Hoz Comics yayın politikası üzerine ??? Lütfen okumadan geçmeyin...

Başlatan drfuhrer, 07 Ekim, 2011, 18:24:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drfuhrer

Değerli dostlar...

Koleksiyonuma katmam gereken teksas, tommiks, swing gibi serileri alma olayına giriştim.
Bir de baktım ki 34.sayıda sonlandırılan teksas 42. sayıya; 76.sayıda sonlanan swing ise 77.sayıya ulaşmış.
Şimdi essegesse'ye ait olmayan ve sonradan seriye eklenen ve normalde edisyon dışı değerlendirilen bu sayıları almak doğru mudur? Swing 76 sayılık, Teksas 34 sayılık takım halinde mi alınmalıdır ?
Hoz'un ''Swing'in dünya üzerinde yayınlanan tüm maceraları 76 ciltte toplanacak'' ibaresine ne olacak ?
Bu etik bir yayıncılık mıdır?

Evet dostlar, beri gelin bakalım :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: drfuhrer - 07 Ekim, 2011, 18:24:28
değerli dostlar...koleksiyonuma katmam gereken teksas,tommiks,swing gibi serileri alma olayına giriştim.bir de baktım ki 34.sayıda sonlandırılan teksas 42. sayıya;76.sayıda sonlanan swing ise 77.sayıya ulaşmış.şimdi essegesse'ye ait olmayan ve sonradan seriye eklenen ve normalde edisyon dışı değerlendirilen bu sayıları almak doğru mudur?swing 76 sayılık,teksas 34 sayılık takım halinde mi alınmalıdır?hoz'un ''swing'in dünya üzerinde yayınlanan tüm maceraları 76 ciltte toplanacak''ibaresine ne olacak?bu etik bir yayıncılık mıdır?
evet dostlar,beri gelin bakalım :)

Sonradan çıkan sayılar okuyucunun isteği üzerine devam eden esse gesse çizimi olmayan sayılardır.

Onları almayabilirsin.... ;)

drfuhrer

Peki tam külliyat için gerekli sayılar nelerdir ? Tommiks 34, Teksas 34, Swing 76 cilt midir ?

Ticari nedenlerle çıkarılan değil, tam külliyat için her biri kaç sayı olmalıdır ?

hanac

Swing

HOZ 76 sayı ile bilinen külliyat tamamlandı, zaten son sayıları (Speciale sayılar) EsseGesse değil Lina Buffolente çizmiş idi.

76 sayıdaki 2 macera Bilinmeyen çizerlere ait idi, 77. sayının tamamı Bilinmeyen çizerlere ait.

Devam ederse 3-4 sayı daha çıkacak.

Tommiks

HOZ 34 sayı ile EsseGesse tamamlandı.

Ama Tom Miks'in macerası Fransa da devam etti.

Demirbaş da bunları yayınlıyor şu anda, daha önce 10 sayı yayınladı ve ara verdi.

Şimdi bu 10 sayının kaldığı yerden devam ediyor ve 6 sayı oldu bile.

Seri devam ediyor, kaç sayı ile biter bilmiyorum.

Teksas

HOZ 26. sayıda EsseGesse bitti, sonra HOZ 42. sayıya kadar Fransa için yapılanları yayınlandı.

Demirbaş da bu fransızları yayınlıyor, aynı Tommiks gibi önce 10 sayı, şu anda da 6 sayı yayınladı.

Seri devam ediyor, kaç sayı ile biter bilmiyorum. Ama Teksas'da fransız macera bol.

Tam emin değilim ama HOZ Fransız ve Demirbaş Fransızlar birbirinin tekrarı değil.

DAMPYR

Swing devam edecek sanırım kendi sitesindeki programa göre Swing sayı 78 çıkma zamanı 1 Kasım , Tombraks 7 çıkma zamanı 1 Kasım Denmiş....çıkarmı? artık gözlerimle görmeden hiçbir yayınevine inanmıyorum ya siz..... ;)

s.b

Hanac yani Hasan Beyin yazdıklarına bir ilave yapmak istiyorum. Swing'in 100. sayısı normal seriden ayrı olarak yayınlanmıştır. Swing'in hikayesi adlı bu macera Hoz Comics tarafından renkli ve birkaç santim daha büyük boyutta tek sayı olarak yayınlanmıştır. Yayın tarihi 23 Ekim 2004 olan bu Özel Sayıyı mutlaka edinmenizi tavsiye ediyorum, size ve herkese.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

drfuhrer

hepinize teşekkür ederim verdiğiniz bu bilgilerden ötürü...
peki bu essegesse dışında kalanları da seriden kabul etmek gerekir mi?mesela teksas,tommiks 34'ten sonrakileri vs...yani elimde olan ve hoz comics'ten çıkan essegesse olmayanları elden mi çıkarayım?
bu arada swing özel sayıyı almıştım geçen ay ;)

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 07 Ekim, 2011, 19:50:09
Tam emin değilim ama HOZ Fransız ve Demirbaş Fransızlar birbirinin tekrarı değil.

Evet HOZ'un yayınladığı Teksas'lar ile Demirbaş'ın yayınlamakta olduğu Teksas'lar aynı değiller, ancak bu maceraların bazıları daha önce Ceylan yayınları tarafından değişik şekillerde yayınlanmıştı.

s.b

Bilhassa Teksas'ın essegesse harici maceralarına da mutlaka sahip olun. Çok güzel çizimli ve konulu maceraları vardır.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

aa

Öncelikle HOZa Teksas, Tommiks ve Swing i tam olarak tamamladığı için teşekkür ediyorum. Esse Gesse çiizgileri dışındaki sayıları zaten çizgilerinden dolayı ayırmak kolayca mümkün. İsteyen bu sayıları almaz. Ama HOZ bunları orjinal sıra ile düzgün bir baskıyla yayınlayarak büyük bir iş yapmıştır. Darısı diğer Esse Gesse klaisiği olan Tom Braksın başına.
Esse Gesse Hayranı...

Baranduin

Alıntı yapılan: hanac - 07 Ekim, 2011, 19:50:09

Teksas

HOZ 26. sayıda EsseGesse bitti, sonra HOZ 42. sayıya kadar Fransa için yapılanları yayınlandı.

Demirbaş da bu fransızları yayınlıyor, aynı Tommiks gibi önce 10 sayı, şu anda da 6 sayı yayınladı.

Ben Tommiks'te de olduğu gibi Teksas'ın ilk 34 sayısını EsseGesse çizdi sanıyordum. Şimdi 26. sayıdan sonraki hiçbir sayı EsseGesse çizimi değil mi?

nejat hüseyin özal

KİT TAYLOR ve PEKOS BILL de yayınını sürdürseydi mükemmel olurdu.

aa

Alıntı yapılan: Baranduin - 06 Şubat, 2017, 23:13:06
Ben Tommiks'te de olduğu gibi Teksas'ın ilk 34 sayısını EsseGesse çizdi sanıyordum. Şimdi 26. sayıdan sonraki hiçbir sayı EsseGesse çizimi değil mi?

Hayır, Teksas ın 26 dan sonraki hiçbir sayısı Esse Gesse değildir. Bu sayılardaki çizerlerden özellikle Mitton un çizimleri Esse Gesse ye çok benzer ama maalesef hiçbiri Esse Gesse tadını vermez.
Esse Gesse Hayranı...