İtlaf edilen çizgiromanlarım!

Başlatan pizagor, 10 Ekim, 2011, 10:06:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

guantanamo

ogünleri hatırlamak bile insanın içini cız ettiriyor deyilmi arkadaşlar
benimde bir çok çr nım yakıldı fakat ençok üzüldüğüm kendi ellerimle alfa yayınlarından çıkan bütün conan yayınlarını
kendi ellerimle yakmam oldu nedenini hiç sormayın arkadaşlar

tommikser

Neden soramayayım abi? Sordum o zaman neden abi?

s.b

Yok mu başka çizgi roman katliamı yapan arkadaş?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Saint2

Benim çizgiromanlar hiç yakılmadı ama birçok sefer okumama fırsat verilmeden kapıcı alsın diye kapının önüne koyuldu.

pelerinlikedi

Okudukça hatırladım: Tay yayınlarının Süpermenini almıştım, annem bir sinirlendi, dayak da yedim. Sonra Alfa yayınlarından Conan' a geçtim. Sorun çıkmadı bir daha :D Arada ne oldu da uzlaşıldı hatırlamıyorim, belki de anlık bir sinirdi ben de ciddiye almadım.

Tuco Ramirez

Süperman okuduk diye dayak yiyen bir neslin evlatlarıyız 😃

aa

Dayak yemedim ama sürekli fırça yedim, ders çalış diye..
Esse Gesse Hayranı...

Bilal ceylan

Alıntı yapılan: pelerinlikedi - 21 Kasım, 2019, 00:52:51
Okudukça hatırladım: Tay yayınlarının Süpermenini almıştım, annem bir sinirlendi, dayak da yedim. Sonra Alfa yayınlarından Conan' a geçtim. Sorun çıkmadı bir daha :D Arada ne oldu da uzlaşıldı hatırlamıyorim, belki de anlık bir sinirdi ben de ciddiye almadım.
tay yayınlarının süpermen i derken? Tay bildiğim kadarıyla süpermen i kızılmaske fasiküllerinde dolgu malzemesi olarak kullandı,bağımsız kitap olarak çıkmadı.

Kinowa59

1967 yılı Mart ayında ilkokul 2 sınıfa giderken, okul harçlığımla, ceylan yayınlarının Samim utkun kapak çizimli Teksas ve tommiks almıştım. Yağmurda ıslanmasın diye önlüğümun altında eve geldim. Ilkkez para verip kitap alıyordum. Büyük bir hevesle sobanın yanına oturdum, hecelemeye başladım. Annem ne vakit geldi, ne vakit elimden kapıp sobaya attı anlamadım bile. Aradan tam 57 yıl geçti. Annem tanrı uzun ömür versin( zaten verdi)  hâlâ memlekete her gittiğimde bu çaresizce boyun egmisligim gözlerimin önüne gelir.

Tuco Ramirez

Çocukluğumda her konuda şanslı olmasamda, çizgiroman okuma konusunda şanslıydım. Karışmazlardı çünkü bana. Benim bu konudaki şanssızlığım, parasızlık üzerineydi.

Saint2

Benim itlaf değil de paylaştığım ama geri alamadığım, okudum diye özellikle sağa sola bıraktığım çok kitap oldu (Belki bir çocuk alır okur da bir taraftar kazanırız diye.)
Şansızım ayrıca... Hevesle aldığım birçok kitabı daha sonra vakitsizlik, taşınma, o bu derken okuyamadım. Daha önce anlattım mı bilmiyorum ama bir gün reset atmaya karar verdim. İlyas'a okumaya fırsat bulamadığım, okuduğum 15 koli kitap sattım. Koliler de Bauhaus XXL kolilerinden 30 kilo falan taşıyor.
Sağolsun, hurdacıya satsam daha fazla para alırdım.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Hem de okunmamış bir sürü kitap vardı. Ama helal olsun abime. :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Şimdi gene benzer duruma gelir gibiyim. Bir kütüphane kitabı depocuya verdim. Evde yer bulamadım, işyerinde inşallah odamda çalınmadan duruyor bir bölümü. Takip de edemiyorum.  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[