyede İngilizce istiyor. 19.yy İngiltere tarihine de çalışmam gerekir.

Bunlar dışında pek çok çizgi romanı iki üç defa okurum. Hem de henüz hiç okumamış olduğum bir sürü çizgi roman dururken. Beğendiğim şeyleri ezberlercesine tekrar tekrar tüketme gibi bir huyum var.

Gambit

Kingdom come dan daha iyi bir cizgiroman okumadim ben saniyorum bugune kadar.

Boyle bir sey soylemek ya da tek bir macera secmek cidden zordur ama kingdom come un yeri apayridir.

Ders niteliginde okutulmasi gereken bir cizgi roman bence