Bu çizgiromanları beğenemiyorum, çünkü ...

Başlatan drfuhrer, 12 Ekim, 2011, 16:22:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drfuhrer

yeni tatlara ihtiyacımız var evet...ama sırf yeni bir çizgi roman diye de her okunanı övmemek lazım!
bakın herkesin zevki farklıdır ama dikkat ediyorum her çıkan yayın göklere çıkarılıyor ve de avrupada tutmuşsa;daha okumadan zaten beğenmeye hazır bir modda alıyor ve de okuyoruz.bu da yanlış...ismini vermeyeceğim bazı çizgi romanları forumdaki olumlu yorumlara güvenerek aldım ve okudum.inanın övülecek bir yanları yoktu.sonra açtım forumdaki yorumları okudum.yorumlar şöyleydi:
-''2.sayısını şimdiden beklemeye başladım''
-''teşekkürler falanca yayın evi,bizi bu yayınla buluşturduğunuz için v.s.''
yeni tat diye de her çıkan ama her çıkan çizgi romanlara da prim vermemek lazım...lütfen biraz seçici olalım!!!
aksi halde her yeni yayına abone olalım olsun bitsin....

tommikser

Dostum haklısın seçici olmak lazım. Ben bazı yayınevlerinin kitaplarını seçmeden aldım prim yaptırdım.

İyi mi oldu bilmem sanırım o yayının devamını isteyenler için iyi olmuştur.

pizagor

Alıntı yapılan: drfuhrer - 12 Ekim, 2011, 16:22:41
...ismini vermeyeceğim bazı çizgi romanları forumdaki olumlu yorumlara güvenerek aldım ve okudum.inanın övülecek bir yanları yoktu.sonra açtım forumdaki yorumları okudum.yorumlar şöyleydi:
-''2.sayısını şimdiden beklemeye başladım''
-''teşekkürler falanca yayın evi,bizi bu yayınla buluşturduğunuz için v.s.''

Sevgili drfuhrer, lütfen ismini de verin, albüm hakkında ne düşünüyorsanız hiç çekinmeden yazın.
Yazın ki havuz büyüsün, buradaki görüşlere göre hareket edecek arkadaşlarımızın değerlendireceği veri artsın.
Tek sesli olmak gibi bir misyonu yok bu forumun... Her renkten, her tattan, her görüşten olsun...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Özgür'e tamamen katılıyorum. Bu forum kişisel düşüncelerin ve zevklerin paylaşıldığı bir yerdir. Seversen seversin, sevmiyorsan da sevmezsin. Kimse kimseye zorla birşey aldıramaz.
   Tek şart var forum kuralları dahilinde ve hakarete kaçmamak suretiyle her türlü eleştiri burada dile getirilebilinir.

hennessy

Sayın drfuhrer zevklerle renkler değişkendir. Eskiden Conan dan nefret ederdim çimdi okumaya başladım.

X-Men'e bir türlü alışamadım sevemedim ama bu demek değil ki X-Men kötü yani her okur herşeyi sevecek diye bir kaide yok.

Sizin gözünüze hoş gelen başkasına gelemez ama dendiği gibi kesinlikle beğendiğiniz ve beğenmediğiniz çizgi romanları yazınki nedenlerini de söyleyinki fikirler paylaşılsın.

Bir de şunu eklemek isterim hobide ilk zamanlar her önüne geleni alırsın sonra gözün ve aklına hitap edenleri almaya başlarsın yani seçici dinleyici veya okuyucu olursun bu da çok önemlidir.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

drfuhrer

Peki, siz istediniz :)

- Volto Nascosto...konu güzel,ama o ne çizim tekniğidir be kardeşim.yahu böyle servis edilir mi bir çizgi roman ???

- Brendon... dayamış sırtını güzel bir çıkış noktasına,dibe vurmuş çizimler...

- V for vendetta...hayatımda gördüğüm en rahatsız edici görselliğe sahip çizimler.görüntü o kadar kirli ki...

Bakın Greystorm'a lafım yok;hem çiziler hem de konu harika...ama vallahi de billahi de yukardakiler çok kötü yahu...

Sevgili hennessy'nin dediği; zevkler değişkendir lafına katılmıyorum. Bazı yayınlar KÖ-TÜ-DÜR!
Bunu kabul etmek lazım. Ha, italyada çok satmış, öyle olmuş-böyle olmuş gibi hipnotize edici düşüncelerle alırsak;zaten bu forum'a da gerek kalmaz. Çıkacak bütün yayınları alalım,olsun-bitsin...

Sevgili hennessy'e şunu da ifade edeyim: conan bir başyapıttır, zagor-mister no-spiderman,martin mystere-tex; bunların hepsi birer başyapıttır. Kalkıp conan gibi çizimde ve konuda ayrıntı manyağı bir eseri; yeni çıkmış salaş yayınlarla karşılaştırmak çok büyük bir hata...

Demek isrediğim şu: iyi olmayan ve sadece öylesine karalanmış yayın olmaktan öteye gidemeyen yayınları öyle göklere falan çıkarmayalım arkadaşlar...ki kaliteli yayınların önüne geçilmesin, periyotları aksamasın.
Evet bir dönem kısır geçti ama bunun acısını da çıkan her çizgiromanı alarak ve onları överek çıkarmayalım.özetle:lütfen
GERÇEKTEN SEÇİCİ OLALIM VE KENDİ BEĞENİ DUYGUMUZ OLSUN.ÖNCEDEN GÜDÜMLENMİŞ BİR FÜZE GİBİ HAREKET ETMEYELİM...

herkese saygılar...

hennessy

Voltonun çizimleri beğenmemeniz saygı duyarım ama benim için güzel çizimler, on numara konusu var.

Ben Conan ı örnek verirken bazen zamanında sevmediğim bir konu seneler sonra bakış açım değişince beğendiğimi ifade ediyorum, yoksa Volto ile Conan ı kıyaslamam bile.

Sizin için Volto güdümlü füze olmayabilir ama benim için güdümlü füzedir.

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pearl jam

Sevgili Dr Führer son mesajınızı açıkçası çok rahatsız edici buldum. Herhangi bir kitabı beğenmeyebilirsiniz ve bunu belirtebilirsiniz de en doğal hakkınız, saygı duyarım ama ısrarla bu kitaplar KÖ-TÜ-DÜR diyerek kendi beğeninizin en doğru olduğunu iddia etmek hoş olmuyor.

Bu kitapları okuyup beğenenlere, kendi beğeni duygusu olmayan, özenti insanlar muamelesi yapıyorsunuz, lütfen kullandığınız ifadelere biraz daha dikkat edin. Belki bunu söylemek istemiyorsunuz ama yazdıklarınızdan çıkan anlam bu.

Saygılar.

drfuhrer

Yahu arkadaşım niye rahatsız oluyorsun ? Mesajımda hakaret yok, küfür yok, sataşma yok!
Burası özgür bir forum. Herkes fikrini açıklasın diyen arkadaşlar çoğunlukta. Farklılık iyidir diyen arkadaşlar çoğunlukta.
Ben de senin mesajını çok rahatsız edici buldum şu anda... Bir yayın kötüdür diyecek hakkımız yok mu ?
İfade ettiğin gibi düşünceler olduğu sürece de ''iyi''olmayan yayınlar önümüze servis edilecek,iyi olan yayınlar gecikecek...yahu iyi olmayan bir şeye 'kötü'demek bu kadar mı zor ???

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: designer73 - 23 Temmuz, 2011, 22:41:08
Brendon'ı okudum, Caravan'dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Ama forumda anlatıldığı kadar muhteşem bulmadım. Belki zamanla daha iyiye doğru gidecektir, ancak anlatılan hikayeler ve karakterler şu haliyle basit geldi bana.
Alıntı yapılan: hennessy - 23 Temmuz, 2011, 22:48:48
Sevgili designer73 dediğiniz gibi zevklerle renkler tartışılmaz saygı duyarım benim fikrimde Caravan birşey kalmadığı zaman okurum ama Brendon bana ne zamandır aradığım heyecanı içindeki kadın çizimleri hakketten çok hoş sizin kadar çizimden anlamasamda hikayede güzel gidiyor mekanlar karakterler şu an 2.kitabı okuyorum güzel gidiyor ama Caravan 2.kitabı bitirirken çok sıkıldım tabi bu benim fikrim.

Sevgili drfuhrer; yukarıdaki mesajları özellikle alıntıladım. Forumda hiçkimsenin sizin dediğiniz şekilde "yeni çıkan her yayın iyidir" ön kabulü yok. Herkesin beğenisi tabiki farklıdır. Ben beğendiğim birşeyi siz beğenmeyebilirsiniz. Ama bu o yayının iyi yada kötü olduğunu göstermez.

V

Beğenilerimizi belirtirken yanlış kelimeleri kullanıyoruz bence.
"Falanca çizgi romanı okudum kötüydü" ifadesi ne kadar yavan-yanlış bir değerlendirme şekliyse,
"... iyiydi" ifadesi de aynı şekilde yavan-yanlış kalıyor bence...
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Bu başlığın ilgi göreceğini tahmin ediyorum   :)

Ben de 1-2 şey yazayım;

Volto Nascosto - Hikaye iyi, çizimleri de beğendim. Ama şunu söylemeliyim (Ferzan kızacak bana  :) ), Ersin Burak'ın çizimleri bu hikayeye gitmemiş. Çok fazla çizer değişince olmuyor, 14 sayıda 9 farklı çizer.

Caravan - İlk sayı çok akıcı idi, 2.sayıyı beğenmedim.

Johnny Hazard - 200 sayfayı 10 günde bitirebildim, bir türlü okutmadı kendini.

Savaş - Çizimler çok kötü, hikayeler çok basit

3. Ahit , Adele de Blanc - Benim zevkime uymadı

drfuhrer

Arkadaşlardan tek ricam şudur: Lütfen tribünlere oynamayalım...

Yaklaşık 25 yıldır oyun piyasasının içindeyim. Yıllarına göre çıkan yüzlerce oyun da zamanında 'hak etmediği halde' göklere çıkarılmıştı. Şimdi 10-20-25 yıl sonra top 10 listelerine bakıyorum; o zaman gereksiz yere övülen-savunulan hiçbir oyun listede yok.

Şimdi gereksiz yere savunulan yayınlar da emin olun birkaç seneye unutulup gidecek. Çünkü ancak günü kurtarmaya yeten ve ''belki de tutar'' mantığıyla piyasaya sürülen yayınlardan bahsediyoruz. Çoğumuz olgun insanlarız, çocuk değiliz artık.
Adı geçen yayınlar bizleri tatmin edecek türde yayınlar değil,öyle kabul edilmemelidir de...

Ama ''anormal derecede'' olgunluğa da gerek yok! Herkesin fikri vardır ve ifade etmelidir. Herkesin fikrini okumak hoşuma gidiyor. Ama kendi fikri dışındaki fikirlerin, kişilerin, yayınevlerinin avukatlığını yapmayalım. Lütfen !

sefik

Alıntı yapılan: drfuhrer - 14 Ekim, 2011, 12:52:24
Yahu arkadaşım niye rahatsız oluyorsun ? Mesajımda hakaret yok, küfür yok, sataşma yok!
Burası özgür bir forum. Herkes fikrini açıklasın diyen arkadaşlar çoğunlukta. Farklılık iyidir diyen arkadaşlar çoğunlukta.
Ben de senin mesajını çok rahatsız edici buldum şu anda... Bir yayın kötüdür diyecek hakkımız yok mu ?
İfade ettiğin gibi düşünceler olduğu sürece de ''iyi''olmayan yayınlar önümüze servis edilecek,iyi olan yayınlar gecikecek...yahu iyi olmayan bir şeye 'kötü'demek bu kadar mı zor ???
Bir yayin kotudur diyecek hakkiniz var da siz genelde bir yayin kotudur demiyorsunuz,bu yayin kotudur bunu kabul edin diyorsunuz.
ikisi arasinda daglar kadar fark var,size gore kotu olan cizgi romanlarin cok seveni olduguna gore biraz oturup dusunmeniz lazim bence.
Bir de buradaki arkadaslarin begenisinin sizin acinizdan iyi olmadigini gordugunuze gore , bir dahaki sefere almadan once serileri biraz daha arastirmaniz daha iyi olacaktir sanirim :D

drfuhrer

sevgili kurjak allah ömür verir de yaşarsak ve bir arada olursak bu forumda o zamana kadar;şöyle bi 10-20 yıl sonra tekrar konuşuruz:''aklında kalan yayınları bi saysana''diye...
bakalım bu adı geçen yayınlar hatırlanacak mı?
bu arada sevgili engin gül arkadaşımız olgunluk konusunda işi iyice abartmış:''çizgi romanlara kötü demek yavan-yanlış;iyi demek te yavan yanlış''diyerek...peki biz ne için buradayız arkadaşım?fikrimizi söylemeyelim mi?