Scalped - Çizgi Düşler

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Eylül, 2011, 20:06:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

çizgidüşler

Alıntı yapılan: Mrtekin - 08 Şubat, 2019, 13:08:25
Çizgi Düşler, yeni bir Vertigo'ya başlar mı, acaba?

Transmetropolitan,DMZ, Northlanders?

Bence başlamaz :)
Doğrusu; 100 Kurşun'da sona yaklaşmadan yeni bir Vertigo başlığı açmak istemiyoruz. Yani 2019'da yeni bir Vertigo serisi başlatmak gibi bir planımız yok.
Ama 2020 ne getirir belli olmaz, çünkü saydığınız her 3 isim de yayınlamaktan büyük keyif alacağımız başlıklar.

100 Kurşun serisi toplam 13 cilt diye hatırlıyorum, bir de tek ciltlik Side-Story basıldı daha sonra, ama bu one-shot olarak düşünülebilir.
Yani serinin bitmesi için data 7 cilt çıkması gerekiyor.

tommikser

seastar1000

Çıktı mı gidelim mi kadıkoy e

NIC

"Yolun Sonu"

Kanlı,yürek dağlayan,aci veren gerçeklerle yoğrulmuş kızılderili efsanelerini olağanüstü betimlemelerle hayatımıza sokan Aaron ve Guèra'nin çizdiği "Yolun Sonu".Bu seri asla satmayacağım nadir kitaplar listesine çoktan girdi. Tebrikler Çizgidüşler

doktor1881

ZGeralt

Sonunda kavuştuk :)

Dün aldım iş çıkışı ve tabiri caizse koşa koşa gittim eve. Fazla oyalanmadan bir kahve yaptım kendime ve daldım son cilde.
Hesaplar kapanıyor bu ciltle beraber, silahlar tekrar çekiliyor, yüzleşmeler yapılıyor ama herkes kendiyle de yüzleşiyor.

En sevdiğim çizgi romanlardan biri olan Scalped'ın Türkçe olarak tamamlanmasından gerçekten çok memnunum. Çizgi Düşler'e teşekkür ediyorum. Darısı diğer Vertigo'ların başına.
Bir de şunu eklemeden geçemeyeceğim; Vertigo'lar bir yana, diğer tüm Amerikan "comics" bir yana...

doktor1881

Alıntı yapılan: ZGeralt - 26 Şubat, 2019, 18:00:30

Vertigo'lar bir yana, diğer tüm Amerikan "comics" bir yana...

+1  :)

yunusmeyra

Alıntı yapılan: ZGeralt - 26 Şubat, 2019, 18:00:30
Sonunda kavuştuk :)
...

En sevdiğim çizgi romanlardan biri olan Scalped'ın Türkçe olarak tamamlanmasından gerçekten çok memnunum. Çizgi Düşler'e teşekkür ediyorum. Darısı diğer Vertigo'ların başına.
...

:)
bu başlığın ilk mesajlarını yazan dostlarımız da bizler kadar sevinmişlerdir... çok uzun zamandır bizlerle değiller ama bu vesileyle emre ozdamarlar ve ErenKoyunoglu'na da bir selam gönderelim  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

tommikser

Alıntı yapılan: hanac - 08 Eylül, 2011, 22:41:03
Vertigo bu işi biliyor.

Hemen yayınlansın alırım.  :)

Tanıtım için teşekkürler Emre.

Hemen olmasada yayınlanmış oldu abi. Peki aldın veya okudun mu?

tommikser

Alıntı yapılan: İhtiyarDeve - 09 Eylül, 2011, 00:21:19
İyi yapmışlar lanet olası çatal dilli beyazlara ;D Böyle kitap tanıtımlarını görünce ingilizce öğrenesim geliyor valla. nasılsa bizde yayınlanması hayal bu yayınların  :-\

İşte tam uğursuz konuşan ihtiyar bir deve :D Tarih her zaman ki gibi haksız çıkardı kendisini.

tommikser

Alıntı yapılan: beekeeper - 04 Mart, 2014, 18:12:07
Bu sözü veren Herr Anaç umarım hemen alırsınız

Bu arada sözü vereli neredeyse 2,5 yıl olmuş abi.

Bu sözğnde üzerinden 5 yıl geçmiş. Açıklama bekliyoruz.

hanac

Alıntı yapılan: beekeeper - 27 Şubat, 2019, 08:35:46
Bu sözğnde üzerinden 5 yıl geçmiş. Açıklama bekliyoruz.

İlk 4 sayıyı okudum sonra ara verdim.

doktor1881

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 27 Şubat, 2019, 06:11:59
:)
bu başlığın ilk mesajlarını yazan dostlarımız da bizler kadar sevinmişlerdir... çok uzun zamandır bizlerle değiller ama bu vesileyle emre ozdamarlar ve ErenKoyunoglu'na da bir selam gönderelim  :)

Bu iki dostumuz neden artik yoklar peki?Bu kadar güzel katkilar yaptiktan sonra sahneden çekilmeleri insani üzüyor açikçasi

yunusmeyra

sanırım Eren akademik hayat içinde... günde "25 saat çizgi roman okuduğu" yılların acısını çıkartırcasına makale okuyor  ;) Emre ise bir hayat kurmak üzere yurtdışındaydı ve bir çizgi roman albümü de yayınlamıştı, hatta e-dergimizin "10. yıl özel" özel sayısında da görüldüğü gibi bir mini imza günü düzenlemiş ve tekrar yurtdışına açılmıştı... sonrası sanırım hayat, koşturma, mücadeleler...

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

memospinoz

Görev tamamlandı.

Reis Red Crow hapiste, uyuşturucu şebekesi çöktü, Prairie Rose Yerleşkesi üzerindeki kontrolü tamamen kalktı. Bütün bunlar için gereken tek şey, en güvendiği adamın ihanetiydi. Özel Ajan Dash Bad Horse, Red Crow'un sağ kolu olarak yürüttüğü gizli görevini canını ve ruhunun çoğunu kurtararak tamamladı. Artık özgür; FBI'ı terk etmekte, geçmiş günahlarını affettirmekte, yerleşkeyi ardında bırakmakta özgür... ya da kalıp daha iyi bir hayat sürmekte.

Daha doğrusu, öyle sanıyor. Red Crow hapiste olabilir ama hala Dash'i alt edebilecek sırlara sahip. Red Crow ve Bad Horse'un savaşı sırasında bir kenara atılan gençler de öç alma niyetindeler. Her şeyi başlatan gizli katil de, ardında bıraktığı cesetler günden güne artarken en ufak bir ceza almadan hayatına devam ediyor.

Tüm bu kişiler son bir yüzleşmeye doğru ilerliyorlar. Onlarca yıldır süren yalanlar, ihanetler ve cinayetler, tek, büyük bir finale yaklaşıyor. Toz yatıştığında ayakta kalan olacak mı... Yoksa hepsi yolun sonuna mı geldi?

Sayfa Sayısı: 148
Etiket Fiyatı: 38 TL