Buz Mermisi - Dokuzuncu Sanat

Başlatan Nightrain, 23 Şubat, 2017, 23:20:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Filminde de aynı etki uyanmıştı bende... Demek ki birebir çevirmişler... ;)

ZGeralt

Ben de ilk yarısını beğenip ikinci yarısını o kadar beğenmedim ama kitap genel olarak güzel. Bol politik gönderme içeren, sınıf ayrımı alt metini kuvvetli bir distopya eseri. Trendeki sıkışmışlık ve aslında tükenmiş bir dünyaya tutunma çabaları oldukça umutsuz bir tablo resmediyor.

Filmini izlemedim ancak pek de iyi yorumlar almamıştı. Çizgi romanı ise okunmaya değer buldum.

worldman

Bilakis filmini daha çok beğenmiştim ben.Kitabın ikinci yarısında konu dağılıyor sonra tekrar toparlanmaya başlıyor ama bende de dikkat eksikliği oluşuyor maalesef...

ferzan

Bu başlığın önceki iletilerinde de bahsi geçen 228 sayfalık Terminus cildi çıkacak mı, Dokuzuncu Sanat çizgi roman defterini kapadı mı ve Maymunlar Cehennemi 3. cilt çıkmayacak mı gibi deli sorular var kafamda.

Buz Mermisi 'ni sırf Terminus cildi ile hikaye tamamlanıyor dendiği için bunca zamandır okumuyorum. Filmi daha evvel izlemiş bulundum, diziye hiç yüz vermedim, çizgi roman ise iştahımı kabartıyor ama Terminus çıkmadan okumak istemiyorum. Bu gidişle Terminus 'un da çıkacağı yok herhalde. Dokuzuncu Sanat öyle uzun bir ara verdi ki, yoluna devam edip etmeyeceği bile belli değil. Çaresiz eldekini okumaktan başka yapacak bir şey yok.

Peki bu haliyle hikayenin ucu çok açık kalıyor mu? İyi kötü bir final yapıyor diyebilir mi okuyanlar? Malum, Terminus çıkamadı ama ona rağmen bir şekilde bağlanıyorsa daha fazla bekletmeyeyim ben de. Bunca zamandır raf süsü oldu güzelim cilt.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz

Extinctions diye olayın öncesini anlatan bir yan seri de çıkıyor. 3 albümden oluşacak olan serinin ilk 2 albümü çıktı.
Terminus ayrı bir hikâye ve ilk üç albümden oluşan hikâye okunmadan da okunabilir veya tam tersi de geçerli. Tabii ki bence.
İlk 3 albümden oluşan cildin ilk yarısının beğenilip ikinci yarısının beğenilmeme nedeni de -bana göre- albümlerin arasındaki uzun zaman boşluğu ve bunun sebep olduğu sonuçları. İlk albüm 1984'te çıkmış ve orijinal bir fikir bulunmuşken aradan onca zaman geçiyor ve ikinci albüm 1999'da, üçüncü albüm ise hemen ardından 2000'de çıkıyor. Bu kadarla da kalsa iyi, yazar da değişiyor 2 ve 3. albümlerde.

ferzan

Madem öyle, bunca zaman alık gibi boşuna bekletmişim o zaman. Ben hep Terminus cildi gelecek de hikaye öyle tamamlanacak diye belledim ilk sayfadaki iletilerden yola çıkarak. Öyle de kemikleşti sonra aklımda. Mevcut haliyle bu cilt kendi başına bir bütünmüş demek. Benimki benden geçti gerçi, o kadar bekleyince artık heyecanım da kalmadı ya, bir ara gündemime almaya çalışayım madem. ::)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com