Yalnız Kurt ve Yavrusu - Marmara Çizgi (28 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Ekim, 2011, 22:34:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

neredeyse 1.5 yıllık aradan sonra umarım başlangıçta söylenen 2-3 aylık periyotlara döner Maramara. Telif sorunları falan hallolmuştur
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darbove

Faiz oranlarının yükselmesi, dovizin yükselmesi,enflasyon ile beraber yükselen basım maliyetleri... Böyle nispeten depoda çürüyebilecek serilere yatırım yapılmasını zora sokuyor. Depoda çürüyecekten kastım hızlı bir şekilde kendi parasını çıkaramayacak seriler. Uzun vadede elbet hepsi parasını çıkaracaktır. Marmara'nın cesurca aldığı serileri düşününce nispeten hak verip, olaya iyimser yaklaşıyorum. Bu serinin bittiğini görür müyüz bilemem ama kısa vadede olamayacağı kesin.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

ilke

Arkadaşlar merhaba,

bu sene 2 sayı daha çıkaracağız. Her ne kadar bizim de çok sevdiğimiz bir seri olsa da satış rakamları 500-700 arasında.
İlk sayıyı 2500 basmıştık henüz bitmedi. Ondan sonraki sayıları 2000'er basmıştık biten yok. Haliyle biz de bu sayı itibariyle tirajı 1500'e düşürdük. Depoda çok yer kaplamaya başladı.

Benzer bir durum ne yazık ki Conan için de geçerli. Conan sayılarını da 1500 tiraja düşürdük.

bilgilerinize.

hanac

darkwood

Sonunda serinin yeni sayıları ile ilgili iyi bir haber aldık, yeni maceraları merakla bekliyoruz.
Darkwood Sakinleri..

NIC

sene sonuna 2 cilt daha cikarsa sanirim geriye 7 cilt kaliyor.Bu hesapla 2020'de seri tamamlanir diye umuyorum.

hennessy

İlke kardeşim son cilt keyif ile okudum. Ne olur arayı uzatma imkan var ise :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darbove

Alıntı yapılan: ilke - 17 Temmuz, 2018, 10:16:39
Arkadaşlar merhaba,

bu sene 2 sayı daha çıkaracağız. Her ne kadar bizim de çok sevdiğimiz bir seri olsa da satış rakamları 500-700 arasında.
İlk sayıyı 2500 basmıştık henüz bitmedi. Ondan sonraki sayıları 2000'er basmıştık biten yok. Haliyle biz de bu sayı itibariyle tirajı 1500'e düşürdük. Depoda çok yer kaplamaya başladı.

Benzer bir durum ne yazık ki Conan için de geçerli. Conan sayılarını da 1500 tiraja düşürdük.

bilgilerinize.
Peki eski örümcek adam serisine ne oldu? 31-32 ciltlik serinin bittiğini görebilecek miyiz?
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

NIC

ferzan

19. cilt dün elime geçti, adetim olduğu üzere hemen okudum...

Araya zaman girdiğinden midir bilmem, bundan önceki 4-5 ciltte olduğu kadar yoğun duygulu bir okuma olmasa da her zamanki kalite çıtasının üzerinde, harika bir albümdü...Ne ara başladım, ne ara bitti anlamadım 300 küsur sayfa...Gene tadını damağımda bırakıp bitti...Kaldı 9 kitap...

Bu sıcacık eseri, manga sevmeyenlere bilhassa tavsiye ederim...Çünkü bazı eserler türlerinden bağımsızdırlar, Yalnız Kurt ve Yavrusu manga olsa da evrensel bir anlatı formunda benim gözümde...Mangaların az bir kısmını sevsem de manga okuyor gibi olmuyorum, hatta çizgi roman okuyor gibi olmuyorum...Eser iyi olduktan sonra tür, biçim falan hepsi yalan oluyor...Eserin ruhu ve kalitesi baki kalıyor...İlk birkaç cilt okuyup bırakan dostlara da devam etmelerini rica ediyorum...İlerledikçe açılan, açıldıkça tatlanan, muhtemelen kolay kolay bir eşini bulamayacağınız bir sanat ve edebiyat eseri bu seri...

Fumetti sevmeyip Ken Parker 'a bayılan, comics sevmeyip Scalped 'ı soluk soluğa deviren, frankofon sevmeyip Corto Maltese 'in hastası olan tanıdıklarım var...Bunlara ''manga sevmeyip Yalnız Kurt ve Yavrusu okuyanlar'' da dahil olacaktır eminim...Olsun ki sonunu görebilelim bu nadide eserin...Hep birlikte sonunu hızlıca getirebilelim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

worldman

Bugüne kadar hiç manga almadım,okumadım.Ama sizin yorumlarınız üzerine o kadar çok çizgiroman aldım ki bu nedenle ilk cildi öneriniz üzerine bugün sipariş veriyorum. :D

NIC

Alıntı yapılan: worldman - 20 Temmuz, 2018, 14:09:43
Bugüne kadar hiç manga almadım,okumadım.Ama sizin yorumlarınız üzerine o kadar çok çizgiroman aldım ki bu nedenle ilk cildi öneriniz üzerine bugün sipariş veriyorum. :D

Bu yorumun altina imzami atiyorum,daha geçenlerde kendisine özelden çr tavsiyesi için mesaj attim,tavsiye ettiği her kitabıda çok beğendim.Çok sağol ferzan,yakinda yine taciz edebilirim  :)

ferzan

Bu serinin kalan 9 cildinin yayın planına ilişkin bir gelişme ya da öngörü var mı?..Piyasanın tüm olumsuz şartlarına rağmen bir ihtimal de olsa tamamlanma şansı var mı?..
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nomad

Tuco Ramirez